Najtańsza opcja wymiany walut!

Image

Chyba każdy z nas chociaż raz w swoim życiu wymieniał walutę: czy to na wakacje, czy też zarobione za granicą euro lub funty. Nieważne dlaczego wymieniamy walutę – ważne, żeby robić to korzystnie! Zapraszamy na krótkie porównanie najpopularniejszych sposobów na wymianę waluty.

Kantor

Kantory w naszym kraju wciąż nie mogą narzekać – utrzymują się bez większych problemów, wręcz pojawiają się ciągle nowe placówki. Żeby tutaj wymienić walutę korzystnie, musimy znaleźć miejsce z najlepszym kursem.

Na pewno nie szukaj takiego punktu w okolicach dworców ani lotnisk! Niektórzy handlarze walutą wykorzystują to, że się spieszysz i nie przeliczasz dokładnie (bo nie masz na to czasu!) opłacalności takiej transakcji.

Wymiany walut nie powinieneś dokonywać w pośpiechu. Warto najpierw sprawdzić kurs podawany przez NBP i wybrać ten kantor, w którym cena za walutę będzie do niego najbardziej zbliżona.

Kantor internetowy

Chociaż tradycyjne kantory wciąż mają się u nas nieźle, to ich nowoczesne odpowiedniki depczą im po piętach – rynek e-kantorów rozwija się w błyskawicznym tempie!

Nic dziwnego - wymiana waluty w wirtualnym kantorze trwa kilka minut, jest banalnie prosta, nie wymaga wychodzenia z domu, a na dodatek jest najbardziej opłacalną metodą na dokonywanie takich transakcji.

Na ergokantor.pl znajdziesz specjalny kalkulator korzyści, dzięki któremu zobaczysz, ile oszczędzasz, kiedy wymieniasz walutę w Ergokantor.pl. Na jednej wymianie walut możesz zaoszczędzić nawet do 8% wartości całej transakcji!

Bank

Pieniądze bardzo często wymieniamy także w bankach – co ciekawe nie zawsze świadomie! Kiedy korzystamy za granicą z bankomatu przy użyciu zwykłej karty do konta złotówkowego (lub też nią płacimy) samoczynnie dokonuje się przewalutowanie tej kwoty po kursie banku.

Zazwyczaj jest on wysoki, wyższy niż w kantorze. Banki narzucają bardzo wysoki spread walutowy (różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną kupna waluty), który stanowi ich marżę. Banki zarabiają w ten sposób nie tylko na turystach, ale przede wszystkim na osobach, które spłacają kredyty w obcej walucie.

Uwaga – nie musicie być ofiarami bankowości! Zgodnie z zapisami tzw. ustawy antyspreadowej kredytobiorca może dostarczyć bankowi ratę w już wymienionej walucie – dlatego opłaca się zrobić to tam, gdzie jest najtaniej, a dopiero potem zrobić przelew do banku.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Enther

Uważam że najtaniej mi wychodzi w Amronet, w rankingach też są w czołówce, choć na na podstawie własnych transakcji mówię jak jest. Poza tym szybko, a to też cenię , chyba w równym stopniu jak i korzystny kurs.

~Enther

Uważam że najtaniej mi wychodzi w Amronet, w rankingach też są w czołówce, choć na na podstawie własnych transakcji mówię jak jest. Poza tym szybko, a to też cenię , chyba w równym stopniu jak i korzystny kurs.

~Enther

Uważam że najtaniej mi wychodzi w Amronet, w rankingach też są w czołówce, choć na na podstawie własnych transakcji mówię jak jest. Poza tym szybko, a to też cenię , chyba w równym stopniu jak i korzystny kurs.

~kaill

Platformy oferują świetne kursy walut- to niewątpliwie, ale z kolei kantor online nie pobiera prowizji. Ja właśnie z tego względu chętnie z usług Pluskantor.pl korzystam. Trzeba sobie wyliczyć gdzie wyjdzie taniej. Kantor o którym wspomniałem daje też możliwość zapłacenia za transakcję już po jej zrealizowaniu, to dość unikalna opcja i zarazem bardzo praktyczna.

~lighter

A co sądzicie o platformach gdzie można wymieniać walutę na zasadzie społecznościowej? Ostatnio nabrałem do tej formy transakcji przekonania- po kilku korzystnych i całkiem sprawnie zrealizowanych przewalutowaniach na gieldawalut.com. Nawet po kursie rynkowym się udało.

~dyl

Najlepiej być świadomym klientem, który wie gdzie i w jaki sposób wymienić walutę aby transakcja wyszła najkorzystniej. Ja doszedłem do tego sam gdy musiałem skonfrontować się z koniecznością coraz częstszych przewalutowań i jestem pewien że najlepiej jest korzystać z kantorów internetowych. Mój nr. 1 to Amronet- praktyczny, oferujący wręcz zaskakująco dobre kursy.

