Czy podobają ci się rządy władzy?

Image

Zamknęliśmy już naszą sondę dotyczącą poziomu zadowolenia z rządów obecnej władzy. Jakie są jej wyniki?

Sonda pt. „Czy jesteś zadowolony z rządów obecnej władzy?” została już zamknięta. Po zweryfikowaniu głosów (odrzuceniu tych, które wynikały z głosowania jak się to mówi „na kilka rąk”) wyniki są następujące.

Czy jesteś zadowolony z rządów obecnej władzy?

Jest mi to obojętne- 4,1%

Nie- 42,7%

Nie wiem- 1,9%

Raczej Nie- 5,8%

Raczej Tak- 10,4%

Tak- 35,1%

Z naszej sondy wynika, że z obecnych rządów niezadowolonych lub raczej niezadowolonych jest 48.5% respondentów. Analogicznie tych zadowolonych (lub prawie zadowolonych) mamy 45,6%. Głosy więc ułożyły się niemal po połowie. By zmienić lub utrzymać istniejący stan rzeczy wystarczy pójść do urn przy najbliższych wyborach. Wiele osób, jak wynika ze statystyk, ten przywilej i poniekąd patriotyczny obowiązek ma za nic, mimo, że chętnie krytykują i wyrażają później swoje opinie na różnego rodzaju forach.

Smutne jest to, że 4,1% głosujących uważa, że nie interesuje ich to, co się dzieje w kraju tłumacząc, że jest im to zupełnie obojętne. Tylko 1,9% nie wie jak ocenić obecną władzę, a to dosyć ciekawe, bo przy takim zamieszaniu jakie mamy obecnie w kraju zdaje się, że to całkiem niski odsetek tych, którzy nie rozumieją co się wokół nich dzieje. Z drugiej strony my, Polacy lubimy krytykować i wytykać błędy (oczywiście anonimowo) wszystkich i wszystko, dlatego wyrażanie opinii jest nam tak bliskie.

Od czasu założenia sondy i jej zamknięcia wiele się działo na arenie ogólnopolskiej polityki. Zmienił nam się premier, będą zawirowania wokół foteli ministerialnych. Polskę czekają rewolucyjne decyzje. Czy będzie dzięki temu lepiej się żyło przeciętnemu Kowalskiemu? Nasi czytelnicy do tematu podchodzą różnie. Jedni mocno pesymistycznie, inni optymistycznie. Dla niektórych liczy się to, że w kraju i mieście sporo się zmieniło na plus, u nas między innymi powstały i powstają: nowe drogi, parkingi, place zabaw, inwestycje sportowe, żłobek, bloki socjalne, rewitalizacje osiedli i błoń nadsańskich itd. W komentarzach nie oszczędzono lokalnego podwórka. Z jednej strony cieszymy się, że coś mamy i tym, że w mieście nam nie ubywa, a przybywa, z drugiej strony jesteśmy przerażeni wzrastającym wielomilionowym zadłużeniem Stalowej Woli, bo przecież nawet przy olbrzymim dofinasowaniu, na wszystko potrzeba setek tysięcy na wkład własny. Spłacać te długi będą musieli jeszcze nasi prawnukowie. W wielkiej polityce jeszcze więcej głosów na tak i nie. Jedno jest pewne, takich emocji w tym kraju dawnośmy nie mieli…


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~marek

Już po roku rządów PANA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO partia PIS będzie mieć 60 procentowe poparcie w POLSCE. Nie było w naszym kraju leppszych rządów od obecnych i PIS będzie rządził przynajmniej 20 lat.

~jan

2 hejterów 50 procent POLAKÓW popiera partię PIS we wszystkim co robią i będą robić. Mnie najbardziej cieszy to że w końcu PIS wziął się za te komunistyczne sądy z którymi walczy 90 procent POLAKÓW.

~olo

@ to nie żart, hejterze nie do rozwinięty umysłowo ja ci już dziś gwarantuję że z tymi mediami zagranicznymi będzie to samo co z sądami już niebawem.

~Krzysztof

NIE dla PIS!!! Skad sie wzial mlody Marowiecki w obcych bankach? Stary zdrajca to V kolumna w KUKIZ15'.. kaczynski zmienia historie i wszystkie ulice i place chce nazwac Kaczynskimi... To chore.... jaki zaslugi wniesli Kaczynscy? Siedziel w Sejmie od okraglego stolu i wspolnie z Po rozkladali POLSKE?

~lech

~ghfg Ja biorę 500+ bo mam ponad 1 dziecko. Nie głosowałem i nie zagłosuje na PIS a jak ktoś zlikwiduje to 500+ to trudno. To żaden argument, żeby na nich głosować czy bronić tych ....

~siwy

ech, nie wiem co lepsze, czy imigrancji czy pis

jazda

~DOBRE PYTANIE
Gdzie idziesz Polsko, czemu odwracasz się plecami do Europy?

hahahahahahahahahahahahahahaha

~@Fagot

A was ilu w Tworkach bije brawo kaczce?

~Fagot

Opozycja ujada, hejter zmienia nicki i nadaje. A pod sądem 30 osób, jak ostatnio.

~DOBRE PYTANIE

Gdzie idziesz Polsko, czemu odwracasz się plecami do Europy?

~ghfg

35,1% bierze 500+ Karyny mają za to paznokcie.

~TO NIE ŻART

BARDZO MOCNA REAKCJA DEPARTAMENTU STANU USA! W dyplomacji stanowisko to jest jak bomba atomowa !!!!!
PO RAZ PIERWSZY W HISTORII, JEST OFICJALNA REAKCJA USA NA PiS-OWSKĄ KARĘ DLA TVN I BRAK POSZANOWANIA DEMOKRACJI W POLSCE !!!
To już nie jest tylko zemsta Rydzyka i Kaczyńskiego na wolnych polskich mediach. To jest wyzwanie rzucone największemu sojusznikowi, dla którego TVN jest największą inwestycją w tej części Europy.
Każdy kto podniesie rękę na TVN, podnosi ją na USA !!!
PAMIĘTAJCIE MATOŁY.

~@Marek

Jarek był wtedy tak odważny że komuniście bali się go nawet internowaćsmiech2
A wystarczyło się postawić. Nie tak jak Frasyniuk, Wałęsa, Borusewicz i inne cieniasy...

~Marek

Dziś 13 grudnia, wspomnijmy prawdziwych bohaterów tamtych czasów i prawdę.TEJ PRAWDY O PRAWDZIWYCH BOHATERACH PiS BOI SIĘ NAJBARDZIEJ
Szacunek dla tych, którzy wtedy mieli odwagę!!!

~robiznajrobi

Dziś wojna kołtuna z nowoczesnością. Kołtun bezczelnie rechocze, bo ma władzę ale przecież kiedyś przegra i musi być rzetelnie rozliczony .

~co wy na to?

Kiedy ostatnio amerykański Departament Stanu o polską wolność i swobody obywatelskie jak teraz. Czy dociera do was wyborcy PiS co tu się dzieje? To już nie tylko "zła Bruksela", USA z Trampem też mówią STOP!

~Lidka

A czy zauważyliście, że niektóre tematy z ostatnio komentowanych, nie wracają na górę listy po dodaniu, komentarza? Tak jakby, SM stopniowo je w ten sposób wyciszało. Ciekawe dla czego?

~Bimbo

madzia stalowe niczego nie udowodni, po prostu wynik nie podobał się, komuś i dla tego go zmienili. Ciekawe czy mój głos też został usunięty z puli. Chyba się przejdę do ich siedziby i poproszę, o pokazanie mi listy adresów IP, z których głosy zostały zaliczone.

~madzia

Jak można fałszować takie głosowanie, czyli w jaki sposób zmieniać adres IP a następnie w jaki sposób udowodnić, że ktoś zmieniał adres IP? Stalowe, w jaki sposób udowadniacie, że ktoś IP zmieniał ?

~OLA

Jeżeli portalowi, właśnie temu podoba się lokalizacja żłobka to gratulacje składam. Właśnie wy powinniście piersi krzyknąć, że to jest skandal by w oparach spalin samochodowych przetrzymywać dzieci. Wy widzę uważacie to także za "sukces". Bodaj was skręciło!

~Gucio

W poprzedniej sondzie, o wolnych niedzielach, głosowałem mnóstwo razy z róznych adresów IP. Tą zostawiłem w spokoju, bo interesowało mnie, jaki będzie prawdziwy wynik, a tu taka niespodzianka, SM samo zafałszowało wyniki, bez mojego udziału. Widzicie jacy są, uczciwi i za kim są. Tam podciągnąłem wynik, tak że niby większość chce wolnych niedziel i to, im nie przeszkadzało, a tu jak prawdziwy był za wysoki na "Nie" to go zmniejszyli.

~Nie /Tak

SM prosimy o zajęcie oficjalnego stanowiska, w sprawie oskarżeń o sfalszowanie wyników sondy. Na jakiej podstawie, zmieniliscie wynik 63% na 42? Jakie były kryteria odrzucenia 20 procent głosów? Przy poprzedniej sondzie, na temat wolnych niedziel, też były sygnały, świadczące o tym że ktoś manipuluje wynikami, ale w tamtym przypadku nic nie zrobiliście. A teraz nagle wynik, nie był po waszej/ich myśli, więc sfalszowaliscie go.

~Tol

Wasza sonda po prostu pasuje do jednego miejsca umiech

~28:0

CYTAT
~Yuanhuo
SM to banda manipulatorów i oszustów. Sfałszowali wyniki własnej sondy, mam zrzuty z ekranu z wczorajszym wynikami i jest tam blisko 62%.


Dziwisz się ? Dlatego już mało kto tu zagląda , a na forum politycznym pisze już tylko sekta Smoleńska twierdząca że pis popiera 105%

~28:0

Dziś Amerykanie mówią nie o expose Morawieckiego , a o gwałceniu konstytucji przez pseudo polityków pis. No i oczywiście o karze nałożonej wolne media przez pisowki KRRiT. Cały "Lewacki" świat krytykuje jedyny słuszny nieRząd

~vox

Ładnie Stalowe manipuluje wynikami.

~asik

Tylko PIS

~eljot

PRECZ Z PIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~wyborca

Jak w przyszłych wyborach samorządowych będzie mozna poszaleć w kilku kratkach to pisowcy będą miały wynik na mur beton 99 % !!! Co ci ludzie wyrabiają z naszym krajem?

~obiektywny

fajnie- ktoś, coś-plotki i manipulacje widzę że to twoja specjalność przedstaw fakty,dowody a manipulacje zostaw politykom oni to kochają.