Nożownik może uniknąć kary więzienia

Image

Konrad K., który w szaleńczym marszu przez stalowowolską galerię handlową szedł z dwoma nożami, zadawał ciosy by ranić i zabijać, może uniknąć kary więzienia.

Konrad K. zabił jedną osobę, a 8 innych poważnie ranił. Mężczyzna chciał mordować, chciał się mścić za swoje porażki życiowe. Planował też napad, bo wcześniej zamówił przez Internet dwa noże bojowe, które później użył do zbrodni. Motywy jego działania wciąż są przedmiotem dochodzenia jakie prowadzi prokuratura. Nad sprawą pracują biegli.

- 27 listopada, w poniedziałek, zapadło postanowienie o umieszczeniu Konrada K. na obserwacji psychiatrycznej. To postanowienie musi się dopiero uprawomocnić i dopiero wtedy on formalnie rozpocznie obserwację psychiatryczną. Mężczyzna cały czas przebywa w Areszcie Śledczym w Krakowie. Należy rozróżnić obserwację psychiatryczną w znaczeniu procesowym, która rozpocznie się dopiero od momentu uprawomocnienia tego postanowienia od faktycznego przebywania podejrzanego na Oddziale psychiatrycznym aresztu śledczego- wyjaśnia prokurator Andrzej Dubiel.

Oznacza to, że procesowa obserwacja rozpocznie się- na mocy decyzji Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu- na początku grudnia. Potrwa 4 tygodnie.

- Po upływie tych 4 tygodni, jeżeli biegli będą już w stanie wydać opinię na temat poczytalności, stanu zdrowia psychicznego podejrzanego, to taka opinia zostanie sporządzona, natomiast jeśli będą potrzebować jeszcze trochę więcej czasu, żeby go więcej poobserwować, to wystąpią do nas z takim wnioskiem, żebyśmy z kolei wystąpili do Sądu Okręgowego o przedłużenie okresu obserwacji- mówi prokurator.

Jak wyjaśnia Andrzej Dubiel, jeżeli biegli w opinii wskażą na to, że Konrad K. jest niepoczytalny, wówczas prokuratura wystąpi do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu z wnioskiem o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec niego środków zabezpieczających w postaci umieszczenia go w zakładzie psychiatrycznym.

- Nie ma wówczas aktu oskarżenia. Osoba taka nie odpowiada karnie za to, czego się dopuściła. Postępowanie jest umorzone i sąd w takim przypadku stosuje środki zabezpieczające w postaci umieszczenia takiej osoby w zakładzie psychiatrycznym- mówi prokurator Andrzej Dubiel.

Konrad K. może w takim zakładzie spędzić nawet całe swoje życie, choć uniknie kary więzienia.

- Sąd nie określa terminu z góry. Co pół roku lekarze psychiatrzy są zobowiązani do przesyłania do sądu orzekającego opinii na temat stanu jego zdrowia. Ostatecznie sąd decyduje czy może on wyjść na wolność, czy nie- mówi Andrzej Dubiel.

Obecnie wciąż hospitalizowane są dwie osoby poszkodowane po ataku nożownika: 36- letni mężczyzna i 18- letnia kobieta. Osoby te wciąż walczą o sprawność fizyczną. Będą potrzebowały wieloletniej rehabilitacji. 6 osób opuściło już szpitale…

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ubik

No to który napinacz się poświęci, no pytam się który i napluje temu mordercy w twarz?

~Kamila

W burdelu pracuje twoja stara kurwo.

~do_jazda

Jakby wśród ofiar był ktos z twojej rodziny to bys inaczej pisał. Mógl sie sam zabic skoro byl pierdolniety.

~Kamil

jazda ty kurwo, ty znasz te chorobe?pewnie sam jestes pierdolniety hahaha

~Alfons

JA JA GUT GUT

jazda

~Kamila do Burdelu tam twoje miejsce jak lubisz dobra. Tak na marginesie, to nikogo nie bronie. Tylko jeżeli, ktoś w waszej rodzinie by chorował na schizofrenie. Miał swój świat i zrobił co ten gość, to co Kamila, też byś zabiła kogoś ze swojej rodziny, czy oddała na leczenie??. Jeżeli nie znacie tej choroby, to google szybko szukać. Najwięcej mają do napisania pizdy internetowe co się tylko napinają.

~JAREK

NA WOLNOŚĆ

~Konrad K

Nie zapomnij wziac bagnetów, bede o 15 jak bede wracał z viva, tylko nie spekaj, stalowa to nie warszawa i kiedys cie dopadne smieciu

~JAREK

Konrad K WYSKOCZY

~Alicja

JA już spię u kmiotka

~Kamila

jazda
dobra kmiotku

~Kebab

Bolo na 12

~Kitek

Czuje swąd

~Janusz

no to dajesz,gdzie i kiedy

~Kacper

wyskocz

~Anna

zizu
Chory kraj. Jeszcze niektórzy tutaj go bronią. Ktoś ładnie wyjaśnił wcześniej. Jak na niepoczytalnego to calkiem niezle to wszystko zaplanował.

~zizu

Nie dość że morderca, nie poczytalny, to jeszcze ma uniknąć kary, ale w Polsce łatwiej karać obrońców Puszczy, debil nie ma prawa wyjść na wolność do końca życia, nie ważne czy z więzienia czy psychiatryka

~manekin

Lidia
Małpa to cie zrobbiła kurwo, puszczasz się jeszcze za darmo czy bierzesz juz kase?

~Adolf

ubik ty kurwo
chodz na solo a sie przekonasz pajacu

typek pewnie sam spierdala jak widzi grupe kiboli STALÓWKI

~Alfons

jeat Bolooooo

~Lidia A.

Dokładnie Ubik, może znajdzie się jakiś, "prawdziwy Polak", w zielono czarnym wdzianku i postara się o to... . Chociaż nie, te stadionowe małpy, są cwane tylko w grupie.

~Olsen

Gangus BOLO jesteś

~Ubik

To który, z internetowych napinaczy poświęci się dla dobra społeczeństwa i postara się trafić w to samo miejsce, co ten morderca? Co nie ma chętnych? Najchętniej załatwili byście sprawę cudzym rękami, tacy odważni jesteście.

~saminie

po co więzienia ? od razu zróbcie same psychiatryki. Co drugi morderca po dokonaniu zbrodni staje się "keke" niepoczytalny w przeciągu minuty i udaje oszołoma.

Nie ma litości i żadnego psychiatryka !!! W tym przypadku powinno być krzesło w trybie natychmiastowym.

~ja

rozwodzę się z żoną czyli jak kogoś zranie,zabije albo zrobie jakąkolwiek krzywde to jestem nie poczytalny i nie odpowiem za swój czyn?w jakim my świecie żyjemy?

~czytelnik

ja sie pytam jaki niepoczytalny skoro szukał możliwości ucieczki,następnie miał ukryty 3 nóż on miał to zaplanowane zrobił to celowo i było to przemyślane,powinni go zlinczować odrazu pod galerią i dziś nie mnożyły by się koszty nas wszystkich za utrzymanie opinie biegłych itp.Tak wiem nie wolno zabijać ale skoro on zabił,skoro jego wina ewidentna to ja wole jak moje pieniądze pójdą na biedne opuszczone dzieci,schorowanych staruszków niż na pasożyta

~Jemioł

Panowie dajcie sobie spokój i tak będzie koniec świata i będzie wszystko osądzone

~Janusz

Masz coś na ząb Alkon

~Alkon

Byłem widziałem i wszystko jasne

~Alfons

A myślałem że na kibelku siedzi