Grał w ekstraklasie, teraz jest w Stali

Image

Adam Waszkiewicz, nowy piłkarz drugoligowego zespołu ze Stalowej Woli, trafił do „Stalówki” w przerwie zimowej z Jagiellonii Białystok.

23-letni zawodnik podpisał półtoraroczną umowę ze Stalą, pozytywnie o jego umiejętnościach wypowiada się trener stalowowolskiej drużyny, Rafał Wójcik. Przed Waszkiewiczem i naszym zespołem w niedzielę 5 marca o godzinie 14 pierwsze w tym roku spotkanie o drugoligowe punkty, na własnym stadionie „Stalówka” zmierzy się z Polonią Warszawa.

- Ze Stali dostałem najkonkretniejszą ofertę i jestem w Stalowej Woli– mówi Adam Waszkiewicz. – Byłem już pół roku temu w Stali, mogłem zostać, ale tak się stało, że przyszedłem jednak teraz, w tym okienku transferowym, a nie wcześniejszym. Gram jako prawy obrońca lub środkowy, przez ostatnie pół roku w rezerwach Jagiellonii grałem też jako defensywny pomocnik. Jak więc trzeba będzie zapełnić jakiś ubytek w składzie, to mogę być takim „zapchajdziurą” (śmiech). Czy w pełni wkomponowałem się już w stalowowolski zespół? Wydaje mi się, że zaaklimatyzowałem się dobrze w drużynie. Nasze sparingi napawają optymizmem, ale poczekajmy na ligę, bo sparing meczowi ligowemu nie jest równy – dodaje.

Waszkiewicz grał w Huraganie Pisz, Jagiellonii Białystok, Rakowie Częstochowa. Ma na koncie siedemnaście występów w ekstraklasie w barwach Jagiellonii. Jesienią 2016 roku grał w rezerwach „Jagi”, w trzeciej lidze.

- Na pewno chciałbym grać w ekstraklasie, ale widocznie nie było mi po drodze z jakimiś tam ludźmi, może też moja forma nie zadowalała trenerów, których spotkałem na drodze. Konkurencja w Jagiellonii była duża– komentuje nowy piłkarz Stali. - Ale droga do ekstraklasy nie jest zamknięta przede mną, nie jest zamknięta przed nikim, tylko ciężka praca i wiara we własne umiejętności może tam zaprowadzić każdego. Śledzę nadal to, co się dzieje w Jagiellonii, spędziłem tu pół życia.

Przed spotkaniem Stali z Polonią Warszawa nasz obrońca jest dobrej myśli.

- Wprawdzie dwa ostatnie nasze sparingi przegraliśmy (z Radomiakiem Radom 1:2 i Pogonią Siedlce 1:2 – przyp.), ale nasza gra wyglądała poprawnie. Choć pewnie jest jeszcze kilka mankamentów do poprawy. Skupiamy się tylko na meczu z Polonią, trener dobierze odpowiednią taktykę i mam nadzieję, że trzy punkty zostaną w Stalowej Woli. Chociaż wiadomo, że łatwych rywali w drugiej lidze nie ma– podsumowuje Adam Waszkiewicz.

A.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
manukun

@artek
Jeśli nie rozróżniasz użytkowników i traktujesz kilka osób jako jedną - zachęcam zacząć od siebie.

Matematyka to nie jest czarnowidztwo. Ja wiem, że dla Ciebie ważniejsze są słowa prezesa niż słupki w Excelu, ale to wszystko walnie z hukiem. Już teraz budżet się nie domyka, do 2018 zadłużenie miasta ma wzrosnąć do 128 mln, czyli blisko dwukrotnie. Nie będzie wzrostu dochodów ani nie przybędzie majątku zbywalnego. Cały ten plan działania to zwykły pic na wodę i pudrowanie trupa. Jak nie będzie nadwyżki, to z czego chcesz spłacić te kredyty?

Zachowujesz się jak małe dziecko, dla którego pieniądze biorą się z portfela rodziców. Te pieniądze trzeba najpierw zarobić, a prezydent pokazuje, że tego nie potrafi. Ale czego spodziewać się po chłopcu z piaskownicy jako inwestycji o strategicznym znaczeniu?

