Bardzo dobre wyniki HSW

Image

Zarząd HSW S.A. przedstawia dane finansowe za 10 miesięcy 2017 r. Po raz pierwszy odnotowano bardzo dobre wyniki ze sprzedaży. Zakład się rozwija, zatrudnia nowych pracowników i daje podwyżki.

Po latach stagnacji HSW wypracowała zysk ze sprzedaży. Wzrósł wskaźnik rentowności oraz spodziewany jest dodatni wynik finansowy netto na koniec 2017 roku. Wzrosły też wynagrodzenia.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola Bernard Cichocki spółka za 10 miesięcy 2017 roku wypracowała narastająco zysk ze sprzedaży w wysokości 4,8 mln zł wobec planowanej straty 30,9 mln zł. Wynik ze sprzedaży w tym samym okresie 2016 roku wyniósł minus 64 mln zł.

Prognoza na 2017 rok wskazywała, że firma powinna spodziewać się wielomilionowych strat. Rozpoczęty w ubiegłym roku program naprawczy daje efekty, czego skutkiem jest osiągnięty pozytywny wynik finansowy.

Nie tylko wdrożenie programu naprawczego i ograniczenie strat finansowych, ale przede wszystkim sprawna realizacja i wywiązanie się spółki w całości ze zobowiązań wynikających z umów na dostawy sprzętu artyleryjskiego do polskiej armii miały wpływ na osiągnięcie tak dobrych wyników przez Hutę Stalowa Wola.

- Planowaliśmy, że w tym roku uda nam się rozliczyć wieloletnie zaległości i w kolejnych latach na zawsze pożegnać stratę finansową. Udało nam się to sprawniej przeprowadzić niż planowaliśmy- podkreśla Bernard Cichocki, Prezes Zarządu HSW S.A.

Spółka wypracowała narastająco za 10 miesięcy w 2017 roku zysk na podstawowej działalności operacyjnej. Wynik z 2017 roku jest większy od wyniku z 2016 roku (minus 63 mln zł) o 65,3 mln zł i wyniósł 2 mln 220 tys. zł.

Spółka planuje na koniec roku osiągnąć zysk netto przynajmniej na poziomie przekraczającym 7 mln zł. Średnie wynagrodzenie w okresie ostatniego roku wzrosło o ponad 20%.

Zarząd HSW doceniając zaangażowanie pracowników w realizację planu naprawczego, a także wkład pracy w sprawną realizację bieżących zadań postanowił przyznać wszystkim pracownikom jednorazową premię uznaniową w wysokości 1200 zł. Powyższa kwota będzie wypłacona w jednakowej wysokości dla każdego pracownika 23 listopada 2017 roku.

Prezes Zarządu Bernard Cichocki przypomina, że wdrożenie programu naprawczego było koniecznością.

- W ostatnim roku w spółce dokonano wielu zmian. Wdrożono nowe rozwiązania w zakresie zarządzania, delegowania uprawnień i odpowiedzialności, rozliczania z efektów pracy, stosowania i obowiązywania procedur, jakości dokumentacji pracowniczej, a także przejrzystą politykę zatrudnienia. Nie obyło się bez tych najtrudniejszych decyzji personalnych- mówi prezes.

Równocześnie podkreśla, że w ostatnim roku spółka odnotowała największą dynamikę przychodów ze sprzedaży, która wynosiła 233,79%. Warto również zaznaczyć, że zgodnie z bieżącą prognozą przychody netto ze sprzedaży przekroczą znacznie 400 mln zł.

Huta Stalowa Wola zabezpieczyła też tereny pod przyszły rozwój. Zakupiła bowiem 3 działki sąsiadujące z terenami spółki. Łączna powierzchnia nieruchomości to prawie 8 ha. Tym samym odwraca się trend wieloletniej wyprzedaży gruntów panujący w firmie przez ostatnie lata. Działki te wykorzystane zostaną do wsparcia działalności produkcyjnej. Zakupione tereny mają zabezpieczyć możliwości rozwoju infrastruktury produkcyjnej i serwisowej Huty Stalowa Wola S.A. Spółka planuje na działkach m.in.: budowę centrum produkcyjno- serwisowego pod projekty Homar i Wisła. Wzdłuż linii zakupionych działek powstanie tor prób dla sprzętu w etapie badań zdawczo- odbiorczych.

W bieżących roku spółka rozpoczęła projekt inwestycyjny. Kosztem około 40 mln zł HSW S.A. buduje halę produkcyjną, w której zamontowane będą m.in. wielkogabarytowa obrabiarka, automaty spawalnicze oraz nowoczesna komora do badań RTG. Inwestycje w infrastrukturę ułatwią efektywne przeniesienie z Korei Płd. do zakładu w Polsce technologii produkcji podwozi do haubic samobieżnych KRAB.

- Planowaliśmy, że w tym roku uda nam się rozliczyć wieloletnie zaległości i w kolejnych latach na zawsze pożegnać stratę finansową, ale dziś mogę z radością powiedzieć, że udało nam się przeprowadzić zmiany sprawniej, niż planowaliśmy. Chciałbym podziękować pracownikom, naszym partnerom oraz tym wszystkim, którzy byli nam życzliwi, za wkład, za zaangażowanie i pomoc- mówi Prezes Bernard Cichocki.




Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Wyborca PO

Ale dlaczego francuziki pozwoliły na to by Kaczyński maczał place w cenach ich jajek ?.. to koniec carpe diem ..... jadę na madere... Jarosław Król....Jarosław Kaczyński podobno steruje też niemcami.... ceny masła podnosi jak chce żeby ich zniszczyć niedoborem tłuszczu...

~Francuz

Ej, Wyborca PO, przecinek zgubiles. Maslo u nas we Francy jest drozsze o 20%, a jajka kosztuja ile kosztowaly zawsze.

~Wyborca PO

Dlaczego Jarosław Kaczyński i PIS wredny podniósł ceny masła we Francji i w Niemczech nawet o 200% a ceny jajek o 100 %?

~SYGNALISTA:

Rozgrywają nas ci, którzy życzą sobie łamać prawo w ciszy i spokoju, bez niczyich uwag i wtrącania się. Wykrzykując epitety o zdrajcach i donosicielach, którym odebrać trzeba mandaty parlamentarne, prawa obywatelskie, a może i wolność osobistą, chcą pozbawić Polaków ostatniego koła ratunkowego. Ostatniego, bo przecież jest oczywistą oczywistością, że z totalitarną władzą nie można niczego załatwić we własnym gnieździe, ponieważ to gniazdo stało się już ich własnością, a ich racje zawsze będą najichniejsze i najracniejsze.

~zajebiste

Rzeczywiście ten "SokzBuraka" rewelacyjny

Jak kraść to miliony jak pie....ić to księżniczki...
DO RYDZYKA POSZŁA KOLEJNA GRUBA KASA.
PRETEKST - PRZECIWDZIAŁANIE PRZESTĘPCZOŚCI.
Niestety nie dotyczy to podejrzanych działań sromotnika.

~HA,HA,HA...

Kaczor: Za nic nie odpowiadam, bo to Szydło obiecuje, a Duda podpisuje...ha, ha, ha...

~interesujące

Zobaczcie na "sokzburaka" rewelacyjny mem jak kot przegląda "Atlas z kaczkami" - zajebiste jak wszystkie inne memy! To musi PiSmatołów wkurzać!!

~@wyborca..

Próżno repliki się spodziewasz
Nie dam ci pstryczka ani klapsa
Nie powiem nawet pies cię jebał
Bo to mezalians byłby dla psa.

Co to jest "mezalians" zobacz w słowniku bo tacy jak ty są zbyt tępi...

~@BRAWO MY

Lidl wiedział już o takim obejściu ustawy jakiś rok wcześniej bo wszystkie sklepy które nie miały piekarnie w szybkim tempie je dobudowywały do istniejących budynków a w nowo powstających już były zaprojektowane. KTOŚ NA TYM CHYBA COŚ ZAROBIŁ>>>

~Wyborca PO

Dlaczego Jarosław Kaczyński i PIS wredny podniósł ceny masła we Francji i w Niemczech nawet o 200% a ceny jajek o 100 %?

~BRAWO MY!

Biedronka i Lidl mają w nosie zakaz handlu

Zgodnie z ustawą, zakaz nie obejmie cukierni oraz piekarni. Co z tego? To bardzo proste. Zarówno Lidl jak i Biedronka prowadzą wypiek pieczywa na miejscu, a w ustawie nie sprecyzowano, jaki procent sprzedawanych produktów musi stanowić np. pieczywo. Oznacza to po prostu, że ustawa nie obejmie zagranicznych gigantów.
Śmieją się władzy w twarz i już zacierają ręce. W niedziele zamknięta będzie bowiem cała konkurencja, co spowoduje tylko maksymalizację zysków zarówno Lidla jak i Biedronki. Tak to jest jak ktoś niedouczony bierze się za ZAKAZY.

~@wyborcaPiS

Po słowie wredny daj kropkę i będzie OK. Bo na resztę jakiś kaczyński może im skoczyć na pukel. Z takim w ciągu tygodnia dali by sobie radę i obory by nie robił z ich kraju. Właśnie wróciłam od nich i śmieją się z naszej tępoty.

~Wyborca PO

Dlaczego Jarosław Kaczyński i PIS wredny podniósł ceny masła we Francji i w Niemczech nawet o 200% a ceny jajek o 100 %?

~kulson

Proszę nie dokuczajcie już,,wyborcy,,Pan Bóg jak chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera wiec ukarany wystarczająco. Może modlić się za niego trzeba. I lewatywa!

~@lola

Nie tylko on, tam wszyscy tacy mądrzy i piękni inaczej. Popatrz nabte ławy poselskie jakie to okazy i indywidua. A Kryśka nawet ma szanse zostać Miss Universum.

~Wyborca PIS

Dlaczego Jarosław Kaczyński i PIS wredny podniósł ceny masła we Francji i w Niemczech nawet o 200% a ceny jajek o 100 %? No, czemu parszywi oskarżyciele bez elementarnej wiedzy..umiech))

~@WyborcaPO

Nie przesadzaj PiSdemia jeszcze nie otumaniła Zachodniej Europy i nigdy tak się nie stanie. Oni mają rozum
na właściwym miejscu nie tak jak ty itp. wyznawcy smoleńskiej sekty.

~Wyborca PO

Dlaczego Jarosław Kaczyński i PIS wredny podniósł ceny masła we Francji i w Niemczech nawet o 200% a ceny jajek o 100 %.... Prezes musi mieć naprawdę olbrzymią władze... jak on mógł w naszej lewackiej Europie tak namieszać... hahahhahah....nie mam pojęcia co to jest wolny rynek ale wiem że za podwyżkami na pewno stoi ten niedobry PIS...wiem bo mi tak tok fm(niemieckie), rmf(niemieckie), radio zet(niemieckie) i lewacka wyborcza kazali myśleć.. choć wiem że ja sam nie myślę, po co to zbyt męczące wole żeby niemcy za mnie myśleli.

~SZALOM

Politycy PiS spotkali się z izraelskim ministrem, Ajjubem Karą, na kolacji szabasowej. Tak na marginesie: dlaczego goście Polacy - katolicy, uczestnicy kolacji nie pochwalili się tym ważnym wydarzeniem TYLKO TAK SKRYCIE BIESIADOWALI!?

~@wyborca..

Bo bardzo wielu w PiSie lubi męskie jaja, chyba nie grzeszysz urodą i nie doświadczyłeś tego.

~Wyborca PO

Dlaczego Jarosław Kaczyński i PIS wredny podniósł ceny masła we Francji i w Niemczech nawet o 200% a ceny jajek o 100 %?

~@wyborcaPO

Ty byleś w takim ,,chamburgu,, jak ja w szkole baletowej. Takich światowców Jarek potrzebuje i tacy zadecydowali o wyborach ciemnoty.

~lola

"Wyborca PO" ty jesteś mądry inaczej.

~Wyborca PO

CZy ktoś mi odpowie, byłem na koncercie LGBT rockowym w chamburgu potarzałem się trochę w błocie, a jak chciałem se jajecznice i poszedłem do sklepa to o zgrozo ceny jajek 100% w górę a ceny masła 200%....pomyślałem se odrazu.. PIS rządzi już całą Europą....po nas moje kochane lewaczki, jadę i nie wracam na maderę może tam jajka tańsze...

~@Wyborca PO

Durny pisiorze.Oglądaj dalej reżimową TVPis.Wiadomości są jak Dziennik TVP za PRL.Propaganda sukcesów.

~Wyborca PO

Dlaczego Jarosław Kaczyński i PIS wredny podniósł ceny masła we Francji i w Niemczech nawet o 200% a ceny jajek o 100 %.... Prezes musi mieć naprawdę olbrzymią władze... jak on mógł w naszej lewackiej Europie tak namieszać... hahahhahah....nie mam pojęcia co to jest wolny rynek ale wiem że za podwyżkami na pewno stoi ten niedobry PIS...wiem bo mi tak tok fm(niemieckie), rmf(niemieckie), radio zet(niemieckie) i lewacka wyborcza kazali myśleć.. choć wiem że ja sam nie myślę, po co to zbyt męczące wole żeby niemcy za mnie myśleli.

~jan

.... przyjmują do pracy ?... tych co ich pół roku czy rok wcześniej wywalili, czy swoich kolesiów ?

~@WyborcaPO

Twoje jajka tak wycenił Kaczor? No to już całkiem mu wali...

~mieszkaniec

Przykro się słucha o zyskach zakładu ,gdzie ten zysk zależy od polityków którzy płacą z naszych podatków za wyroby w/g własnego uznania. Cieszył by mnie zysk gdyby chociaż jeden wyrób był sprzedany poza nasze granice za pieniądze innych podatników i wtedy zobaczylibyśmy prawdziwe ceny rynkowe wyrobów i wartość naszego zakładu. W tej chwili idą nasze pieniądze (podatników) i tylko zła wycena wyrobu przez naszych polityków przynosi zakładowi zysk.

~Wyborca PO

Dlaczego Jarosław Kaczyński podniósł ceny jajek w Niemczech o 100%?