Inauguracja Roku Akademickiego

Image

W czwartek w Politechnice Rzeszowskiej uroczyście inaugurowano nowy rok akademiczny 2017/2018…

- W dniu dzisiejszym dokonujemy inauguracji nowego roku akademickiego 2017/2018 na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Jest to rozpoczęcie pierwszego roku działalności tej jednostki jako samodzielnego wydziału – mówił podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w Stalowej Woli rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski.

- Politechnika Rzeszowska jest obecna w Stalowej Woli od dwudziestu lat, na stałe wpisała się już w klimat tego przyjaznego studentom miasta - dodał prof. Tadeusz Markowski.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli m.in. senator Janina Sagatowska, Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, prof. Iveta Vaskova, dziekan Wydziału Materiałów, Metalurgii i Recyklingu Uniwersytetu Technicznego w Koszycach, prof. Józef Zając, dziekan Wydziału Technologii Wytwarzania Uniwersytetu Technicznego w Koszycach, prof. Marcin Górny, prodziekan Wydziału Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej, prof. Michał Wieczorowski z Politechniki Poznańskiej, podpułkownik Tomasz Ponikiewicz, dowódca Batalionu Piechoty Nisko.

W przemówieniu inauguracyjnym rektor Politechniki Rzeszowskiej podkreślił jak ważne w rozwoju współpracy z gospodarką było m.in. utworzenie Konsorcjum COP — Tradycja, Obronność.

W trakcie inauguracji ślubowanie złożyli przedstawiciele studentów pierwszego roku. W tym roku na Wydział Mechaniczno-Technologiczny w Stalowej Woli przyjęto 174 studentów.

– Wybrałem tę uczelnię, bo odpowiadały mi kierunki oferowane przez Politechnikę w Stalowej Woli – mówi Kamil Koszyczek student I roku mechaniki i budowy maszyn Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej. – Od zawsze interesuję się mechaniką i budową różnych maszyn - dodaje.

– Pasjonuję się wojskowością i ta pasja może być realizowana na Politechnice – podkreśla Przemysław Szpila student i starosta I roku zarządzania i inżynierii produkcji WMT PRz..

Do domu, który jest największym skarbem porównała Politechnikę Rzeszowska podczas inauguracji senator Janina Sagatowska W swoim wystąpieniu podkreśliła współpracę firm lokalnych z wydziałem w Stalowej Woli. Podkreśliła atmosferę tego miejsca i podziękowała za dbałość o jego rozwój.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny nawiązał do 80-lecia COP-u. Jego zdaniem Wydział Mechaniczno-Technologiczny jest jego kontynuacją.

Wykład inauguracyjny pt. „Copowskie fundamenty uczelni technicznych w Rzeszowie” wygłosił dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz, dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej

Przewiń do komentarzy










Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~od_rzeczy

qźwa a ja Politechnikę Rzeszowską tylko miałem w Rzeszowie....

doceńcie to Stalowolanie

~a125

co robi ta kipa tam przecież oni to nie budowali tylko zasługa Szlęzaka tylko si teraz lansują!!!!!!!

~jasio

nie grzeja w tej polibudzie czy co ze jedni w kozuchach kożuchach drudzy w płaszczach a reszta w kabatach