Plan warzywniaka oddala się

Image

Wykonawcy chcą horrendalnej kwoty za budowę nowej hali targowej "Mój Rynek". Ich oferty są dwukrotnie wyższe niż zakładano...

Nastąpiło otwarcie ofert w ramach przetargu na modernizację targowiska miejskiego w Stalowej Woli. Zakładano, że wykonanie hali owocowo- warzywnej "Mój Rynek" wraz z infrastrukturą towarzyszącą będzie kosztowało około 2,4 mln zł. Miasto na poczet tej inwestycji pozyskało dofinansowanie w wysokości 1 mln zł. Tymczasem do przetargu na to zadanie zgłosiło się zaledwie dwóch oferentów. Pierwszą propozycję złożyła firma ze Stalowej Woli, która zaproponowała cenę przeszło 5 mln zł (plus 5 lat gwarancji i rękojmi). Drugi wykonawca, również ze Stalowej Woli, wycenił swe usługi na około 4,25 mln zł (zadeklarował 7 lat gwarancji i rękojmi). Ze względu na to, że ceny są tak wysokie można być niemal pewnym, że przetarg zostanie powtórzony. Lecz czy znajdą się chętni na pracę za połowę stawki? Przy dzisiejszych kłopotach z budowlańcami, kolejne zadanie może stanąć pod znakiem zapytania. Ostatnio miasto nie ma szczęścia do przetargów.

W nowej hali ma znaleźć się 21 miejsc handlowych (w tym 17 otwartych powierzchni handlowo-usługowych oraz 4 zamknięte). W obiekcie będą znajdowały się również pomieszczenia socjalne i sanitariaty. Szerokość budynku wynieście około 15,6 m, długość- około 46,9 m. Powierzchnia użytkowa hali to 695,9 m2. Obiekt będzie dwukondygnacyjny, na parterze będzie odbywał się handel, na piętrze znajdzie się pomieszczenie techniczne przeznaczone na urządzenia wentylacyjne. Inwestycja będzie realizowana w 2 etapach. Pierwszy będzie dotyczyć budowy hali, drugi zagospodarowanie otoczenia.

Pierwotnie zakładano, że nowa hala zostanie otwarta we wrześniu 2018 roku. Ze względu jednak na to, że nie został wyłoniony wykonawca, termin ten może ulec przesunięciu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~1245

przecież to tylko lans PREZYDENTA MINISTRANTA a jak przychodzi co do tego przewyższając koszty bo to nieudacznik on jest dobry ja szydło tylko do kościoła i Rydzyka

~Jaca

~Kosztorysant
"O czym tu pisać, w urzędzie miasta nawet kosztorysu inwestorskiego pożądane nie potrafią zrobić.
Jaki Pan taki Kram.
Panie Nadbrzezny jaki wstyd i obciach."
W urzędzie miesta nie tylko kosztorysu zrobić nie potrafią. Termomodernizacja MOSIR trwa tyle czasu ponieważ ONI to tak zorganizowali. Beznadziejna umowa z wykonawcą, brak planu robót, brak harmonogramu, brak wyciagnięcia wniosków przy kolejnych poślizgach. Po prostu amatorszczyzna.

~345

Znów czas przyszły i kiełbasa na kijuumiech))))))

~Liljana

Powtórka z rozrywki? Z MDK podobnie - dwa razy wyższe oferty od proponowanej przez miasto. Może to nie oferty są horrendalnie wysokie, a wyliczenia miasta śmiesznie niskie? To trzeba mieć łeb - udajemy, że "budujemy", a tak naprawdę jedynie blokujemy. Jak się uda, to najwyżej za psie pieniądze zbudujemy. Może niech autorzy tych wyliczeń z prezydentem na czele zaczną pracować za pół darmo. Taka lekcja pokory.

~Marta

Lucek nauczył niech lucek płaci. Palant..

manukun

@krytyk
Szlęzak skutecznie zamknął paszcze szczekającym, bo najpierw zwiększył dochody miasta, a potem wydawał pieniądze. Były niezrozumiałe wydatki - ale mogliśmy sobie na nie pozwolić. Co więcej, działki uzbrojone przez Szlęzaka przynoszą miastu coraz większe zyski - fabryki się rozbudowują.

Nadbereżny zrobił na odwrót - zaczął od wydawania pieniędzy. Dopiero jak zaczęło ich brakować, "pochylił się" nad zwiększeniem dochodów. Stąd niespodziewane plany sprzedaży akcji huty czy nagłe podwyżki podatków. Pomimo tych kroków budżet miasta i tak trzeba równoważyć kredytami. I mowa o pożyczkach rzędu kilkudziesięciu milionów złotych rocznie.

~Felfebek

Panie lucjuszu niech pan coś zrobi . Przecież jest pan taki wykształcony prezydent . Po KUL u

~to ja

CYTAT (Kram)
Przecież pisałem jak do tępej gęsi.

Co pisałeś?
CYTAT (kram)
Ty zakładasz że może coś kosztować np 100 złotych,,

Ty nic nie zakładasz Ty ogłaszając przetarg jak już pisałem opierasz się na kosztorysie inwestorskim a to jest kolosalna różnica.
@Anka przeczytała ze zrozumieniem mój pierwszy wpis i odpowiedziała na niego a Ty albo przeczytałes po łebkach albo bez zrozumienia i w odpowiedzi napisałeś głupoty.Tak,że nie martw się o @Anke tylko o siebie.

~Pilot Pirx

Niestety jest tak, że obecnie firmy budowlane mają tyle roboty, że mogą windować ceny.
Potem robią podwykonawcami, którym uciekają robotnicy i kłopot tylko jest. Most w Bojanowie to modelowy przykład...

