KUL wita 182 studentów

Image

W poniedziałek, 16 października 2017 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski oficjalnie rozpoczął nowy rok akademicki…

Rok akademicki 2017/2018 rozpoczęty. Dziś żacy z KUL-u wzięli udział we Mszy Świętej, a później w uroczystościach inauguracyjnych. Rekrutację można uznać za udaną…

- Przyjęliśmy 182 studentów i 53 słuchaczy studiów podyplomowych. Byłby to dobry rok, gdyby nie to, że nie udało nam się skompletować obsady na pracy socjalnej. Tutaj straciliśmy, choć może odzyskamy to na przyszły rok. Poza tym pojawiło się wiele interesujących, młodych osób z dobrymi świadectwami, więc myślę, że będziemy mogli rozwijać tutaj dobrą dydaktykę, ale i dobrą naukę. Podjęliśmy wiele interesujących działań naukowych w zeszłym roku. Teraz też będziemy mieli efekty w tym roku w postaci publikacji, zgłoszeń, konferencji. Największe zainteresowanie mieliśmy na kierunku pedagogika, młodzi ludzie o dziwo byli zainteresowani bardziej tym kierunkiem, niż prawem, poza tym na kierunki inżynierskie też przyszło sporo osób, głównie na inżynierię materiałową- nasz najsilniejszy punkt, co cieszy. Chcielibyśmy kontynuować inżynierię materiałową na drugim już stopniu. Być może reaktywujemy ekonomię- mówił dziekan Wydziału Prawa i Nauk o Społeczeństwie prof. Andrzej Kuczumow.

Warto podkreślić, że każdy student kierunków technicznych, zarówno Politechniki Rzeszowskiej, jak i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Stalowej Woli otrzymuje co miesiąc 300 zł stypendium motywacyjnego ufundowanego przez Prezydenta Stalowej Woli. Żadne inne polskie miasto nie oferuje tego typu finansowego wsparcia! Na pierwszym roku studiów stypendium motywacyjne otrzymują wszyscy studenci kierunków technicznych, niezależnie od osiągniętych wyników w nauce. Na drugim i kolejnych latach studiów stypendium motywacyjne w wysokości 300 zł dostaje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub otrzymuje 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1. Oprócz tego każda uczelnia ma własne stypendia i naukowe, i socjalne.

Przewiń do komentarzy


























Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~mimoza

Do kasia....marzenia nic nie kosztują. Zboku to sobie marz.

~kasia

A mimomozę to chyba kiedyś ksiądz po kolędzie przeleciał w te i nazat - a później na zachrystii, ta się zakochała i teraz łka...pewnie leci na każdego w sutannie dlatego w każdym widzi księdza - taki ma teraz uduchowiony świat latawica..

~mimoza

Prymasie a ty tak popitolisz, popitolisz a potem ksienców co w wiecu brali udział wyspowiadasz, za pokutę dasz zakaz obmacywania ministrantów na tydzień , 2 zdrowaśki i to będzie cała kara.

~mimoza

A ilu tu ksienców siedzi na tym forum? Podobno każdy widzi siebie w opiniach jakie robi o innych ludziach. Prawda to logika? Szczęść bożu logiko.

~PRYMAS POLSKI

Abp Wojciech Polak: Każdy ksiądz z mojej diecezji, który pójdzie na manifestację antyuchodźczą, będzie suspendowany

~PRYMAS POLSKI

Abp Wojciech Polak: Każdy ksiądz z mojej diecezji, który pójdzie na manifestację antyuchodźczą, będzie suspendowany

~logika

@mimoza to tutejszy gej na kamieni kupie,ot taki mimoza spuszczony z powroza

~Gambit

Można zrobić studia podyplomowe na innej uczelni UJ itp,ale trzeba mieć iloraz inteligencji 136.,

~ania

mimoza to na pewno studentka tejże uczelni - pasuje tam jak ulał ;/
inteligencja po kolana...

