Pół miliona na mega plac zabaw

Image

W 2018 roku na budowę placów zabaw na terenie miasta wydanych ma być 1,4 mln zł. Pół miliona gmina przeznaczy na dofinansowanie do spółdzielczego placu zabaw przy ul. Okulickiego…

1,4 mln zł to suma pokaźna. Za takie pieniądze można urządzić wiele miejsc zabaw dla naszych najmłodszych obywateli.

- Pół miliona złotych z tej kwoty jest przeznaczonych w formie dotacji dla Spółdzielni Mieszkaniowej w ramach zadania centralnego placu zabaw, który w tej chwili jest już w trakcie budowy przy Spółdzielczym Domu Kultury. W ramach tego zadania powstaje całkowicie nowy, ogólnodostępny, centralny plac zabaw z funkcjami kulturalnymi, wielopokoleniowymi, a więc budowa nowego amfiteatru wraz z zapleczem sceny letniej, również kwestie dotyczące aktywizacji seniorów, a więc kącik senioralny, kwestia siłowni, placów zabaw dla dzieci. Całość zadania po stronie Spółdzielni Mieszkaniowej sięgnie prawdopodobnie blisko 2 mln zł. Dotacja przeznaczona z budżetu miasta, wsparcie tej inwestycji to jest pół miliona złotych- mówi Lucjusz Nadbereżny.

W przyszłości miasto zamierza również objąć to miejsce monitoringiem wizyjnym.

Pozostałe 900 tys. zł będzie przeznaczone na place zabaw na: tzw. górce przy ul. Żeromskiego, PCK, Orzeszkowej i na ul. Dmowskiego (przy PSP nr 1, zaplecze Miejskiego Domu Kultury), a także na wiele placów zabaw w mieście, gdzie będą wymieniane zabawki na nowe, gdzie będzie dostosowywana nawierzchnia do obecnych wymogów i przepisów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~csa

a kto krzyczał z mównicy sejmowej o fałszowaniu wyborów, kiedy to platforma wygrała po raz drugi wybory. wtedy nie było woli obywateli i demokracji. ja też nie jestem ani za pis ani za po, ale mdli mnie już od tych igrzysk, które urządza nadbereżny. czemu inni włodarze miast potrafią z powagą sprawować urząd prezydenta a duży dzieciak ciągłe, konferencje, fotki, wizje.

~VOX

~ESV czy remont - HITLERA też wybrali demokratycznie. Czyli co, mógł zrobić to co zrobił wg. Waszego toku rozumowania? Łukaszenka i Putin też są wybrani demokratycznie. Poza mandatem od społeczeństwa ważne jest jeszcze przestrzeganie praw, nie tylko swoich praw ale ogólnonarodowych praw. W krajach muzułmańskich kobietę można zakamienować. Czyli, jeśli wybrany tam rząd na to pozwala to niech zabijają kobiety? Skąd się biorą takie oszołomy jak Wy, którzy nie widzą dalej niż czubek własnego nosa?

remont

~ESV w punkt. brawo jestem tego samego zdania

~ESV

@ dosyto

Wytłumacz mi co to znaczy "zahamowania niszczenia demokracji" bo się setnie uśmiałem.

Przypomnę ci co to jest ta demokracja. Za WIKIPEDĄ:
Demokracja – system rządów (reżim polityczny, ustrój polityczny) i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli).

Czyli PODSTAWOWĄ wartością demokracji są wybory, z których wynikiem "obrońcy demokracji" nie chcą się pogodzić, mówią o przewrotach, obalaniu, puczu, etc.
Czyli ci "obrońcy" tak naprawdę chcą zniszczyć demokrację, jej podstawę czyli wolę ludu.

Nie jestem za PiS, ale naprawdę już mnie mdli od tego opozycyjnego "pier**nia" o obronie demokracji, o zadłużaniu miasta, a w szczególności o lansie, zwłaszcza że opozycja (co udowodniłem) lansuje się pięknie.

~liop

Mega plac zabaw, mega zadłużenie miasta.

