Trener Stali sprawdza nowych graczy

Image

Drugoligowy zespół ze Stalowej Woli ma zaplanowaną w sobotę grę wewnętrzną, w której wezmą także udział testowani piłkarze.

„Stalowcy” wznowili w tym tygodniu treningi po urlopach, podczas przygotowań do drugiej części drugoligowego sezonu z naszym zespołem trenują również nowi zawodnicy. W tym Michał Mokrzycki, pomocnik, który był ostatnio zawodnikiem Korony Kielce, napastnik z MKS Ełk Patryk Rosoliński i bramkarz Dorian Frątczak z Hutnika Nowa Huta Kraków. Oprócz wymienionych jest jeszcze trzech innych sprawdzanych przez „Stalówkę” nowych graczy.

- Jeśli chodzi o Mokrzyckiego, Rosolińskiego i Frątczaka, to cała ta trójka młodych zawodników jest perspektywiczna. Jeśli pozwolą na to finanse, a ci piłkarze potwierdzą swoje umiejętności, to będziemy chcieli, żeby związali się ze Stalą – mówi trener stalowowolskiej drużyny, Rafał Wójcik. - Nie ma tak, że przyjeżdża do nas zawodnik, którego ja w ogóle nie znam, widziałem wcześniej nagrania z meczów z udziałem sprawdzanych przez nas piłkarzy. A Frątczak był już u nas latem zeszłego roku, ale wtedy temat jego gry w Stali nie wypalił. Jest jeszcze dwóch innych nowych, młodych zawodników, którzy z nami trenują oraz jeden doświadczony, mający na koncie grę w ekstraklasie, na którego mocno liczę. Nie chcę jeszcze podawać nazwisk, bo różne historie się dzieją, lepiej poczekać na podpis zawodników pod umową– dodaje szkoleniowiec.

Piłkarze Stali mają już za sobą testy sprawności motorycznej, które, jak przyznaje trener Wójcik, wypadły bardzo dobrze. Nasz zespół jest w komfortowej sytuacji i może zimą trenować u siebie na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną murawą.

- W sobotę (21 stycznia) o godzinie 10.30 planujemy na naszym boisku grę wewnętrzną, będą mogli pokazać się także nowi piłkarze – komentuje Rafał Wójcik. – Uważam, że są to nieźli zawodnicy i mają szansę u nas zostać, poważnym sprawdzianem będzie też dla nich nasz pierwszy sparing, z Wisłą Puławy (28 stycznia). Jeżeli chodzi o nowych piłkarzy, to obecnie jest to „pełna pula”, wszyscy, których chcę sprawdzić, a gdyby była taka sytuacja, że ktoś się nie sprawdzi, to wtedy może ewentualnie jeszcze ktoś dojechać. Natomiast ci piłkarze, którzy u nas grali w tym sezonie i w przerwie zimowej zostali wystawieni na listę transferową, nie trenują już z nami. Radek Adamski trafił do Polonii Przemyśl, Adam Zawierucha trenuje z Elaną Toruń, Mateusz Argasiński też powinien znaleźć nowy klub. Z powodów osobistych odszedł od nas Michał Mistrzyk, który obecnie trenuje zdaje się z Garbarnią Kraków (zagrał ostatnio w sparingu Garbarni z Cracovią – przyp.). Ja z kolei chcę przyjrzeć się też jeszcze naszej zdolnej młodzieży, są tacy zawodnicy jak Kochowski, Wieprzęć czy Śpiewak– przyznaje.

Ze Stalą nie trenuje Egipcjanin Mohamed Essam, który jest testowany w ekstraklasowej Koronie Kielce.

- Nie odczuwam presji ani ja, ani zespół, że nie ma Essama, dawali chłopcy radę i bez niego w meczach ligowych – mówi Rafał Wójcik. – Jak się traci ważne ogniwo, to inni muszą podołać i tak się stało, zespół zdał egzamin, grając bez Essama. Obserwuję, jaka jest sytuacja obecnie tego piłkarza, jeśli w ostateczności nie znajdzie nowego klubu i będzie taka ewentualność, żeby został u nas, to go nie wyrzucę. Ale nie muszę się nad tym obecnie zastanawiać i nie narzekam z tego powodu – śmieje się trener Stali, którego ostatnio pechowo dopadło przeziębienie.

Jako ciekawostkę można dodać, że były zawodnik „Stalówki”, Damian Łanucha, który ostatnio występował w Karpatach Krosno, jest sprawdzany przez Puszczę Niepołomice. Może więc trafić do jednego z drugoligowych rywali stalowowolskiej drużyny.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie piłkarskiej spółki akcyjnej Stal Stalowa Wola, jednym z nowych piłkarzy, którzy trenują ze „Stalówką”, jest obrońca Adam Waszkiewicz, ostatnio grający w Jagiellonii II Białystok.

