Wymiana waluty w placówkach PKO BP
Opublikowano: 27  Listopada  2017

Do tej pory użytkownicy internetowych serwisów wymiany walut musieli założyć konto walutowe, jeżeli chcieli kupować obcą walutę. Z tego powodu czas wypłaty pieniędzy przed wyjazdem w zagraniczną podróż znacznie się wydłużał. A przecież zwykle wpadamy wtedy w pośpiech związany z pakowaniem walizek, szukaniem noclegów czy zamawianiem biletów. Właściciele serwisu Walutomat – najpopularniejszej platformy wymiany online – postanowili raz na zawsze rozwiązać ten problem. Można już wypłacać euro w gotówce bez zakładania rachunku walutowego.

W jaki sposób wypłacać euro w gotówce i nie przepłacać?

Wystarczy dołączyć do użytkowników serwisu Walutomat.pl, zasilić swój wirtualny portfel, dokonać wymiany po atrakcyjnym kursie, wskazać opcję wypłaty w oddziale PKO BP, po czym udać się do wybranej placówki po swoje pieniądze. Dzięki wymianie euro drogą online oszczędzasz do 8%, ponieważ unikasz różnicy pomiędzy kursem sprzedaży a zakupu waluty. W bankach i stacjonarnych kantorach tzw. spread wynosi nawet kilkanaście procent. W przypadku natomiast platformy online jedynym kosztem jest prowizja 0,2% od zawartej transakcji. Uczestnicy giełdy walutowej sami uzgadniają między sobą kursy wymiany.

Jeżeli już zamieniłeś złotówki na walutę europejską i wybrałeś metodę odebrania gotówki w placówce PKO Banku Polskiego, wtedy możesz zgłosić się po swoje pieniądze z dowodem osobistym już po dwóch godzinach! W przypadku nie odebrania środków w ciągu 14 dni zostaną one zwrócone na wirtualne konto w Walutomacie.

W których oddziałach możliwa jest wypłata waluty?

Na stronie https://www.walutomat.pl/landing/gotowka znajdziesz kompletne zestawienie placówek PKO Banku Polskiego, w których wypłacisz euro w postaci gotówkowej. Dla pewności warto również nawiązać kontakt telefoniczny z pracownikiem oddziału. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której wypłata nie będzie mogła być zrealizowana z powodu braku wystarczających środków w walucie europejskiej. Twoja dyspozycja zostanie przyjęta bez względu na to, czy jesteś klientem banku.

Czy istnieją limity dla pojedynczej operacji?

Jednorazowo możesz wypłacić nie mniej niż 50 euro, a maksymalnie 2000 euro. Nie zwlekaj, ponieważ w okresie promocyjnym – aż do końca 2017 roku – całkowicie unikniesz dodatkowych kosztów – bez względu na kwotę wypłaty. Po tym okresie warto wypłacać większe sumy, gdyż wtedy naliczana prowizja 2,5 euro stanie się niemalże niezauważalna.

Na koniec kilka słów o bezpieczeństwie

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Serwis Walutomat.pl korzysta z niezawodnego certyfikatu zabezpieczania danych SSL – takiego samego, jaki stosują banki. Rozpoznasz go po symbolu zielonej kłódki oraz przedrostku „https” przed adresem strony internetowej. Poza tym zatwierdzenie transakcji wymaga uwierzytelnienia za pomocą kodu SMS. Internetowa giełda walutowa podlega ponadto nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). PKO Bank Polski SA to natomiast największy polski bank detaliczny, posiadający udziały skarbu państwa. Nowa usługa wypłaty gotówkowej w euro jest zatem w 100% godna zaufania.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Modi
Ktoś tam u nich wymienia walutę? Jak to wszystko wychodzi? Bo ja wymieniam na Pluskantor i póki co nie znalazłem lepszej oferty niż mam tam - brak prowizji za wymianę i spread nie wyższy niż 2 grosze.
Dodano: 1  Sierpnia  2018  20:04:43
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe