Get Adobe Flash player

Kolejni oszuści podszywają się pod ZUS
Opublikowano: 23  Listopada  2017

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed kolejnym sposobem oszustwa na „pracownika ZUS”. Tym razem chodzi o dziedziczenie środków z subkonta w ZUS i konta w OFE.

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły w ostatnim czasie informacje od klientów, o rzekomych telefonach od pracowników ZUS, którzy proponują spotkania w sprawie dziedziczenia składek z subkonta w Zakładzie i konta w OFE. Usługa doradztwa w tym zakresie ma być usługą płatną. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nasi pracownicy nie obdzwaniają klientów z propozycją jakiegokolwiek doradztwa finansowego, tym bardziej nie chodzą z ofertą poradnictwa po domach klientów. Wszyscy zainteresowani sprawami z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym zasadami dziedziczenia składek, mogą korzystać z bezpłatnych porad Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, bezpośrednio na salach obsługi, bądź za pośrednictwem Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem: (22) 560 16 00.

Jedyna sytuacja, w której może odwiedzić nas pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to kontrola prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego. Wówczas jednak każdy pracownik Zakładu posługuje się specjalnym identyfikatorem, który powinien okazać podczas wizyty.

To nie pierwszy w tym roku przypadek próby oszustwa „na pracownika ZUS”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi więc wszystkich klientów, a w szczególności osoby starsze i schorowane, o daleko idącą ostrożność podczas rozmów telefonicznych z ofertą spotkań i doradztwa. Podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~mela
a kominiarze co juz w wiezowcach kursuja z kalendarzami z 5 zl...?to co? nie oszusci,,takie kalendarze sa po 80 gr... To sa Ci sami co roku naciagacze...
Dodano: 24  Listopada  2017  14:05:33
~PIETER
ZUS ZLIKWIDOWAC BO TO MAFIA !!!1200zl....za te pieniadze ludzie mogliby podrozowac a nie ludzie dozywaja emerytury daja im po 1500 zl .Po oplaceniu rachunkow zostaje marne 700zl na miesiac a nawet mniej i ludzie zamiast na emertyturze odpoczywac i zwiedzac swoj kraj umieraja.Nic z zycia nie uzywaja w zamian za 30 lat pracy.To nie zycie/PODATKI....Ludzie placa podatki a tak naprawde te pieniadze sa wydawane przez politykow na wlasne potrzeby .Jakby miasta zatrzymywaly dla siebie podatki to od razu bylby rozwoj.ZADLUZENIE PANSTWA JEST SPOWODOWANE TYLKO I WYLACZNIE ZYCIEM POLITYKOW W LUKSUSACH .Ich rodziny nie musza pracowac do konca zycia !!!!
Dodano: 24  Listopada  2017  12:04:38
~Usa
Takiego dziada spętać i zadzwonić po Policję i wtedy wciry ,Inny już nie będzie nabierać biednych ludzi.
Dodano: 23  Listopada  2017  18:41:19
~lol
oszuści podszywają się pod adm ,że niby awaria wody ,a potem pajac gada ,że chce rozmienić 200 pln .grasują na starym osiedlu koło ZDK
Dodano: 23  Listopada  2017  12:13:57
~Gengar
Ale ZUS sam w sobie jest oszukańczy i bandycki więc o co chodzi?
Dodano: 23  Listopada  2017  09:31:18
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe