Wybór licznika rowerowego. Kilka rad
Opublikowano: 27  Listopada  2017

Jazda na rowerze stanowi doskonałą formę spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale dla niektórych osób to prawdziwa pasja, która wymaga wyposażenia się w dodatkowe gadżety, nawet jeśli nie jest profesjonalnie uprawianym sportem. Dla amatorów długich wycieczek i intensywnie trenujących zawodowców istotną kwestię stanowi wybór licznika rowerowego. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Funkcje, w które powinien być wyposażony licznik rowerowy

Przymierzając się do zakupu licznika, należy zadać sobie pytanie, ile pieniędzy jesteśmy w stanie wygospodarować, ponieważ im więcej funkcji, z tym wyższymi kosztami musimy się liczyć. Jeżeli zależy nam na dobrej jakości, ale budżet jest ograniczony, wówczas warto rozejrzeć się za licznikami wyposażonymi w podstawowe funkcje. Każde godne uwagi urządzenie powinno pokazywać następujące informacje: • dystans jazdy
• zegar
• czas jazdy
• prędkość aktualną
• prędkość średnią
• prędkość maksymalną.

Nawigacja GPS – dodatek dla wymagających

Osoby, które dużo jeżdżą i chętnie wybierają się na długie wycieczki lub trenują w różnym terenie powinny rozejrzeć się za licznikiem z nawigacją GPS. Wyposażenie w GPS powoduje, że cena licznika wzrasta, dlatego ta opcja jest polecana rowerzystom, którym faktycznie ułatwia życie, a nie jest tylko rzadko wykorzystywanym dodatkiem.

Przewodowy czy bezprzewodowy – który lepszy?

Licznik można kupić w wersji przewodowej lub bezprzewodowej. Różnica pomiędzy nimi jest zasadnicza – licznik przewodowy wymaga właściwego montażu przewodu stanowiącego połączenie czujnika z centralą, a na dodatek kabel może przeszkadzać podczas jazdy. Stanowi tańszą opcję, ale zdecydowanie łatwiej zainstalować licznik bezprzewodowy. W trakcie jazdy nie trzeba się już zastanawiać, jak ułożyć kabel, aby jak najmniej zawadzał. Inwestycja w model bezprzewodowy jest opłacalna, ale oczywiście zakup trzeba dopasować do swoich możliwości finansowych. Można powiedzieć, że liczniki rowerowe zamieniają się powoli w mini komputery z nieograniczonymi możliwościami. Warto wybierać urządzenia sprawdzonych marek, które cieszą się uznaniem wśród użytkowników. Rekomendowane liczniki bezprzewodowe są dostępne na stronie Seltrade.pl.

Licznik dostosowany do zmiennych warunków atmosferycznych

Podczas jazdy na rowerze, a w szczególności podczas dalekich eskapad może nas zaskoczyć deszcz, dlatego należy zwrócić uwagę na wodoszczelność licznika. Jeżeli woda przeniknęłaby do mechanizmu urządzenia, wówczas szybko doszłoby do awarii. Wodoszczelność gwarantuje długotrwałe i bezpieczne użytkowanie gadżetu. Lepiej unikać zakupów w hipermarketach i innych przypadkowych miejscach, gdzie zwykle sprzedawane są produkty tanie i wątpliwej jakości.

Podświetlany ekran – funkcja zapewniająca komfort po zmierzchu

Podświetlany ekran umożliwia sprawdzenie danych, gdy słońce zachodzi, a czasem nawet w ciągu dnia. Dzięki niemu nie trzeba się zatrzymywać, aby sprawdzić interesujące nas parametry lub odczyt GPS. Liczniki są tak zróżnicowane pod względem funkcjonalności i cen, że każdy znajdzie model adekwatny do swoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe