Klocki hamulcowe ceramiczne. Czy warto?
Opublikowano: 2  Grudnia  2017

Typowy polski kierowca raczej nie widzi zbyt wielkiej różnicy między ceramicznymi klockami hamulcowymi a ich standardowymi odpowiednikami. Z reguły czynnikiem zakupowym jest firmowy symbol lub atrakcyjna cena. Tymczasem ceramiczne klocki hamulcowe to prawdziwa innowacja w świecie hamulców, warta każdej ceny.

Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego i podstawa bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego warto przyjrzeć się ceramicznym klockom hamulcowym, których innowacyjna budowa zyskała duże uznanie rynku. Czy i dlaczego warto kupić ceramiczne klocki hamulcowe? Sprawdźmy...

Wytrzymałość i hamowanie na najwyższym poziomie

Klocki hamulcowe ceramiczne wprowadzono na rynek stosunkowo niedawno, bo dopiero w latach 80. Pierwszym spostrzeżeniem specjalistów z branży była ich niezaprzeczalna, ogromna wręcz skuteczność. Budowa klocka ceramicznego gwarantuje doskonałe parametry hamowania, niemal niezależnie od warunków na drodze. Klocki ceramiczne to niezawodne podzespoły i nie ma tu ani krzty miejsca na kłamstwa.

Klocki ceramiczne, które wprowadziliśmy do oferty części zamiennych układu hamulcowego to elementy wyprodukowane z wytrzymałego tworzywa sztucznego i włókien miedzianych. Materiały te charakteryzuje niezwykła trwałość. – podaje sklep z klockami hamulcowymi iParts.pl. Wypada jedynie nadmienić, że pozwala to uzyskać długą żywotność klocków i tym samym mniejszą częstotliwość wymian. Ponadto nie występuje tu zjawisko tzw. fadingu podczas hamowania. Kultura pracy ceramicznych klocków hamulcowych Prócz niezawodnego działania, do największych zalet ceramicznych klocków hamulcowych, zalicza się kulturę ich pracy. Klocki ceramiczne charakteryzuje bardzo cicha praca, która w znacznym stopniu poprawia komfort jazdy samochodem. Nie ma tu takich zjawisk jak piszczenie klocków lub ich skrzypienie. Ponadto ścieranie się okładziny ceramicznej nie powoduje powstawania dużych ilości pyłu, czego efektem jest czyste koło. Innowacyjne klocki hamulcowe w rozsądnej cenie Podobnie jak w przypadku większości części samochodowych, za wyższy poziom jakości, przyjdzie kierowcy nieco więcej zapłacić. Podobnie jest z ceramicznymi klockami hamulcowymi, za które trzeba będzie zapłacić więcej niż za tradycyjne, standardowe klocki. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że nie jest to cena wygórowana, która od razu wyklucza z zakupu typowego Kowalskiego. Ponadto warto mieć na uwadze to, że inwestycja w takie klocki szybko się zwróci, bo nie trzeba ich wymieniać tak często, jak np. najtańsze odpowiedniki w wersji standardowej.

Bezpieczeństwo jazdy samochodem powinno być dla każdego kierowcy priorytetem. Pod tym względem klocki ceramiczne to najlepsza opcja, która nie ma sobie równych. Pośród marek części samochodowych, które zajęły się produkowaniem ceramicznych klocków hamulcowych znajdziemy m.in. TRW, Textar, Jurid White oraz ATE.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe