Zaloguj się !

Pomysły na oświetlenie w domu

Opublikowano: 28  Listopada  2017

Oświetlenie w domu? Pomyśl zawczasu

Projektując instalację elektryczną w domu jednorodzinnym, warto pomyśleć zawczasu o oświetleniu. Trzeba tu uwzględnić dwa elementy. Pierwszym jest odpowiednia liczba gniazdek, która pozwoli umieścić w każdym pomieszczeniu dużą liczbę punktów świetlnych. Tylko dzięki niej będzie można budować rozmaite nastroje i dostosowywać oświetlenie do aktualnych potrzeb. Nic przecież gorszego od sytuacji, w której np. gdzieś nie można powiesić kinkietu, bo trzeba by używać przedłużacza ciągnącego się przez pół pokoju.

Światło z wnętrza ściany

Drugi element to możliwość zastosowania lamp wpuszczanych w tynk lub nawet w ścianę. Są to choćby lampy z serii BPM Lighting, które można zobaczyć na stronie http://urzadzajtanio.pl/firm-pol-59-BPM-Lighting.html. Światło płynące ze ściany, ale nie z wiszącego na niej kinkietu, lecz z jej powierzchni, roi naprawdę niezwykłe wrażenie. Podobnie zresztą jak kinkiety z tej samej serii, stworzone zupełnie tak, jak gdyby zwykłe kinkiety przecięto pionowo na pół. Takie oświetleniowe atrakcje oferuje sprzedający dekoracje do domu sklep internetowy. Tanio można kupić lampy w pierwszym lepszym sklepiku czy markecie, nawet Biedronka ma czasem jakieś w sprzedaży, ale oświetlenie jest niezwykle ważne dla funkcjonalności i wystroju miejsca zamieszkania, toteż nie warto na nim oszczędzać. Warto więc wybrać się na stronę http://urzadzajtanio.pl/.

Zaoszczędzić można natomiast, stosując energooszczędne źródła światła, a więc odpowiednie żarówki. Na szczęście tradycyjne szklane bańki, które niegdyś potrafiły pożerać nawet 150 W energii, to już przeszłość. Dziś mamy do dyspozycji halogeny, LED-y i świetlówki kompaktowe, które nie tylko zużywają wielokrotnie mniej energii, ale też pozwalają puścić wodze fantazji i wyczarowywać w domu światłem i cieniem najrozmaitsze klimaty. [/p][t] Sufit woła o więcej

A propos klimatów: ciekawym rozwiązaniem są lampy z serii Elstead Lighting. Na przykład plafon do sypialni, który można zobaczyć pod adresem http://urzadzajtanio.pl/product-pol-1000067344-Plafon-Elstead-Lighting-Trilogy-QZ-TRILOGY-SF-M.html. Metal stylizowany na stary brąz łączy się tu ze szklanym kloszem o nietypowym kształcie, mieszczącym trzy żarówki: światła będzie więc sporo. Warto przyjrzeć się też innym oprawom z tej serii.

Gdy się ujrzy tyle lamp, można dojść do wniosku, że być może warto projektować instalację elektryczną tak, by i na suficie można było zawiesić nie jedną, a więcej opraw, działających niezależnie od siebie. Zwłaszcza w większych pomieszczeniach będzie to miało uzasadnienie, bo czasem chcemy oświetlać z góry nie całość, a tylko część pokoju.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe