Przyjazna dłoń w Rozwadowie
Opublikowano: 8  Grudnia  2017

Stowarzyszenie „Przyjazna Dłoń” posiada siedzibę w Budynku Parafialnym Miriam, w Rozwadowie. W tym miejscu realizowane są od roku działania związane z programem rewitalizacji. Najważniejszym z nich jest udostępnianie miejsca na spotkania mieszkańców.

Stworzenie takiego miejsca to wyjście naprzeciw potrzebom Rozwadowian, zgłaszanym w wywiadach i badaniach ankietowych, prowadzonych przez stowarzyszenie. Do najczęściej zgłaszanych problemów należał właśnie „brak miejsca do spotkań” oraz „brak miejsca do wyjścia ze znajomymi”. Miejsce takie powstało. Jest w pełni wyposażone i przygotowane na organizację różnego typu wydarzeń. Posiada dwie salki warsztatowe, zaplecze kuchenne, zaplecze sanitarne. W październiku br. w budynku zostało zainstalowane centralne ogrzewanie (istnieje również możliwość napalenia w kominku). Miejsce jest dostępne dla mieszkańców, którzy chcieliby tam zorganizować warsztaty, spotkania grup inicjatywnych (seniorów, osób pracujących z dziećmi, młodzieżą, grup hobbystycznych itp.), różnego rodzaju uroczystości i spotkania tematyczne.

Na wszystkich czeka kawa, herbata i poczęstunek. Spotkania można zgłaszać w każdym momencie lub korzystać z „dni otwartych”, które przypadają na poniedziałki i środy w godzinach 14.00 – 20.00. W te dni z salki korzystają obecnie dzieci, z którymi wspólnie odrabiamy lekcje, gramy w gry planszowe, gotujemy i wykonujemy różnego rodzaju prace plastyczne. W weekendy natomiast odbywają się w salce bezpłatne zajęcia wokalne.

Poza udostępnianiem miejsca dla mieszkańców, stowarzyszenie organizuje szereg warsztatów i wydarzeń, służących wzajemnemu poznawaniu się i integracji. W ostatnich 3 miesiącach były to:

• warsztaty wspólnego skręcania mebli

• warsztaty z zakresu bezpieczeństwa i zabezpieczenia mienia osobistego

• warsztaty z zakresu doradztwa ekonomicznego

• ognisko integracyjne

• Andrzejki

W grudniu czekają nas jeszcze:

• Mikołajki

• Wspólne tworzenie Szopki Bożonarodzeniowej

• Wspólne pieczenie pierniczków

• Ubieranie choinki na Rynku Rozwadowskim

• Rozwadowskie Kolędowanie

• Sylwester

Poza wyżej wymienionymi działaniami, w październiku, uruchomiony został również program mikrograntów, dzięki któremu mieszkańcy mogą realizować własne pomysły na działania. Do tej pory udało nam się dofinansować 6 inicjatyw na łączną kwotę 6.000 zł. Konkurs będzie kontynuowany w 2018 r., z budżetem w granicach 19.000 zł. Dzięki temu możliwe będzie zagospodarowanie niewielkich przestrzeni osiedla: podwórek, placów zabaw, terenów zielonych itp.

Zapraszamy do śledzenia profilu Facebook Stowarzyszenia „Przyjazna Dłoń” – znajdują się tam wszystkie bieżące informacje dotyczące organizowanych spotkań, warsztatów i uroczystości.

Działanie realizowane w ramach projektu: „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Obrazek

Artykuł sponsorowany w ramach projektu pn. „Centrum Aktywizacji Organizacji Pozarządowych” w Stalowej Woli, dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~bobik
biegi i motocykle, mogliby uruchomić korki z matmy i fizy dla młodzieży górny pułap gimnazjum/8 klasa
Dodano: 7  Grudnia  2017  12:40:47
~Rozwadowiak
Czy w przyszłym roku będzie kolejne Otwarcie Sezonu Motocyklowego?. Fajny pomysł, który wpisał się w kalendarz imprez Stalowej Woli. Rozkręca się wam ta impreza coraz bardziej. Pozdrawiam
Dodano: 7  Grudnia  2017  08:22:35
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe