Znów będzie miejskie lodowisko

Image

Kolejny, trzeci już rok z rzędu przed Miejskim Domem Kultury będzie uruchomione sztuczne lodowisko. Wiadomo już od kiedy będzie można się ślizgać…

- Już po raz trzeci w Stalowej Woli zostanie uruchomione sztuczne lodowisko️. Planowane otwarcie nastąpi w piątek 1 grudnia. W dniach powszednich lodowisko czynne będzie od godziny 15.00 do 21.00, a w weekend od 13.00 – 21.00. Lodowisko będzie czynne do 28 lutego 2018 roku- informuje prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W latach ubiegłych cieszyło się wielkim zainteresowaniem mieszkańców w każdym wieku. Bilety kosztować będą: 5 zł (2,5 zł ulgowy), 10 zł (bilet wstępu i łyżwy lub bilet wstępu i ostrzeżenie własnych łyżew). Z kartą dużej rodziny zapłacimy 2 zł (1 zł ulgowy) lub 6 zł (bilet+ łyżwy lub bilet+ ostrzenie). Ślizgać się można 45 minut. Przy lodowisku można pożyczyć łyżwy figurowe lub hokejowe. Łącznie na stanie jest 140 par w rozmiarach od 28 do 47.

Podczas całego sezonu 2015/2016 z oferty lodowiska skorzystano ponad 16 tys. razy, dochód ze sprzedaży biletów wyniósł 37 tys. zł. W sezonie 2016/2017 na sztuczny lód wyjeżdżano ponad 19 tys. razy…

ObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
wyborca

Czy lodowisko zostanie przedłużone w związku z tym, że w marcu dalej będzie zima?

~stas

~jan - nie rozumiesz tak wysublimowanych żartów jakimi obdarza nas Jaś umiech

~jan

@ jasio, analfabeto ja na twoim miejscu z twoim poziomem inteligencji bardzo cichutko bym siedział. Skąd się tacy gamonie w naszym mieście biorą?

~hokej

Czy to prawda że już w tą sobotę będzie można poszaleć na tym lodowisku bo już nie mogę się doczekać?

~vox

Nikt nie ruszy pani Niewierskiej. Miesięcznice robi. Wierna władzy jest więc jak ją ruszyć. Dopiero nowy prezydent może to zmienić.

~balbina

~bbbbbb - dzieci nie nakarmisz dobrocią serca. Nie jesteśmy pelikanami i nie będziemy karmic potomstwa wlasną krwią. "W chacie ubogiego mieszkańca wsi Zapiecek przychodzą na świat dwaj żarłoczni, leniwi i okrutni bliźniacy - Jacek i Placek. Aby oddalić od siebie na zawsze widmo jakiejkolwiek pracy, postanawiają ukraść z nieba złoty księżyc i go sprzedać. Wyruszają w drogę; by mieć co jeść, zabierają swej matce ostatni bochenek chleba," ... reszte dopisz sobie sam skoro nie widzisz analogii do pczynań obecnej władzy. Tylko własną pracą moźemy zapewnić własnemu potomstwu lepszą przyszłość.

~mieszkaniec

Jazda, czym dla ciebie jest rozwój miasta?
Czy jest nim wynajem sztucznej ślizgawki i umieszczenie jej na centralnym placu miasta?
Każdy inteligentny mieszkaniec zauważy, że podział kosztów tej przyjemności na część ponoszoną przez wszystkich oraz na korzystających zmienia tylko odbiór przekazu u mało świadomych obywateli, którzy myślą, że za resztę, która nie pochodzi z ich własnych kieszeni płacą jacyś wirtualni oni, a nie my sami.
Analogiczny mechanizm został zastosowany do rowerów miejskich i komunikacji miejskiej.
W 2018 roku nasze miasto planuje na nią. Wydać ok. 6.1 miliona złotych (za Szlęzaka 3.5 mln. zł).
Czy to wymaga komentarza?

~mieszkaniec

Polon, nie zrozumiałeś co zostało napisane i jest zarazem oczywiste dla wszystkich. Korty już mamy i nie dopłacaliśmy ich właścicielowi za to, że było tam w zimie lodowisko. Opłaty wnosiły tylko osoby korzystające z lodowiska na kortach. Jeszcze prościej - płacili sobie tylko sami łyżwiarze za swoje bilety.
Obecnie oprócz biletów ponosimy wszyscy(również osoby nie korzystające z lodowiska) koszty wynajmu lodowiska od właściciela lodowiska, którym jest podmiot gospodarczy świadczący usługę.
Jeżeli nadal nie rozumiesz, że jesteś sponsorem tej zabawy na świeżym powietrzu, nawet nie korzystając z tego lodowiska, to napiszę ci jeszcze w inny sposób.

manukun

@jazda
Nie interesuje mnie jęczenie życiowych frustratów. Masz coś do powiedzenia, to mów, ale konkretnie i na temat. Jeśli nie - nie zawracaj mi głowy.

@bbbbb
Genialną sytuację mielibyśmy w momencie finansowania lodowiska i innych rozrywek dla najmłodszych z nadwyżek w budżecie. Patrząc jednak na potężne kredyty, mam duże wątpliwości.

Stąd też pytanie - jakie miasto ponosi koszty związane z tym lodowiskiem. Nieoficjalnie mówi się o kilkuset tysiącach złotych w skali roku. Jeśli to prawda, może lepiej wylać wodę na korty tenisowe?

~Polon

Do mieszkańca: Co ty pi...sz? Kiedy na kortach było za darmo? No chyba, że jak ostatni burak - nie kupowałeś biletu wstępu. Jak nie masz pojęcia, to co zabierasz głos.

~jasio

nie będzie ale już jest -widziałam jak pani na chodniku się posliznela i pierdykneła tak ze sibie zlamala łobcas

~vox

Jak masz zwoje ale nie są ostre to możesz ja za kasę naostrzyć. ... jeśli ktoś nie ma o tym pojęcia to spierniczy Ci łyżwy umiech.

~Lodka

Co to znacz "ostrzezenie wlasnych lyzew"?

~Lodka

Co to znacz "ostrzezenie wlasnych lyzew"?

~Lodka

Co to znacz "ostrzezenie wlasnych lyzew"?

jazda

~mieszkaniec na prezydenta miasta. Będzie pierdział w stołek i kasę brał dla siebie, bo poco rozwijać miasto, gdy kaska dobra.

wopin

Pewnie i tak na minus wychodzą tak jak ze wszystkim....
Ale dołożę te 10 zł niech w końcu im się coś uda zrobić na +
Pójdę pare razy

manukun

37 tys. zysku. Ile kosztów? I czym zostały zrównoważone?