~dosyto

Do 'ESV" skoro nie potrafisz odróżnić prób zahamowania niszczenia demokracji przez uzurpatorów z pis-u to nie zabieraj glosu. Ile było róznych hepeningów z Nadbereżnym w tle( i są one nadal!)Przypomnę jak blokował stacje bezynowe wespół z kolesiami kupując litr paliwa bilonem po 1 groszu! Pamiętasz? Media były przy tym, czy ich nie było? a wspólcześnie czymże jest wędrowka z namiocikiem przez osiedla jak nie lansem? Troche się jednak boi suwerena bo w ostatnniej jesiennej wędrówce towarzyszyła mu mundurówka z policji(tak na wszelki wypadek!)To nie jest lans? To że stoją ludzie w obronie sądów to przejaw ich świadomości, że polityczne sądy już w Polsce były i się skonczyły w 1989 roku. ROZDAWANIE KONSTYTUCJI TO RZECZ NATURALNA BY PODNIEŚĆ ŚWIADOMOŚĆ OBYWATELI CO DO ZNAJOMOŚCI JEJ I SKUTKÓW ŁAMANIA PRAW OBYWATELSKICH. Dotyczy to także tej wymownej w przekazie instalacji ukazującej zżerany liść dębu przez gąsienice gdzie liść to demokracja. Szkoda tylko, ze tak późno rozpoczęła opozycja swoje konferencje na temat wytykania złego kierunku spraw mających miejsce w mieście. Uważam, że powinny co najmniej raz na m-c się odbywać. Co jest złego w geście posadzenia drzewka gdy w tym czasie nieodpowiedzialny facet pozwolił sobie na rżnięcie drzew bez opamiętania a nawet czepił się Puszczy. Protest z kanistrem to była odpowiedź na próbę podniesienia ceny paliwa o 20 gr/litrze gdzi pod wnioskiem podpisał się nasz parlamentarzysta. Teraz zapytam czy ślepota to choroba nieuleczalna czy współczesna medycyna może sobie z nią poradzić? Jak sądzisz?

~csa

esv zgadza się to też lans. tylko tyle im pozostało. wychodzi wiele spraw? a może poprzedni włodarze umieli liczyć i stwierdzili, że nas na nie poprostu nie stać jako miasto a zadłużać to najgorsze co można zrobić. a wydawać nie swoje i to jeszcze na kredyt to przyznasz, że każdy głupi potrafi. niech najpierw zarobi a później bawmy się tą nadwyżką. a od władzy oczekuję efektywności a nie efektowności. bardzo podobne słowa aczkolwiek znaczenie przeciwne.

~ESV

@ csa

Dziwi mnie że o lansie wspominasz, bo Nadbereżny podejmuje konkretne działania, bierze się za zaniedbane przez lata rzeczy. Rozumiem to może boleć, bo wychodzi mu wiele spraw, które były albo od lat na papierze albo w sferze marzeń i wizji.

Natomiast wracając do lansu, jak nazwiesz działania polegające na:
* sadzeniu drzewka w 3 osoby
* protestowaniu z kanistrem pod CPN, kiedy było wiadomo, że podwyżek cen paliw nie będzie
* prezentacja gąsienic
* rozdawanie konstytucji
* nabożeństwa żałobne pod sądem
* konferencje krytyczne

Wszystko w asyście stalowowolskich mediów, fleszy i kamer. Przy tym żadnych efektów dla zwykłego Kowalskiego...

Czy to nie LANS aby?

~csa

esv bronisz z determinacją nieudolności bo myślisz, że pieniądze jak liście na drzewie rosną?umiech jakby miasto zarabiało na nowych inwestorach to nadbereżny trąbiłby o tym w swoich konferencjach codziennie. a tak to tylko ciągle wirtualne wizje placów zabaw i rozrywki. widać, że chłopczyk nie dorósł do tak ważnego stanowiska i ciągle mu zabawa w głowie. jakby płacili za lansowanie się prezydentów to Stalowa byłaby najbogatszą gminą w Polsce.

~ESV

@ totoma

Nie to ze składki na "stypendium" dla alimenciarza Kijowskiego.
Przestań pisać o "długach", "przepaści" i "budzeniu się mieszkańców" bo już słabo się robi od tych twoich płatnych hejtów.

Mieszkańcy już obudzili się. 3 lata temu! Strasznie cię to widać boli.

~totoma

Zapytam nieśmiało, to z tzw. nadwyżki budżetowej z bieżącego roku, ktora pozostanie niewykorzystana czy też może nie daj Bóg z kolejnych milionów długów jakie maja być zaciągnięte w przyszłym roku? To niezwykle jest ważne by wyborca wiedział skąd w tym budżecie jest tyle kasy przypominającym do złudzenia cud w Kanie Galilejskiej? Za jakiś czas nie będzie pieniędzy by te cudeńka odrestaurować czy zmienić na nowe. Kto to spłaci gigantyczne jak na starzejące się miasteczko długi? Przecież nie ma to nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem nie mowię o odpowiedzialności za przyszłe losy mieszkańców. Obudźcie się mieszczanie bo zmierzacie wesoło do przepaści! To nie fatalizm, to realizm!

~siwy

super umiech