A może by tak cafe w Bibliotece?

Image

Na taki pomysł wpadli stalowowolscy seniorzy. Budynek Biblioteki Międzyuczelnianej kiedyś w końcu przestanie mieć na sobie „dozór unijny”. Dlaczego by nie zrobić w nim kawiarenki?

W Bibliotece Międzyuczelnianej mieszczą się dwie biblioteki, są też czytelnie, odbywają się różnego rodzaju spotkania, odczyty, uroczystości, czasem pracuje miejska komisja, zdarzało się, że odbywała się tam sesja. W związku z tym przebywa tam wiele osób. Seniorzy wpadli na pomysł, by na parterze, zaraz przy wejściu, w pomieszczeniach znajdujących się po prawej stronie urządzić małą kawiarnię. Zapewne chętnie na dobrą kawę wpadaliby nie tylko seniorzy. Pomysł zdaje się być ciekawy, ale czy możliwy do realizacji?

- Faktycznie, budynek biblioteki z punktu widzenia oddania go do użytku skończy 5 lat zdaje się w przyszłym roku, natomiast nie tak liczy się trwałość projektu. Trwałość projektu danego zadania, dofinansowanego ze źródeł europejskich, jest liczona od ostatniej płatności za dane działanie. A jak dobrze pamiętam, ostatnia płatność była dokonywana jak ja już byłem prezydentem, w roku 2015- mówi Lucjusz Nadbereżny.

A to oznacza, że nie tak prędko będzie można robić w naszej bibliotece jakieś zmiany. Ten czas nastąpi dopiero w 2020 lub 2021 roku. Takie słowa zmartwiły seniorów.

- Ogólnie w strategii Komisji Europejskiej i również w strategii rządowej jest bardzo wiele wniosków o aktualizację tej strategii, aby jednak ten majątek, który został tak pięknie wytworzony w ramach tych środków miał większą elastyczność wykorzystania. Te obiekty niejednokrotnie mogłyby służyć dużo lepiej, być wykorzystywane w większym zakresie. Niestety, formalizm wniosków unijnych jest tutaj bezwzględny- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W tej sytuacji trudno ryzykować mając na uwadze projekt wielomilionowy. Na razie więc trzeba będzie zapomnieć o miłej kafejce, ale za kilka lat… Kto wie, kto wie…

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mika

Niech podadzą Ewie Sekowej z KDK Racławice i z Motosu ona zedrze z nich ostatnie grosze i bedzie chwaliła Pana Boga jednocześnie. Obłudna, Dobrze ze ja już pogonił ks. Biskup Nitkiewicz i ks. Biskup Frankowski.

~Ilo

Pomysł na kawiarnię pojawił się już dawno, ale blokadą są przepisy unijne.

~pani

EEEE - usuwają ławki, żebyś w nocy gęby nie darł im pod oknem! Będziesz też dziadkiem kiedyś......

~wega

pomysł ok,ale kto poprowadzi kawiarenkę? kolezanka prezydenta? starosty? czy innego PISiora?

~FireBids

Nowy telewizor za 300 zł? To możliwe! Licytuj przedmioty bez ceny minimalnej, za ile wylicytujesz za tyle masz wejdź na: firebids.pl

~anka

Jak to złowieszczy?Chce tylko abys zmienił jak najszybciej miejsce siedzenia.

~Gengar

@anka

Nieładnie tak komuś złorzeczyć... a do kościoła to pewnie w niedziele polecisz.

No cóż... prawda boli starowinko ;)

W takim razie nie pozdrawiam.

~anka

A ja tobie starosci jak najszybciej

~Gengar

@anka może nie jest to zbyt "miłe" co napisałem, ale uważam że wyraziłem się w dość stosownym tonie, bez zbędnych wulgaryzmów i obelg.

Prawda czasem przyjemna nie jest i ciężko wyrazić się tak aby nikogo nie urazić.

Pozdrawiam i zdrowia zycze.

~anka

~Gengar uwazasz ze to co napisales to wyraz szacunku?????

~Gengar

Widzę, że seniorzy coraz pewniej i mocniej wchodzą w życie mieszkańców Stalowej Woli. Ludzie dajcie żyć i decydować młodym którzy wiążą przyszłość z tym miastem... Spójrzcie prawdzie w oczy, jeszcze chwile i was tutaj nie będzie, a młodzi będą musieli żyć wśród tych waszych fanaberii i niespełnionych snów.

Z całym szacunkiem do osob starszych, ale usuńcie się na bok, zamjmijcie się sobą i swoją rodziną, a nie na stare lata wam się rządzenia zachciewa.

~Hata

Dopóki nie minie 5 lat odkąd została zapłacona ostatnia faktura za budowę uczelnianych budynków, a jak pamiętamy obiekt KUL skończył się budować 2 lata temu w maju, unia nie pozwoli na żadne kawiarenki w bibliotece, politechnice czy obiekcie KUL, jeśli nie zostały tam zaplanowane. Automatu wstawić też nie można.
Konsekwencja będzie tylko jedna jeśli automat nawet się pojawi. Trzeba będzie zapłacić wielomilionowe dofinansowanie do tych obiektów.
Zostały jakieś 3 lata i będzie można robić co się chce.

~EEEE

Dziadki najpierw usuwają ławki spod każdego bloku, a teraz nie mają gdzie usadzić szanownych czterech liter?
Parafrazując czesto używane przez szanownych seniorów zdanie, "od zabawy są bary" Kawiarni parę w mieście teź się pewnie znajdzie, tylko płacić trzeba.

~miro

To znaczy co????Nawet automatu z kawa nie mozna postawic?