Najtańsza opcja wymiany walut!

Image

Chyba każdy z nas chociaż raz w swoim życiu wymieniał walutę: czy to na wakacje, czy też zarobione za granicą euro lub funty. Nieważne dlaczego wymieniamy walutę – ważne, żeby robić to korzystnie! Zapraszamy na krótkie porównanie najpopularniejszych sposobów na wymianę waluty.

Kantor

Kantory w naszym kraju wciąż nie mogą narzekać – utrzymują się bez większych problemów, wręcz pojawiają się ciągle nowe placówki. Żeby tutaj wymienić walutę korzystnie, musimy znaleźć miejsce z najlepszym kursem.

Na pewno nie szukaj takiego punktu w okolicach dworców ani lotnisk! Niektórzy handlarze walutą wykorzystują to, że się spieszysz i nie przeliczasz dokładnie (bo nie masz na to czasu!) opłacalności takiej transakcji.

Wymiany walut nie powinieneś dokonywać w pośpiechu. Warto najpierw sprawdzić kurs podawany przez NBP i wybrać ten kantor, w którym cena za walutę będzie do niego najbardziej zbliżona.

Kantor internetowy

Chociaż tradycyjne kantory wciąż mają się u nas nieźle, to ich nowoczesne odpowiedniki depczą im po piętach – rynek e-kantorów rozwija się w błyskawicznym tempie!

Nic dziwnego - wymiana waluty w wirtualnym kantorze trwa kilka minut, jest banalnie prosta, nie wymaga wychodzenia z domu, a na dodatek jest najbardziej opłacalną metodą na dokonywanie takich transakcji.

Na ergokantor.pl znajdziesz specjalny kalkulator korzyści, dzięki któremu zobaczysz, ile oszczędzasz, kiedy wymieniasz walutę w Ergokantor.pl. Na jednej wymianie walut możesz zaoszczędzić nawet do 8% wartości całej transakcji!

Bank

Pieniądze bardzo często wymieniamy także w bankach – co ciekawe nie zawsze świadomie! Kiedy korzystamy za granicą z bankomatu przy użyciu zwykłej karty do konta złotówkowego (lub też nią płacimy) samoczynnie dokonuje się przewalutowanie tej kwoty po kursie banku.

Zazwyczaj jest on wysoki, wyższy niż w kantorze. Banki narzucają bardzo wysoki spread walutowy (różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną kupna waluty), który stanowi ich marżę. Banki zarabiają w ten sposób nie tylko na turystach, ale przede wszystkim na osobach, które spłacają kredyty w obcej walucie.

Uwaga – nie musicie być ofiarami bankowości! Zgodnie z zapisami tzw. ustawy antyspreadowej kredytobiorca może dostarczyć bankowi ratę w już wymienionej walucie – dlatego opłaca się zrobić to tam, gdzie jest najtaniej, a dopiero potem zrobić przelew do banku.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =