Za nami Mistrzostwa o Puchar Prezydenta

W niedzielę zostały rozegrane XXIX Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach o puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Turniej szachowy został zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

Zawody przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. W rozgrywkach szachowych wystartowała duża ilość osób - 64. Szachiści rozgrywali swoje pojedynki szachowe w dwóch grupach wiekowych: A - urodzeni w 2003 roku i starsi oraz B - urodzeni w 2004 i młodsi. W grupie A uczestniczyło 32 osoby z Stalowej Woli, Zaklikowa, Lipy, Janowa Lubelskiego, Lublina, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Staniątek.

W grupie B również uczestniczyło 32 osoby z Stalowej Woli, Jastkowic, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Chylic.

Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 a zakończone zostały o godz. 14:00. Przez cały ten czas zawodnicy próbowali wykazać na szachownicach, który z nich jest najlepszy i odbierze tytuł Mistrza Stalowej Woli w grupie wiekowej- a wraz z nim puchar, złoty medal, nagrodę rzeczową oraz dyplom. Za 2 miejsce organizatorzy wręczyli również nagrodę rzeczową, medal srebrny oraz także dyplom, zaś za 3 miejsce nagrodę rzeczową i brązowy medal. Pozostałe nagrody rzeczowe i dyplomy wręczono za zajęcia miejsc od 4 - 5 w poszczególnych grupach wiekowych.

Po 7 rundach w grupie A Mistrzem Stalowej Woli został reprezentant Ostrowca Świętokrzyskiego – Marek Rega uzyskując 5,5 pkt., zaś 2 miejsce zajął Kacper Kłok (również 5,5 punktów), z kolei 3 miejsce zajął Maciej Sura (5,5 pkt.) z Katolickiego Klubu sportowego Victoria w Stalowej Woli z kolei 4-te miejsce zajął Adam Biesiadecki (5,0 pkt.) z TKSszach w Tarnobrzegu.

Z kolei w grupie B w klasyfikacji 2004 – 2008 zwyciężył Piotr Szpila (6,0 pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk, 2-te miejsce zajął Adrian Słoniec (również 6,0 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, trzecia była Izabela Tokarz (6,0 pkt.) z Gambit Przeworsk. Kolejne miejsca zajęli: 4 – Szymon Szpila ( 5,0 pkt.), 5 – Filip Gemzik ( 5,0 pkt.).

Natomiast w klasyfikacji juniorów urodzonych w 2009 i młodsi zdecydowanie zwyciężył Tomasz Procnal (5,0 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 2-te miejsce zajął Miłosz Mazurkiewicz (4,0 pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk, trzeci był Alan Kordas (4,0 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli. Kolejne miejsca zajęli: 4 – Mateusz Toboła (4,0 pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk, 5 – Mieczysław Kruk - Kida (4,0 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.