~mimoza

Do Berni....a księża powinni w kruchcie siedzieć a nie na forum.

~Berni

Mirku uważaj! Bo ona ma,, dobrego hakera obok siebie który potrafi namierzyć nawet igłę w stogu siana'' hhehe faktycznie pustak... Dzieci powinny być w szkole!!!

~mimoza

Drogi księże kanoniku, wiem kim jesteś. Mam dobrego hakera obok siebie który potrafi namierzyć nawet igłę w stogu siana. Co do inteligencji....bez komentarza, co do make - upu ...nie znasz się na tym, co do mojej osoby, spitalaj.

~Mirek

hahahahhahahahahahah dziewczę drogie!! - nie wkręcaj się tak - na oczy Cię nie widziałem i nie wiem kim jesteś heheh - ale o swojej prostocie, filisterstwie i ciasnocie umysłu dałaś świadectwo!! o łatwowierności nie wspomnę - i zdaje mi się, że chyba masz wroga naprzeciwko..ojej..a do tego kilka lat w makeupie??? nieciekawie - Wybacz, że zabawiłem się Twoim kosztem...Chapeau bas (aa nie wiesz co to znaczy? - sprawdź w słowniku - podpowiem Ci - to z francuskiego jest) co złego to nie ja i miłego dnia...bez odbioru umiech

~mimoza

A zresztą odpuszczę, nie ma sensu ta pyskówka. Z Bogiem kx. MIRKU.

~mimoza

Hmmm....no tak tylko mnie bez make -upu nikt nie widział kilka lat chyba że mieszkasz u mnie w łazience. Wszystko możliwe bo dzięki pośrednictwu możesz być wszędzie. Ja pitolę a widziałeś mnie nagą? Ie porzygałeś się geju?

~Mirek

O nie - nie bij mnie - wystarczy, że muszę czasem Cię minąć - i jak popatrzę to już mnie boli z tej Twojej brzydoty.. o głupocie nie wspomnę umiech) weź zrób se mejkap..

~mimoza

To dobrze, szybciej w nos dostaniesz.

~kajfosz

witam nowe studenki umiech dziewczyny powodzenia w nowym miescie smiech2

~korpo

Na KUL idą same młotki i tłuczki...

~Mirek

Mimoza mieszkam obok Ciebie umiech

~mimoza

Ha, ha, Miruś po swojemu przemówił. Skąd to kx. MIREK pochodzi że tak pitoli po wieśniacku?

~lila

A kto madry idzie studiować na KUL?

~mirek

hehehe wincyj wykładowców niż studencików!!!

~kitka

do ~123ert - Nie przesadzaj - 3 z nich pewnie ma znajomości na budowie, 10 - rodzice mają znajomości, coś się załatwi, 12 - rodzice mają biznesy - będą pomagierować, 30 - wyjedzie z tej nory, 1/4 dziewczyn zajdzie w ciążę i nie skończy, 4% ukończy z dumą i w chwale sukcesu będą gotowi na przyjęcie jakiejkolwiek pracy fizycznej czy umysłowej, 1% - po tym jak się skumają, że nic nie potrafią, pozostaną w progach uczelni aby chlubiąc się i pyszniąc otworzyć przewód doktorski - po czym nadal nie nie będą potrafili zrobić czegokolwiek, reszta nie zaliczy pierwszego semestru - bo uczyć się pierdoletów nie przystoi - i też wyjadą z braku laku....ale brawo brawo - powitać!!!

~hehe

Faktycznie kupa studentow, kiedys tyle zaczynalo jeden kierunek na roku. Po co oświetlac ogrzewac i rozbudowywac ten przybytek? Czy to nie jest marnowanie pieniedzy?

~karmi

miło widzieć uśmiechnięte buzie, które z takim zapałem rozpoczynają rok akademickiumiech

~Gambit

Nie przesadzaj.

~123ert

182 potencjalnych w przyszlosci bezrobotnych