XXI Memoriał im.Józefa Gromka w szachach

26.11.2016 r. został przeprowadzony XXI Memoriał im. Józefa Gromka w szachach.

Turniej szachowy został zorganizowany i poprowadzony przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

Zawody szachowe rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. W memoriale szachowym wystartowała rekordowa ilość osób - 68. Szachiści rozgrywali swoje pojedynki szachowe w jednej grupie, natomiast zostały przeprowadzone dodatkowe 4 klasyfikacje wiekowe w grupie juniorów. Do Stalowej Woli przyjechali szachiści z Niska, Sandomierza, Tarnobrzega, Dzierdziówki, Pysznicy, Bielin, Rzeszowa, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Świdnika, Nowej Sarzyny, Biłgoraja, Leska, Ustrzyk Dolnych, Sędziszowa Małopolskiego, Zaklikowa, Janowa Lubelskiego oraz szachiści z Ukrainy.

Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00, a zakończone zostały o godz. 14:40. W grupie OPEN nagrodzonych zostało 9 zawodników. Po 7 rundach zwycięzcą Memoriału został zawodnik z Ukrainy Vorobets Nikolay uzyskując 6,5 pkt., drugi był Daniel Kopczyk z LKS Sanovia Lesko, trzeci – Bogdanov Ignat z Ukrainy. Kolejne miejsca zajęli: 4- Vorobets Dmitriy z Ukrainy, 5- Jerzy Semczuk ze Świdnika, 6- Wojciech Czarnecki z TKSzach Tarnobrzeg, 7- Ariel Pasionek z LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne, 8- Hubert Mucha z RCEZ Biłgoraj, 9– Marcin Maj z UKS SP 1 Leżajsk.

Dodatkowe klasyfikacje: Juniorzy ur. 2008 i młodsi. Zwycięzcą został Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 2 miejsce zajął Miłosz Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk, trzeci był Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, zaś 4 Wojciech Jakubowski z MZKS Unia Nowa Sarzyna.

Juniorzy ur. 2007 – 2005. 1 miejsce zajął Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2 miejsce: Adam Biesiadecki z TKSzach Tarnobrzeg, 3 – Sebastian Brzozowski (MZKS Unia Nowa Sarzyna), 4 – Adrian Toniak (UKS Orlik Rudnik nad Sanem).

Juniorzy ur. 2004 – 2002. 1 miejsce zajął Bartłomiej Brzozowski z MZKS Unia Nowa Sarzyna, 2 miejsce: Piotr Działak (Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli), 3 – Sara Giefert (LKS Sanovia Lesko), 4 – Mikołaj Złotek (UKS Orlik Rudnik nad Sanem).

Juniorzy ur. 2001 – 1999. 1 miejsce zajął Hubert Mucha (RCEZ Biłgoraj), 2 miejsce: Barbara Trybowska z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 3– Krzysztof Socha(UKS SP 1 Leżajsk) 4 – Konrad Mucha (RCEZ Biłgoraj).

Szczegółowe wyniki z podziałem na grupy dostępne są na stronie:

Juniorzy, którzy zajęli miejsca od 1 – 4 w swoich grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Najmłodszym zawodnikiem (nagrodzonym) został Mateusz Toboła – 5 lat.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w memoriale szachowym.