A.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kirys

Nic z tego nei będzie bo nie mają pojęcia jak zarządzać i jak rozwijać klub. Nowe obiekty itd. nie czynią jakości. To jest tak jak z brzydką i grubą dziewczyną, nawet jak się wystroi w nowe i ładnie ciuchy to i tak dalej będzie brzydka i gruba.

~kibic

Do boju Stalówka!

~KIBIC

BRAWO PANIE TRENERZE BRAWO STALOWKA DOBRE ZMIANY ZAWODNIKUW

~kibic

Na prowokacje i idiotyzmy nigdy nie odpowiadam ale tym razem zrobię wyjątek, antystal idioto nie prowokuj kibiców bo będziesz płakał jak małe dziecko my cię pobłażamy ale wszystko jest do czasu aż ci się za dużo uzbiera.

~antystal

buhahah cos z niczego hahha nic z niczego raczej !!!!!!!!!!bo jaka kupa byla taka i jest!!!!!!w tym smiesznym klubiku!!!!!!

~STALÓWKA

Do wiosna , o czym ty pleciesz znafco piłki nożnej nie masz pojęcia o piłce a się wypowiadasz nie kompromituj się bo cię szkoda. Nasza drużyna to fenomen w skali światowej bo z drużyny odeszło 95 procent zawodników z poprzedniego sezonu i wielu prawdziwych kibiców naszej kochanej STALÓWKI miało wielkie obawy o losy naszego klubu. Na szczęście zarząd klubu znalazł odpowiedniego trenera który zrobił coś z niczego i nasz STALÓWKA jest w tabeli na bezpiecznym miejscu , można powiedzieć że nie grozi nam spadek choć różnie może być.

~STALÓWKA

Ja trochę nie na temat ale byłem w ten weekend w ZAKOPANYM na pucharze świata w skokach narciarskich i muszę przyznać że wróciłem bardzo szczęśliwy zwłaszcza po niedzielnym konkursie. To co pokazał KAMIL STOCH w drugiej serii to normalnie kibiców zatkało. Bardzo podobała mi się uroczystość wręczania pucharów dla najlepszej trójki kiedy PAN PREZYDENT DOKTOR ANDRZEJ DUDA wręczał te puchary to normalnie łezka kibicom z oczu leciała. A nasz hymn kiedy był odśpiewany przez polskich kibiców to stojący z Kamilem na pudle Niemcy to byli w szoku że POLACY potrafią taką atmosferę stworzyć. Nigdzie na świecie nie ma tak wspaniałej atmosfery na zawodach skoków narciarskich jak w POLSCE.

~spoko

tyra gdzie ty masz szkolenie moździerzy w Tarnobrzegu.Od wiekow tam byla tylko armia najemnikow i tak jest i teraz .To wlasnie w Stalowej Woli szkoli sie mlodzierz a tym bardziej teraz .Za dwa sezony stalowka bedzie w I lidze z nowym stadionem i drozyna ktora juz teraz rodzi sie i wychowuje.Zaczekaj cierpliwie i wspieraj a nie drzesz lacha.

~tyr

Szkoda, że "włodarze" tego klubu myślą tylko o tym jak napchać kabzę bylegraczynom. Zapomina się o szkoleniu młodych, ogranicza finansowanie a koordynacja tego szkolenia to jest późny gierek. Może pan prezydent zainteresuje się tym, że kluby sąsiednie (Mielec, Tarnobrzeg, Rzeszów)wyprzedziły Stalową Wolę o kilkadziesiąt lat. I budowa samych obiektów nie wystarczy. Proszę wysłać tych z zarządu klubowego na jakieś praktyki lub po prostu zmienić na prawdziwych fachowców. Poziom organizacji szkolenia dzieci i młodzieży to dno.

~Emigrant31

Zgadzam się z poprzednikiem, wywalić tego napadziora, który przez cały mecz stoi na spalonym i nawet nie myśli wyjść z tego spalonego. Fajnie, że inwestuje się w młodzież. Liga jest na tyle słaba, że wystarczy tak młody skład, aby się utrzymać, gdyż innych celów po prostu nie ma.

~dojna zmiana+

Trenejro lepiej rozglądnij się za jakimś napastnikiem bo z tym misiewiczem którego tak usilnie promujesz w pomaranczowych butach w ataku to daleko nie zajedziesz.

~123

Jak łbem walił o murawę to te barany na trybunie jeszcze mu brawo bili.

~lallala

Zamiast wyjebac tego falszywego arabusa ,to wy mu jeszcze jajca lizecie !!!

~lallala

Zamiast wyjebac tego falszywego arabusa ,to wy mu jeszcze jajca lizecie !!!

~lallala

Zamiast wyjebac tego falszywego arabusa ,to wy mu jeszcze jajca lizecie !!!

~Marcin

Dajcie znać jak ktoś będzie na tej gierce jak to wyglądało

~wiosna

te żele dalej będą dostawać lanie i brać kasę z naszych podatków

~kibic

Ten zespół może być coraz lepszy. Dobra robota panie trenerze.