Łukasz Banasik wolontariuszem roku

Image

Łukasz Banasik został Wolontariuszem Roku 2017. Uroczysta Gala miała miejsce 7 grudnia 2017 roku. Podczas niej wyłoniono także zwycięzców konkursów…

Wolontariusz Roku 2017 zgłoszony został przez Stowarzyszenie „Rowerzyści ze Stali”. W 2017 roku zorganizował i koordynował duży, autorski projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych w Stalowej Woli „Od starszaka dla pierwszaka”. Składał się on z trzech etapów i polegał na organizacji konkursu plastycznego, edukacji i projektowaniu oraz wykonaniu kolorowanek o tematyce bezpieczeństwa, które następnie zostały wydane. Łukasz Banasik udziela się w Klubie Wesoła Gromadka, PSP nr 1 w Stalowej Woli, prowadząc zajęcia, zabawy i konkursy z dziećmi, uczestniczy w piknikach, gdzie prowadzi animacje i konkursy na temat bezpieczeństwa i jazdy na rowerze wśród dzieci i młodzieży, uczestniczy i prowadzi zajęcia w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Stalowej Woli oraz angażuje się czynnie w takie imprezy jak Stalowowolska Dycha, czy Crossduathlon Stalowa Wola (polega na biegu przełajowym i jeździe rowerem). W 2017 roku działalność Łukasza Banasika jako wolontariusza i działacza społecznego skoncentrowała się przede wszystkim w dwóch obszarach (edukacja najmłodszych oraz działania animacyjne podczas przedsięwzięć lokalnych).

- To dla mnie bardzo ważny i wyjątkowy dzień. Jestem zaskoczony, ale jednocześnie bardzo szczęśliwy. Swoja działalność wolontarystyczną w 2017 oparłem głównie na profilaktyce bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego i pieszego. Następnie zaangażowałem się w działania animacyjne na osiedlu Fabrycznym i w akcję „Szlachetna Paczka”. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę angażować się na rzecz lokalnej społeczności. Swoją nagrodę dedykuję wszystkim wolontariuszom- mówi w rozmowie z nami Wolontariusz Roku 2017 Łukasz Banasik.

II miejsce w konkursie na Wolontariusza Roku 2017 zajęła Maria Piekarz (LO im. KEN zaangażowana w akcję „Szlachetna Paczka”), III- Tomasz Tracz (uczeń 3 klasy ZSP nr 2 związany z Klubem Wolontariusz przy MOPS).

Przy okazji rozstrzygnięto szereg konkursów dla dzieci i młodzieży przybliżających idee wolontariatu. W konkursie plastycznym dla przedszkolaków „Pomaganie jest cool” zwyciężyli: I miejsce- Nikola Chara (Przedszkole nr 15), II miejsce- Maja Mycek (Przedszkole nr 10), III miejsce- Jakub Ptaszek (Przedszkole nr 7).

W konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych „Pomaganie jest cool” zwyciężyli- w kategorii szkoła podstawowa, klasy I- IV: I miejsce- Danish Khan (PSP 5), II miejsce- Jan Charewicz (PSP 5), III miejsce- Aleksandra Zynwala (PSP 7) i w kategorii szkoła podstawowa, klasy V- VII i gimnazja: I miejsce- Kacper Zychowicz (PSP 5), II miejsce- Jakub Bednarz (PSP 5), III miejsce- Natalia Kupiec (PSP 5).

Podziękowania za pracę wolontarystyczną otrzymali: Beata Bryk- Pokrzywa, Dorota Grobel, Oliwia Mozgawa, Marcelina Laskowska, Wiktoria Markowicz, Dominika Szumierz, Alicja Lubojańska, Agnieszka Szwed, Agnieszka Przepadło, Paulina Pędrak, Magdalena Trojak, Patrycja Królikowska, Aleksandra Wasyliszyn, Agnieszka Moskal, Zuzanna Korniak, Adrian Cieliczka, Hubert Sikora, Angelika Niezgoda, Oliwia Mączka, Bartłomiej Rowiński, Ewelina Kosior, Małgorzata Szwedo, Antoni Kłosowski, Piotr Wojtaś, Marta Śnioch, Maria Miklus- Michalska, Anna Łopatko, Dorota Szpyt, Klaudia Kowalska, Małgorzata Pokora, Kamil Kurski, Anna Sawicka, Kazimierz Linda, Aleksandra Pityńska. Indywidualne wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Kawa i Bożena Flis.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny chóru Puellarum Cantus z PSP nr 11.

Przewiń do komentarzy































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Rstfan

On jest pelnoletni ? ??

truskawka1

~onn, a czy jest jakiś przepis, który zabrania dzieciom pracowników MOPS udzielania się w wolontariacie?

~onn

O I DZIECI PRACOWNIKÓW MOPS NAGRODZENI TO TAK TO FER WSZYSTKO SAMI SIĘ NAGRADZAJĄ

~MOPS

Gratulacje! Panie Łukaszu

~SuperW

Majka- gratulacje! Jesteśmy z Ciebie dumni!

nimfa_ja

Brawo! Gratuluję wszystkim, a w szczególności Łukaszowi!
Pomyślności we wszystkichg przedsięwzięciach!

~madzia

Brawo Łukasz Mama magda

~Gienek

tak zwyczajnie się należy Łukaszowi