Zadłużony? Nie panikuj, konsoliduj!
Opublikowano: 4  Grudnia  2017

Większość z nas ma długi do spłacenia. Czasami zdarza się jednak, że musimy spłacać jednocześnie wiele zobowiązań, na przykład zaciągnięte przez nas pożyczki gotówkowe, karty kredytowe i kredyt samochodowy. Co zrobić, by w takiej sytuacji nie popaść w pułapkę gigantycznego zadłużenia, na które składać się będą także odsetki od należności i kary za nieterminowe płatności? Rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja się opłaca

Konsolidacja długów jest korzystna z wielu powodów. Spłacenie jednego dużego długu jest o wiele prostsze niż wielu mniejszych. Nie musimy pilnować kilku różnych terminów i zastanawiać się, czy tym razem uda się spłacić je wszystkie. Dodatkowo, stopy procentowe poszczególnych kredytów różnią się od siebie, tymczasem kredyt konsolidacyjny[/ur] jest jeden. Co więcej, dzięki wydłużeniu okresu spłaty zobowiązań, kredyt konsolidacyjny wiąże się często z niższą stopą procentową w porównaniu do skumulowanej kwoty, którą płaciliśmy wcześniej. To z kolei oznacza, że terminowe spłacanie kredytu konsolidacyjnego poprawi nam naszą zdolność kredytową.

Wybierz ten najlepszy!

Wiele banków w Polsce oferuje usługi z zakresu konsolidacji, spłaty i redukcji zadłużenia. Zanim wybierzemy bank, z którym chcemy współpracować, powinniśmy przeprowadzić dokładną analizę jego oferty i porównać ją z ofertami innych banków. Może się okazać, że niektóre propozycje mogą być dla nas korzystniejsze niż inne. Warto zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju zobowiązania mogą być w konkretnych ofertach połączone. Jeśli spłacamy już kredyt konsolidacyjny, a do tego mamy również inne zobowiązania, należy sprawdzić, czy bank umożliwia zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, do którego można włączyć wcześniejszy [ul=https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html]kredyt konsolidacyjny.

Gdzie po kredyt?

Trzeba też pamiętać o tym, że zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego to ważna decyzja, w związku z czym powinniśmy starać się o niego w instytucji godnej zaufania. Na polskim rynku znajdą się bowiem także nieuczciwe firmy, które na pierwszy rzut oka oferować mogą atrakcyjne warunki, faktycznie jednak żerują na tych, którzy potrzebują pomocy finansowej. Współpraca z renomowanym bankiem jest zawsze najlepszą możliwą decyzją.

Kredyt konsolidacyjny oferuje Bank Santander - www.santanderconsumer.pl

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe