Nożownik może uniknąć kary więzienia

Image

Konrad K., który w szaleńczym marszu przez stalowowolską galerię handlową szedł z dwoma nożami, zadawał ciosy by ranić i zabijać, może uniknąć kary więzienia.

Konrad K. zabił jedną osobę, a 8 innych poważnie ranił. Mężczyzna chciał mordować, chciał się mścić za swoje porażki życiowe. Planował też napad, bo wcześniej zamówił przez Internet dwa noże bojowe, które później użył do zbrodni. Motywy jego działania wciąż są przedmiotem dochodzenia jakie prowadzi prokuratura. Nad sprawą pracują biegli.

- 27 listopada, w poniedziałek, zapadło postanowienie o umieszczeniu Konrada K. na obserwacji psychiatrycznej. To postanowienie musi się dopiero uprawomocnić i dopiero wtedy on formalnie rozpocznie obserwację psychiatryczną. Mężczyzna cały czas przebywa w Areszcie Śledczym w Krakowie. Należy rozróżnić obserwację psychiatryczną w znaczeniu procesowym, która rozpocznie się dopiero od momentu uprawomocnienia tego postanowienia od faktycznego przebywania podejrzanego na Oddziale psychiatrycznym aresztu śledczego- wyjaśnia prokurator Andrzej Dubiel.

Oznacza to, że procesowa obserwacja rozpocznie się- na mocy decyzji Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu- na początku grudnia. Potrwa 4 tygodnie.

- Po upływie tych 4 tygodni, jeżeli biegli będą już w stanie wydać opinię na temat poczytalności, stanu zdrowia psychicznego podejrzanego, to taka opinia zostanie sporządzona, natomiast jeśli będą potrzebować jeszcze trochę więcej czasu, żeby go więcej poobserwować, to wystąpią do nas z takim wnioskiem, żebyśmy z kolei wystąpili do Sądu Okręgowego o przedłużenie okresu obserwacji- mówi prokurator.

Jak wyjaśnia Andrzej Dubiel, jeżeli biegli w opinii wskażą na to, że Konrad K. jest niepoczytalny, wówczas prokuratura wystąpi do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu z wnioskiem o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec niego środków zabezpieczających w postaci umieszczenia go w zakładzie psychiatrycznym.

- Nie ma wówczas aktu oskarżenia. Osoba taka nie odpowiada karnie za to, czego się dopuściła. Postępowanie jest umorzone i sąd w takim przypadku stosuje środki zabezpieczające w postaci umieszczenia takiej osoby w zakładzie psychiatrycznym- mówi prokurator Andrzej Dubiel.

Konrad K. może w takim zakładzie spędzić nawet całe swoje życie, choć uniknie kary więzienia.

- Sąd nie określa terminu z góry. Co pół roku lekarze psychiatrzy są zobowiązani do przesyłania do sądu orzekającego opinii na temat stanu jego zdrowia. Ostatecznie sąd decyduje czy może on wyjść na wolność, czy nie- mówi Andrzej Dubiel.

Obecnie wciąż hospitalizowane są dwie osoby poszkodowane po ataku nożownika: 36- letni mężczyzna i 18- letnia kobieta. Osoby te wciąż walczą o sprawność fizyczną. Będą potrzebowały wieloletniej rehabilitacji. 6 osób opuściło już szpitale…

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Kaktus

Jola siedzi i ziemniaki obiera

~Alfons

Zastałem Jolkę

~Świstak

Ss

~Paròwa

To nie Bolo tylko ser Bolo

~Piguła

Boli naprawdę
Jesteś z PRB coś mi nie pasuje koło 12 jakoś niema takiej ksywy

~Piguła

Boli naprawdę
Jesteś z PRB coś mi nie pasuje koło 12 jakoś niema takiej ksywy

~Einstein

ktokolwiek bierze na siebie ryzyko bycia sędzią Prawdy i Wiedzy, staje się pośmiewiskiem bogów

~Do bolo

Bolo jeb się kozaku przez neta. Tylko na tyle cię stać?. Napinaczu ze stalówki.

~Do bolo

Bolo jeb się kozaku przez neta. Tylko na tyle cię stać?. Napinaczu ze stalówki.

~Alfons

Jadzia Józek siedzi na slamsach koło Pensjonatu

~Jadzia

Józek idź se do Alfonsa

~Józek

Bolo jesteś wielki

~Alfons

ja ja gut gut

~luxver

ikmO - stek bzdur majacy na celu wybielenie Dzoany i LN, kałmstwa ! ale to takie normalne dla PIS,rzadzacych ,członków (jaka dobra nazwa)i wyborców.
Zenada Panie żenada !!!!

~bolo

jazda
I co? Spękales cioto? Mocny w necie, pizda w świecie. Idz odwiedz kolege Kolanko.

~mieciu

ktoś ewidentnie chce zmienić temat - a nas to ch.....obchodzi - obchodzi mnie to dlaczego mam utrzymywać takiego sk.....syna? wolę dać pieniądze na ochronę mrówek - ale nie państwo musi utrzymywać takie ścierwo

~memo

Co za palant wkleja to gówno nie na temat.

~absurd

my jako podatnicy będziemy go żywić zapewniać byt chronić od chorób leczyć czy resocjalizować niezależnie gdzie go usadzą
pewnie jeszcze świadczenie pieniężne otrzyma
niesprawiedliwe !!!!!!!!!

~Kajtek

Artur masz rację

~Kajtek

Artur masz rację

~bolo

set
ćpun pewnie siedzi na przystanku z menelami i chleje tanie wino

~set

jazda znajdę cię menelu z Rozwadowa wyczuwam strach na odległość.Poczujesz piąchę poniatucha z ronda

~mieciu

a może stracił najlepszego klienta hehehhe?

~Konek

i tez sie stawia, jest agresywny, musi to byc rodzina, albo kumpel Kolanki od ćpania

~kolanko

Do procesu potrzymać, po procesie się wyhuśta i to jest najlepsze rozwiązanie. Nie trzeba bedzie żywić tego czegoś ani doglądać.

~mieciu

no widać ze ten jazda to chyba z rodzinki czy coś może jeszcze gorszego bo go broni że aż po oczach wali heheheh

~pojazda

jazda to kapuś, sprzedaje wszystkich, to on byl razem ze świrem w vivo, pewne info, dlatego go tak broni

~bolo

i co śmieciu, przestraszyles się? jazda z frajerami takimi jak ty

~abb

Czy ktoś wie ilu osobników mieszka w Stalowej Woli,
którzy powinni trafić do Bonifratrów?

~Kolano

Spytaj pedofili w sukienkach co kosciol na to.