~Zodiak

W bankach nie wymieniam pieniędzy, bo to zupełnie się nie kalkuje. Najtaniej jest w kantorach online, a najlepszą ofertę ma na ten moment Pluskantor. Jest u nich opcja odroczonej płatności - co jest jak dla mnie świetnym rozwiązaniem.

~Aisza

Z kantorów stacjonarnych w ogóle już nie korzystam, w banku zdarzało mi się wymieniać walutę jeszcze do niedawna, ale lepszą alternatywą okazała się platforma kantorowa Gieldawalut.com- kursy korzystniejsze, a w praktyce transakcja bezgotowkowa odbywa się tak samo, przy czym jak wysyłałam EUR za granicę przelewem bezpośrednim z tego kantoru zauważyłam że można też zrobić to ekspresowo tak żeby pieniądze na konto w zagranicznym banku doszły w 20 min.

~Aisza

Z kantorów stacjonarnych w ogóle już nie korzystam, w banku zdarzało mi się wymieniać walutę jeszcze do niedawna, ale lepszą alternatywą okazała się platforma kantorowa Gieldawaut.com- kursy korzystniejsze, a w praktyce transakcja bezgotowkowa odbywa się tak samo, przy czym jak wysyłałam EUR za granicę przelewem bezpośrednim z tego kantoru zauważyłam że można też zrobić to ekspresowo tak żeby pieniądze na konto w zagranicznym banku doszły w 20 min.

~bono2

Czy to w firmie czy na wyjazd za granicę ja kupuję walutę zawsze przez internetowy Pluskantor.pl- od ponad roku w ten sposób.I to jest dobre miejsce do oszczędnych transakcji,najczęściej też przelew realizuję za darmo, chyba że wysyłam za granicę w EUR co mi się zdarza- wtedy 5 zł, ale na samym przewalutowaniu wychodzę na plus nawet o kilkaset.

~bono2

Czy to w firmie czy na wyjazd za granicę ja kupuję walutę zawsze przez internetowy Pluskantor.pl- od ponad roku w ten sposób.I to jest dobre miejsce do oszczędnych transakcji,najczęściej też przelew realizuję za darmo, chyba że wysyłam za granicę w EUR co mi się zdarza- wtedy 5 zł, ale na samym przewalutowaniu wychodzę na plus nawet o kilkaset.

~Zadan

Pewnie, że mając kredyt w obcej walucie, zupełnie nie opłaca się wymieniać pieniędzy przez bank. Tylko i wyłącznie trzeba wymieniać samemu w dobrym kantorze online (np. Gieldawalut), bo dzięki temu można miesięcznie zaoszczędzić całkiem konkretną kwotę (zależy ona od kwoty raty).

manjuel

Zbyt mało mam czasu aby poszukać stacjonarnego kantoru z dobrymi kursami, jak sporadycznie bym wymieniał to może...chociaż wcale nie mialbym pewności czy na taki trafię. Dobrze się stało, że kolega mi dał namiar na pluskantor.pl, bo pewnie internetowe też bym dlugo porownywał. A ten okazał się strzałem w dziesiątkę.

~Kasiek

Kantory internetowe są rewelacyjną sprawą, tak tanio nigdy nie kupiłam w stacjonarnym choć zawsze unikałam tych w okolicach gdzie kręcą się turyści. Jak na razie na Gieldawalut.com wymieniam walutę najkorzystniej, kurs to jedna sprawa, bardzo ważna, ale też podoba mi się sama strona/aplikacja do przewalutowań. W ogóle nie zdarzają sie żadne awarie, nie trzeba parę razy odświeżać. Krótko mówiąc zakup waluty w dobrej cenie i praktycznie.

~pawliszko

Generalnie nie mam nic przeciwko kantorom stacjonarnym, z usług jednego z nich korzystałem latami,jednak skoro się pojawiła tańsza, wygodniejsza alternatywa głupotą byłoby się tym nie zainteresować. W firmie liczy się czas, oszczędność a nie sentymenty. Dzięki przewalutowaniom przez internetowy Amronet pozbyłem się też stresujących sytuacji typu "zdążę-nie zdążę". Dziala 24 godziny na dobę, w weekendy też.

~Arek M

Jeszcze kilka lat temu nie zastanawiałem się na różnymi formami przewalutowań, bo potrzeba wymiany waluty pojawiała się maksymalnie raz w roku, a gdy moja sytuacja się zmieniła, porównałem najpierw na niedużych przewalutowaniach bank oraz kantory internetowe. Sporo taniej niż w banku okazało się w pluskantor.pl, niemal rok jestem przy współpracy co tą firmą, 100% zadowolenia z kursów i użyteczności wirtualnego kantoru.

~Grzesiek

Co jakiś czas porównuję sobie e-kantory, jestem ich zwolennikiem i tylko tak kupuję walutę już od kilku lat. Co ciekawe i zarazem mnie cieszy- stale najlepiej wypada Amroner, a więc dobrego wyboru dokonałem już 2 lata temuumiech

~fin_milan

Niedawno bo tydzień temu zaczęłam wymieniać walutę przez Gieldawalut.com. Dopiero 2 transakcje mam za sobą jednak myślę że będzie ich więcej, 80% zniżki na prowizję przez miesiąc jest świetną okazją aby każdorazowo zaoszczędzić.

~maksymilian

Świadomie czy nie, nie polecam przewalutowań bankowych, nawet jeśli są wygodne. Co z tego skoro drogie. W niezależnych od banków e-kantorach za komfort się nie dopłaca, a wręcz oszczędza na takich wymianach. Na Gieldawalut.com kupiłem np. EUR o 25 gr. taniej niż w banku z najkorzystniejszym rzekomo przewalutowaniem.

~Olszak

Pewniakiem co do sprawnych i tanich przewalutowań jest dla mnie internetowy Pluskantor.pl, ilekroć realizowałem tu przewalutowanie, zaoszczędziłem dość konkretnie mimo że kwoty przeważnie nie były jakieś duże.

~Lair77

Dzięki przewalutowaniom internetowym zaoszczędziłem bardzo dużo, korzystam z tej formy wymiany waluty przez platformę Amronet od kilku lat, marża maksymalnie 0,2%, a więc nie możliwe aby tradycyjny kantor albo bank zaoferował mi lepsze warunki.

~Sasia

Placenie kartą za granicą to faktycznie ryzyko, bo kurs po jakim bank automatycznie realizuje przewalutowanie jest niekorzystny, cóż nauczyłam się na własnym błędzie, a teraz zanim wyjadę kupuję walutę w Pluskantor.pl- oj dużo, dużo taniej, a za granicą płacę już wyłącznie gotówkąumiech

~Stemi

Bardzo dobra rada: aby nie wymieniać waluty w pośpiechu. W tym kontekście znanie wolę przewalutowania internetowe, dlatego że mogę spokojnie się zastanowić, w Amronet nawet dokładnie wyliczyć wynik mojego przewalutowania. Kursy obserwują na bieżąco.

~wolfkraft

Sprawdziłem jak to się odbywa przez Gieldawalut.com. Miłe zaskoczenie muszę przyznać, bardzo intuicyjna obsługa platformy- duży plus, finansowo atrakcyjnie, póki co wymieniam jeszcze ze zniżką, ktorą otrzymałem na cały miesiącumiech

~wolfkraft

Sprawdziłem jak to się odbywa przez Gieldawalut.com. Miłe zaskoczenie muszę przyznać, bardzo intuicyjna obsługa platformy- duży plus, finansowo atrakcyjnie, póki co wymieniam jeszcze ze zniżką, ktorą otrzymałem na cały miesiącumiech

~wolfkraft

Sprawdziłem jak to się odbywa przez Gieldawalut.com. Miłe zaskoczenie muszę przyznać, bardzo intuicyjna obsługa platformy- duży plus, finansowo atrakcyjnie, póki co wymieniam jeszcze ze zniżką, ktorą otrzymałem na cały miesiącumiech

~wolfkraft

Sprawdziłem jak to się odbywa przez Gieldawalut.com. Miłe zaskoczenie muszę przyznać, bardzo intuicyjna obsługa platformy- duży plus, finansowo atrakcyjnie, póki co wymieniam jeszcze ze zniżką, ktorą otrzymałem na cały miesiącumiech

~tamara32

Tak często pojawiają się różne promocje, zniżki, zmieniają się oferty, że trudno powiedzieć jaki kantor jest najlepszy, zresztą nie tylko ceny są wyznacznikiem. Ja korzystałam z kilku, z Pluskantor.pl także. Śmiało mogę powiedzieć, że wyróżnia go szybkość przewalutowań oraz niski spread, trochę można byłoby popracować nad witryną, ale to detal. Ogólnie OK- uważam, ze jest dobrym kantorem online do współpracy biznesowej.

~Gabriel

Sądzę, że pluskantor.pl ma najlepsze warunki no i jakość realizacji- 100% zadowolenia z mojej strony.

~pazuur

Warto też zajrzeć na platformę gieldawalut.com, ostatnio kupiłam USD b=naprawdę okazyjnie, ze rabatem ponadto.