Medale dla bohaterów "z Vivo!"

Image

Odwaga, poświęcenie i heroizm – te cechy charakteryzują cichych Bohaterów z 20 października 2017 roku, którzy pomagali poszkodowanym podczas tragicznych wydarzeń w Galerii VIVO.

Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli uhonoruje ich bohaterstwo Odznaką Prezydenta Miasta „Człowiek STALOWEJ WOLI”. Odznaczenia zostaną nadane 17 grudnia 2017 roku podczas Wigilii Miejskiej na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli.

- Czyny tych osób pełne odwagi i heroizmu zasługują na publiczne podkreślenie i wyrażenie wdzięczności. Będzie dla mnie wielkim honorem, w imieniu Miasta i Mieszkańców Stalowej Woli, móc wręczyć Odznaczenia oraz podziękować za bohaterską postawę – podkreśla Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli.

Odznaka „Człowiek STALOWEJ WOLI” będzie przyznawana po raz pierwszy w historii samorządu Stalowej Woli. Będzie ona nadawana przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli, jako wyraz najwyższego wyróżnienia, uznania i głębokiego szacunku wobec osób, które wykazały się bohaterstwem, heroizmem i postawą obywatelską na rzecz Miasta Stalowej Woli i jego Mieszkańców. Dla szczególnego wyróżnienia takich postaw, Odznaka posiada wyjątkową formę orderu zawieszanego na szyi na wstążce materiałowej w barwach flagi miasta Stalowej Woli. W okręgu na awersie znajduje się wypukły napis Człowiek STALOWEJ WOLI a pod nim herb miasta Stalowej Woli. Na rewersie zostaną umieszczone cnoty oraz postawy, jakimi wyróżnia się osoba odznaczona: heroizm, miłość, odpowiedzialność, odwaga, honor, mądrość, stalowa wola, męstwo, ofiarność, człowiek, nadzieja, poświęcenie, uczciwość, sprawiedliwość. Gala wręczenia wyróżnień rozpocznie się o godzinie 16.00 na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli podczas Wigilii Miejskiej.

[p]Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy pamiętamy o innych, o potrzebujących. Bohaterowie, którzy zostaną uhonorowani w najbliższą niedzielę pokazali, że troszczą się o innych każdego dnia. Pamiętajmy również, że każdy z nas podczas Miejskiej Wigilii będzie mógł stać się cichym Bohaterem, poprzez wsparcie zbiórki pieniężnej na rzecz nieuleczalnie chorych siostrzyczek ze Stalowej Woli - Aureli i Rozalii Krawiec (więcej informacji o zbiórce na stronie internetowej Miasta Stalowej Woli: http://www.stalo(...)olankom/).


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~matrix

Pamiętam opozycyjny kwik, żeby prezydent jakoś uhonorował bohaterów, podziękował im (choć dziękował im przy każdej okazji)

Teraz medale są, odznaczył, uhonorował a opozycja dalej kwiczy.

WYTŁUMACZY MI KTOŚ DLACZEGO?

~Vał

Takie odznaczenie nabiera nieporównywalnie większego znaczenia, gdyż zostało wymyślone i nadane przez gospodarza roku. Czy tylko ja widzę wzorowanie się na postaci ciecia Anioła z Alternatyw 4?

~Wanda

Nie mierz wszystkich swoją miarą kaktusie. Tych demolek nie da się inaczej bronić jak obrażaniem ludzi to krytykujących.

~Kaktus

Żałosne bydło pluje na prezydenta, ale oficjalnie, na konferencjach narzeka na "falę internetowego hejtu".

~Mikołaj

Po wpisie niźej,strasznie spuchły mi jaj.a a z emocji zwaliłem klocka w galoty.Za karęumiech

~Mikolaj

Wszystkie pisiory powinny dostać. Za walkę z demokracją i deptanie po konstytucji. Za podział społeczeństwa na lepszą i gorszą klasę. Za wiarę w dwóch bożków, przyszłych zbawców Narodu kaczora i rydzyka.

~memo

Ja nie mam nic do Lucka dużo robi stara się. Szacunek dla niego nie ma lekko ludzie plują tylko dlatego ze jest z PiS.Jakby nie patrzeć Stalowa miała być miastem komunistycznym ale nie wyszło mimo wielu socjalistycznych obywateli

~konpolski

Ludzie po co do wszystkiego dorabiacie jakies ideologie? Prezydent miasta ma prawo dac odznaczenie to je daje. Ktos chce to odbierze, nie chce to tego nie zrobi. O co ten caly raban? Czy wy wszyscy komentujacy kazdy krok Lucjusza Nadbereznego nie macie nic lepszego do roboty niz pisanie tych wszystkich chamskich wypocin? Nie lepiej zyc wlasnym zyciem? dajcie spokoj. (sorry za brak pl znakow ;) )

~memo

Pierw odznaczenia a pozniej kara za pobicie tak jak zrobili to z p.Wrona który lądował samolotem bez wysuniętego podwozia. Prokuratura szuka filmu w całości na którym widać z czym i jak zatrzymali tego śmiecia.Taki kraj. Nie wolno nam siła zatrzymać bandziora od tego jest policja.Tak uważa prokurator bo takie jest prawo

~FireBids

Nowy telewizor za 300 zł? To możliwe! Licytuj przedmioty bez ceny minimalnej, za ile wylicytujesz za tyle masz wejdź na: firebids.pl

~Sajan

Witam. Muszę o tym napisać, bo nie daje mi to spokoju. Byłem dzisiaj w Vivo, wszedłem do łazienki, i zobaczyłem coś co mnie przerazilo. Przed lustrem stał facet, mył ręce, a spod kurtki wystawał mu, przypiety do paska ogromny nóż myśliwski. Nie chciałem siać paniki i nie powiadomilem nikogo, po prostu uciekłem z tamtąd. Przepraszam może powinienem, był zadzwonić na policję. :(
Było to jakieś pół godziny temu, może on nadal tam jest.

~bobo

Bohaterom broszki na tasiemce a sobie Złoty Krzyż Zasługi, oto jest obiektywny prezydent, wstyd, hańba i nic poza tym!

~gudto

Może ktoś wie dlaczego p. prezydent chce koniecznie ogrzać się w najbliższą niedzielę na pl. Piłsudskiego ciepłem bohaterów z galerii Vivo? Przecież mamy w otoczeniu dodatnie temperatury a tu magle nam zmarzluch się objawia i mówi, że urządzi "galę" jak się patrzy by przy okazji się ogrzać! Mam mieszane uczucia co tej "gali" chce się pokazać jaki to jest niezłomny, sprawiedliwy i poczciwy gdy tymczasem zapomniał by to prezydent ale Rzeczpospolitej nagrodził ich za te czyny. Nie wystąpił ze stosownymi wnioskami. Sam zaś ochoczo przyjął wysokie państwowe odznaczenie w maju i to z rąk samego prezydenta. Uzasadnienia wniosku nikt nie widział. Tym ludziom odznaczenie państwowe powinna wręczać co najmniej pani wojewoda a nie on i to jakąś zawieszkę na wstążce.

~marek

Kontaktowałem się ONR, bo ktoś tutaj napisał że Konrad K. należy do ich organizacji. Chciałem potwierdzić te informacje i powiem tak w swojej odpowiedzi nie potwierdzili, ale też nie zaprzeczyli. Coś musi być na rzeczy.

~Grainger

Ciekawe gdzie je zamówili, może w Tryumfie? Jeśli tak, to jest to tandeta, wyprodukowana w komunistycznych Chinach.

~DeNar

Człowieku, nie osmieszaj sie i nie przyjmuj tego badziewia. Jezeli to robiles dla bezpieczenstwa ludzi ,a nie rozglosu to pomysl dwa razy i nie idz tam . Oni wykorzystuja Was jak przodownikow pracy w komunie . Miej swoj rozum

~alibaba

Mam prośbę do bohaterów z 20 października br z akcji zatrzymania nożownika z VIVO, miejcie na tyle poczucia swojej wartości i godności, że nie pozwolicie się ośmieszać i to publicznie przez faceta, ktoremu nie chciało się wystąpić do prezydenta RP o stosowne Was uhonorowanie. To co on z Wami robi nie przystoi tolerować a tym bardziej tą odpustową broszkę przyjmować. Niech sobie zawiesza na kim chce ale nie na ludziach, którzy wykazali się prawdziwą odwagą. Zatem nie idźcie tam i nie przyjmujcie odpustowych gadżetów.

~aleks

~Gandalf napisał

"Uwaga! Wiadomość z ostatniej chwili, jak się dowiedziałem, nożownik z Vivo, jest członkiem ONR, organizacja zatrudniła adwokata kóry, ma wybronić."

i wszystko waidomo

~Camel

Te medale umiech kto je stworzył ? Jakiś znajomy plastyk Pana prezydenta ? Czy otrzymali odpowiednia zapłatę ?
Kto finansuje takie odpustowe zapinki?
Czy Nadberezny nie ma ważniejszych spraw na głowie ? Np zadłużenie miasta .
Pewnie na swoim Twitterze. Będzie zaraz pisał o medalach umiech
A tak przy okazu warto popatrzeć na ten jego profil na tt . Ile w nim wazeliniarstwa w stosunku do Szydło i całej Warszawy . Może stara się o przeniesienie? A kto zastąpi tego człowieka , chyba nie człowiek o miernym albo dostatecznym wykształceniu jakim jest radny Stanisław ?
Proponuje już koniec tych posowskich szopek o igrzysk

~Rykos

Wstyd odbierać z rak tego człowieka cokolwiek . A po drugie normalny człowiek nie zrobiłby tego dla nagród . Prosta odpowiedz iż ci ludzie pragną mulimeeilnego rozgłosu i zrobili to dla niego .
Ciekawe co dostaną oprócz tego "medalu " ? Zegarki ju maja od Błaszczaka.

~jan

... najbardziej to się dziwię tym ,,odznaczonym", czy oni są ślepi i głusi nie widzą że ci pisowscy krętacze robią z nich ,,paprykarza" ?

~ladaco

Czy pan prezydent przypadkiem nie robi sobie żartów z tymi odpustowymi "odznaczeniami"? Przecież można od pana więcej wymagać powagi niż od przeciętnego Kowalskiego. Kupił je pan w Tryumfie? Zwykłe lenistwo czy narcyzm nie pozwoliły wystąpić do prezydenta RP o nadanie stosownych odznaczeń? Wstydź się młody człowiecze. Uważam, że te medaliki to drwina z zasłużonych i nie powinni nawet ich odebrać. W sumie to kim pan jest panie Nadbereżny?

~AntyLewus

Jimbo no to na co czekasz??? Nie komentuj co by było gdyby tylko rób to co tu piszesz ale rób to realnie zostaw te komentarze i zrób coś na prawdę. A jeśli brakuje Tobie odwagi bo jednak te komentarze są coś warte to.......... Zamilknij. I to również proponuję innym komentatorom. Naprawdę jeśli masz cokolwiek mądrego do powiedzenia w jakimkolwiek temacie
to GADAJ!!!!! ale bezpośrednio do tych do których kierujesz swoje słowa
i rób to NA ŻYWO!!!! jak masz odwagę a jeśli nie to milcz..

~hucpa

Nie mam nic przeciwko takiemu także uhonorowaniu odważnych ludzi, ale czy Oni nie zasłużyli na Medale od prezydenta RP? Przecież to inna waga odznaczenia, ale jak widać nasz prezydent chce być ważniejsze od tego z Warszawy. Jest to uprawianie wlasnej polityki i głównie lansowanie siebie. Jestem zbulwersowana takim obiegiem spraw. Co to tej pani co głośno było w Polsce to zawzięła się chce się dowiedzieć czy to przypadkiem jej podlegli nie szyją jej butów. Zgłosiła się bidulka z tym do... organów ścigania. Jest czysta jak kryształ?

~Jimbo

Antylewus z kiboli kim ścierwem, nie można dyskutować, oni nie umieją rozmawiać. Umieją tylko pić i bić. Z nimi dyskutować można tylko przy pomocy karabinów.

~AntyLewus

O k...a internetowych bohaterów przybyło. I z jaką łatwością klepią te swoje bohaterskie gówniane komenty hehe ciekawe czy tak w realu masz gówniarzu odwagę o "KIBOLSKICH ŚCIERWACH" podyskutować. Może obstawiam!

~Alvin

Kibolskie ścierwa, z całego kraju Krzysiu należało by, wyłapać, zgromadzić na jakimś poligonie, otoczyć wojskiem, żeby żaden się nie wyodstał. A następnie zrzucić na nich bomby kasetowe i wytłuc, te szumowiny co do jednego.

~hehek

hehe na drugi raz inaczej się zachowają wiedząc co im grozi umiech

~fix

z kartofla ten medal?

KRZYSIU

maszynista
Mozna zrobic niezła reklame Vivo i przy okazji obnizyc koszty utrzymania Konrada K. Trzeba przed wejsciem do Vivo postawic duzy słoj, a w srodku Konrad K. w formalinie.Kto jest za?W takim słoju ten przestepca nie bedzie grozny. ; Ale żeby nie było zgorszeniaDżoana w drugim słoju odwrócona plecami.A kiboli nadziewamy na ruszt boczny czy sprężyna w doopę?