Ciekawe mecze w Stalowej Woli

Image

Piłkarze Stali zmierzą się w przerwie zimowej na własnym boisku między innymi z Motorem Lublin, Resovią Rzeszów i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Ekipa Stali Stalowa Wola wznowi treningi po urlopach 16 stycznia, o godzinie 17. Podopieczni trenera Rafała Wójcika podczas przygotowań do wiosennych rozgrywek w drugiej lidze rozgrywać będą mecze kontrolne, w tym u siebie na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Rozpoczną 28 stycznia od wyjazdowego spotkania z Wisłą Puławy, a następnie zmierzą się z Motorem Lublin 4 lutego na boisku w Stalowej Woli, 8 lutego z Podlasiem Biała Podlaska także w Stalowej Woli, 11 lutego z Cracovią II - najprawdopodobniej w Krakowie, 15 lutego z Garbarnią Kraków i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - dwa sparingi w jeden dzień w Stalowej Woli. 18 lutego nasz zespół także rozegra dwa mecze kontrolne u siebie, z Resovią i Unią Tarnów. Następnie 22 lutego Stal zmierzy się z Radomiakiem Radom (miejsce do ustalenia), a 25 lutego na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

- Zagramy z Cracovią zamiast Sandecją Nowy Sącz, bo Sandecja odwołała spotkanie z nami, wyjeżdżają na Węgry w tym czasie - mówi Rafał Wójcik, trener Stali. - W składzie Cracovii pojawią się zapewne także piłkarze z pierwszego zespołu, którzy nie wystąpią w meczu ekstraklasy (Cracovia 10 lutego zagra z Ruchem w Chorzowie – przyp). Z Radomiakiem i Pogonią Siedlce chcemy zagrać już na naturalnym boisku, jeśli chodzi o mecz z zespołem z Radomia, to zobaczymy, gdzie będą najlepsze warunki, może to być też poza Radomiem i Stalową Wolą. W tym okresie, gdy będziemy rozgrywać u siebie te podwójne sparingi, planujemy też obóz dochodzeniowy na własnych obiektach, treningi dwa razy dziennie - dodaje.

Jak wiadomo, po zakończeniu pierwszej części obecnego sezonu wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów otrzymało kilku zawodników "Stalówki": bramkarz Kamil Chochołowicz, pomocnicy Radosław Adamski i Mateusz Argasiński, napastnik Adam Zawierucha. Adamski przenosi się do Polonii Przemyśl, zobaczymy, gdzie trafią pozostali.

- W pewnym momencie postawiłem po prostu na innych ludzi - tłumaczy Rafał Wójcik. – Ci, którzy dostali teraz wolną rękę, to młodzi zawodnicy, lepiej, żeby mieli możliwość grania, bez sensu, żeby ich trzymać – zaznacza.

Z powodów osobistych Stal opuszcza Michał Mistrzyk, na którego szkoleniowiec stalowowolskiego zespołu konsekwentnie stawiał. Zaufanie trenera zaprocentowało, „Mistrzu” odgrywał ważną rolę w "Stalówce". Wiele wskazuje też na to, że z naszej drużyny odejdzie Egipcjanin Mohamed Essam.

- Michał Mistrzyk to chłopak z dużym potencjałem, jego odejście to dla nas duża strata- komentuje Rafał Wójcik. - Dawał drużynie jakość, strzelił ważne bramki, potrafił popisać się dobrą asystą. Nabrał pewności, przekonania, że się w niego wierzy. Szkoda, że odchodzi. Co do Essama, to ja nastawiłem się już na to, że na 90 procent go u nas nie będzie. Ale nie ma ludzi niezastąpionych, będziemy starać się pozyskać nowych graczy. W zespole nie będzie rewolucji, najważniejszy cel dla nas w tym sezonie to zapewnienie sobie utrzymania. Mam nadzieję, że uda się ściągnąć jednego, może dwóch piłkarzy, którzy dadzą nam dużą jakość. I do tego nowych młodzieżowców. Nie trzeba wiele tłumaczyć, na jakie pozycje szukamy nowych graczy, bo wystarczy sprawdzić, kto od nas odszedł i na jakich pozycjach grał, by wiedzieć, że trzeba mieć ich następców. Podczas sparingów będą mieli szansę przekonać mnie także do siebie zawodnicy, którzy do tej pory grali mniej, będą mogą udowodnić swoją przydatność – dodaje trener.

Wśród zawodników, którymi interesuje się Stal, jest między innymi Jakub Sołdecki z Wisły Puławy. Ale nie jest to piłkarz „pierwszego wyboru” dla trenera Wójcika.

- Mam takiego zawodnika, który jest dla mnie „numerem jeden”, jeśli chodzi o ewentualne wzmocnienia, jego przede wszystkim chciałbym ściągnąć do Stali – zdradza szkoleniowiec. – Sołdeckiemu miałem okazję się przyjrzeć, w grudniu graliśmy sparing z reprezentacją województwa świętokrzyskiego, wystąpiło w nim kilku nowych, sprawdzanych przez nas zawodników. I niektórzy zaprezentowali się ciekawie. Ale zobaczymy, co z tego będzie, wiadomo, że trzeba takiemu nowemu zawodnikowi zapewnić „wikt i opierunek”, mieszkanie i tak dalej. Duże nadzieje wiążemy też z powstaniem Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli, można mieć zapewnioną zdolną młodzież na lata – podsumowuje Rafał Wójcik.

A.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kibic

Do wiechu, lemingu czy kiedykolwiek w historii skoków narciarskiej mieliśmy takie sukcesy jak od czasu kiedy PIS zaczął POLSKĄ. Ty lemingu na temat skoków narciarskich nie masz zielonego pojęcia a próbujesz zabierać głos.

~wiechu

Polałem się ze śmiechu,skoczkowie odnieśli sukcesy dzięki PiS,a osobliwie prezesowi.

~antystal

wasza stalufka moze nawet na bermudach grac nikogo to nie obchodzi oprocz kilku karkow!!!!!!!!!!!

~kibic

Dwóch lemingów z naszego miasta próbuje się naśmiewać z dobrej zmiany w POLSCE a ja powiem tak to jest dużo więcej niż dobra zmiana to najlepsza zmiana jaka mogła się POLAKOM trafić od 26 lat. Dlaczego bo np. polscy skoczkowie na turnieju 4 skoczni odnieśli takie sukcesy jakich nikomu nie udało się osiągnąć w historii skoków narciarskich. Jestem dumny że podczas rządów partii PIS nasi odnoszą tak wspaniałe sukcesy jakich nigdy by nie było gdyby przy korycie dalej siedzieli nieroby z peło i PSL.

~STALÓWKA

Do xyz, o czym ty piszesz przez najbliższe 2 sezony nasza STALÓWKA będzie grać na obcych boiskach nawet mecze domowe będą rozgrywane w GORZYCACH. Więc utrzymanie w 2 lidze będzie wielkim sukcesem przy okazji dodam że będziemy grać po za STALOWĄ ze względu na budowę P. C. S.Życzmy wszyscy naszej STALÓWCE aby przez najbliższe 3 lata utrzymała się w 2 lidze.

~Siwy

Liczę że na wiosnę Stalówka pokaże siłę.

~nachcik

Co to znaczy A.

Podpisz sie redaktorze

~wans

kto tych zelowanych nieudaczników chce oglądać oprócz garstki zdziczałych dresów

~dojna zmiana+

Potrzeba drugiego bramkarza też takiego co by punkty dawał do junior pro.Żeby była rywalizacja między nimi.I napastnika dla Gębalskiego bo z Piechniaka nic nie będzie.

~Maciek

Przyjdę zobaczyć tych naszych orłów w akcji, fajnie, że po wielu latach jest wreszcie możliwość grania sparingów w dobrych warunkach w Stalowej Woli.

~Luk

Jakby w 2 lidze grały Motor Resovia KSZO to by się działo.

~kibic

Dobry bramkarz by się przydał

~xyz

Ograć młodych, dołączyć paru doświadczonych, jak kiedyś przyszli Mikołajczak, Łanucha czy Bartkiewicz i można walczyć w następnym sezonie o awans do I ligi.