~Kram

@ to ja

Przecież pisałem jak do tępej gęsi. To co napisałem jest dużym uproszczeniem, ale zrozumiałym.
Nie sądzę by twój wywód "Anka" zrozumiała...

~Kosztorysant

O czym tu pisać, w urzędzie miasta nawet kosztorysu inwestorskiego pożądane nie potrafią zrobić.
Jaki Pan taki Kram.
Panie Nadbrzezny jaki wstyd i obciach.

~Rux

Widzę hej opozycji konkretny, wolontariat czy płatny?

~to ja

@Kram posłuc[przekreslenie]haj rady @Anki to po pierwsze a po drugie o przetargach też nie bardzo masz pojęcie.

CYTAT (Kram)
Ty zakładasz że może coś kosztować np 100 złotych,ale dostaniesz 3 koperty i wykonawcy zaoferują ci coś za 300, 200 i 500 złotych.

Nikt nie zakłada ani nie wróży kwoty poczatkowej,która jest wyliczona na podstawie kosztorysu inwestorskiego a nie wzięta z nieba.
Zasady przetargu są proste:
1. Projekt inwestycji wraz z kosztorysem innwestorskim
2. Ogłoszenie przetargu
3. Otworzenie kopert i wyłonienie zwyciężcy
5. Podoisanie umowy
Posty czytaj ze zrozumieniem a nie po łebkach i wybiórczo.

~Anka

Kram przeczytaj proszę, pierwszy komentarz "to ja", następnie mój i zrozumiesz o co mi chodziło. Na pewno nie o przetarg. Pokój i przedpokój braci lub siostro.

art2deco

Lokalni policzyli nas podwójnie, upewniają się że będzie drogo jak w Vivo.

~csa

kram widać, ze ty nie masz pojęcia a się udzielasz. widocznie życia nie znasz. robiąc remont w domu rozglądasz się ile co kosztuje, jakie stawki itd. czyż nie? podwójny magister nie wiele mu dał. to nie pierwsza wtopa nadbereżnego.

~Kram

@ Anka

CYTAT
jak można zagłosować, za czymś nie czytając tego??? O_o To tak jak by, podpisać jakąś umowę np. z siecią komórkową, nie czytając jej, trzeba być kompletnym DEBILEM żeby tak zrobić.


Otóż chciej wiedzieć, że przetarg to nie umowa "z telefonią komórkową"
Ogłaszasz go, przychodzą oferty.
Ty zakładasz że może coś kosztować np 100 złotych, ale dostaniesz 3 koperty i wykonawcy zaoferują ci coś za 300, 200 i 500 złotych.
Albo bierzesz najtańszą, albo rezygnujesz.

Wybacz, ale to co napisałaś, świadczy o tym że jesteś głupią gąską, która nie ma kompletnie pojęcia o mechanizmach samorządowych. Ma za to własne przemyślenia oraz brednie, jakimi musi podzielić się publicznie.
I publicznie się kompromitować.

Cieszy mnie że przynajmniej piszesz, że czytasz umowy z "siecią komówkową".
Choć tak w duchu, to stawiam dolary przeciw orzechom, że masz telefon bez umowy, na kartę, albo sama umowy nie przeczytałaś, wydymali cię na kasę i stąd ta "mądrość" twa pochodzi.

~Kram

@maszynista
ty świeżo po wypłacie kasy z bankomatu w Metalowcu czy jeszcze przed? Hejtować tylko potrafisz, konto niedawno utworzone - 100% wpisów hejt na prezydenta.
Oczywiście udziela się także pod innymi nickami i robi sztuczny tłum "niezadowolonych".
A ilu was jest pod sądem widać - garstka. Na żywo już się nie sklonujecie jak w internecie po 50 wpisów pod jednym artykułem i 50 różnych nicków od jednego trolla

maszynista

Dobra wiadomosc,urzedasy nie maja kasy na nowa hale,wiec drzewa moga spokojnie rosnac.Wydaje mi sie ze za sprzedawanie na takiej nowej hali bedzie mialo swoja cene i ci co beda kupowac za to zaplaca.

~krytyk

Krytykanci - dajcie spokój Nadbereżnemu - przypomnicie sobie piwne inwestycje za Szlęzaka.

~csa

nieudolność nadbereżnego aż się wylewa. same wizje i rysunki. jedne się oddalają a na ich miejsce nowe. co będzie po parku linowym? skocznia czy energylandia? umiech

~Zdradziecka m

A może globus Stalowej Woli? Oglądaliby sobie ze Staśkiem.

wopin

Niech zberezny idzie pod kantor metalowa tam mu wpłaca...
Wyzna prawdę ze nie umie zarządzać i jakieś złotówki powinien od opozycji dostać

~to ja też

Dokładnie tak. Zgadzam się z tobą i nie muszę już pisać swojego komentarza 😀

~Anka

Jak można zagłosować, za czymś nie czytając tego??? O_o To tak jak by, podpisać jakąś umowę np. z siecią komórkową, nie czytając jej, trzeba być kompletnym DEBILEM żeby tak zrobić. smiech2

~to ja

No cóż nadbereżny pewnie i tak będzie ze wszystkim.Dużo szumu medialnego i nic poza tym.Jak Szlęzak chciał aby to zrobiło stowarzyszenie i miasto nic by to nie kosztowało a wręcz wzrosły by podatki to byłeś największym pyskaczem oponentem oraz ściąnąłeś telewizje tłumacząc,że głosowałeś za ale nie przeczytałeś uchwały.Jeszcze parę tak zakończonych zadań i deficyt przyszłoroczny znacznie zmaleje.A czy sprawdziłeś uczciwość dzierżawcy,który to miejsce traktował jak prywatny folwark?Brawo ty...