~do ~miodzio

Tu są tacy grajkowie co ponoć na młodzieżową kadrę jeżdzili i po 6 bramek strzelali więc nie robi na mnie wrażenia te 17 występów w 1 lidze.

~miodzio

taki dobry ze go przygarnęła słaba stalufka w 3 lidze, błędy celowe

szalonyyyy

Zakochałem sie w tym w zielonym

manukun

BelfastIUK
Rośnie zadłużenie, ale dochody stoją w miejscu. Przecież żeby nawet stadion spłacić, trzeba mieć nadwyżkę budżetową. Taki obiekt sam tego nie zrobi. A pieniądze są przejadane. Wszystko walnie z wielkim hukiem, oprócz wspaniałych władz. Jakiś stołek zawsze się znajdzie

Antylewak

feniks, no jest za słaby na ekstraklasę i tyle. Nam się przyda.

~antystal

3 liga ciemnoty kibolskie nie umiecie liczyć do trzech 😆

~feniks

~miki pewnie,ze lepiej aby grał,tylko dlaczego nikt go nie chciał w ekstraklasie?Czyżby swoją grą zasłużył sobie na ten spadek?
~BelfastlUK nie uważam abym przesadzał wystarczy porównać wzrost i prędkość zadłużenia do inwestycji,których w naszym mieście praktycznie nie ma a zadłużenie rośnie z dużą prędkością mimo podnoszonych co rok podatków.

~bery

Jagiellonia ma mocny skład, to się ciężko było chłopakowi przebić. I dobrze, bo pomoże Stalówce.

~BelfastlUK

feniks .Ty nie przesadzaj z tym zadluzeniem .Wszystkie miasta na calym normalnym swiecie,nawet tu w UK sa zadluzone.Wszystko opiera sie na kredytach.Zadnego miasta nie stac za gotowke cokolwiek zbudowac.Tak ze o dlugi ty sie nie martw .I pewnie rzadzacy to wiedza.A to ze inni beda je splacac.To chyba dobrze ...prawda?Na tym to polega.Mimo to wierze ze za pare tygodni bedzie przetarg a pozniej to juz szybko pójdzie .Pytalem tylko bo sadzilem ze moze ktos juz cos wie w tej sprwie.

~miki

feniks, a zawodnik, który nie mieści się w kadrze meczowej zespołu ekstraklasy to lepiej, żeby siedział na trybunach czy grał w 2 lidze ?

~feniks

~BelfastlUK ściema jak sciema ale wygląda na to,że brak środków daje się we znaki.Inwestycji znaczących brak a mimo to miasto popada w coraz to większe długi.Jak dalej tak będzie a my mieszkańcy na to pozwolimy to tylko patrzec jak nam go zaorają a Nadbereżny wieczny dyrektor i tak spadnie na cztery łapy.

~BelfastlUK

A kiedy zaczna budowac to Centrum Pilkarskie?Tyle bylo szumu ze az w Belfascie o tym slyszalem.Mam niedlugo wracac na chwilke i chcialoby sie usiasc na nowej trybunie z zapleczem a dookola widziec zagospodarowany teren klubu pilkarskiego i miasta.No wiec kiedy zacznie sie chocby przetarg??Czyzby to byla sciema?

~feniks

CYTAT (kibic)
Duże wzmocnienie

Miejmy nadzieje,że masz rację ale dziwne,że zawodnik z ekstraklasy przeszedł do zespołu drugoligowego i jest zadowolony bo dostał najkorzystniejszą ofertę.Czyżby w ekstraklasie mieli go dość...?

cdn

Za czasow tej niedobrek polski byly zwyczajne estetyczne plakaty informujace o meczach.Teraz za czasow tej dobrej polski jest syfiasty strecz i przescieradla.

~Boniekk

To nie sa plakaty tylko foliowy marketing. Byly przescieradla teraz jest strecz ☺ pewnie ktorys w majtach przez brame przeniosl rolke, do tego korektor z papierniczego i mamy lapacze wiatru upiekszajace miasto. Takiej wiochy prozno szukac w Polsce...Co na to UM?

~xyz

Antystal lecz się.

~antystal

Gdzie są służby gdy się niszczy drzewa w Stalowej wieszajac plakaty smiesznej drużyny na drzewach łapać lapserdakow i ostro karać! !

~kibic

Duże wzmocnienie