Przyjdź zakolędować do Rozwadowa
Opublikowano: 16  Grudnia  2017

W piątek 22 grudnia w godz. od 16:00 do 19:00 na rynku w Rozwadowie, już po raz drugi, odbędzie się Rozwadowskie Kolędowanie. Przyjdź i daj się porwać magii świąt…

Podobnie jak w ubiegłym roku o tej porze rozwadowski rynek wypełni się muzyką. Bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki rozbrzmiewać będą wszem i wobec dając znać, że wielkimi krokami zbliżają się święta.

W programie imprezy znajdą się występy artystyczne. Zagra i zaśpiewa dla nas: Nadsańska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Edwarda Horoszki, Stowarzyszenie Chóru Lasowiacy przy Miejskim Domu Kultury, Schola wraz z rozwadowską młodzieżą. Wystąpią również wychowankowie środowiskowej Świetlicy „Uśmiech”. Będzie można m.in. wysłuchać pastorałek granych na harmonijce.

Atrakcją tegorocznej edycji Rozwadowskiego Kolędowania będzie ubieranie szopki bożonarodzeniowej. Postacie, które się w niej znajdą zostały przygotowane przez dzieci podczas warsztatów związanych z rewitalizacją rozwadowskiego rynku. Szopka ma stanąć w pobliżu zajezdni autobusowej (w miejscu, gdzie kiedyś mieścił się drewniany sklep). Dzięki temu pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli oczekiwać na przyjazd autobusu podziwiając piękne dzieło.

Podczas imprezy mieszkańcy będą częstowani wigilijnymi potrawami. Będzie można spróbować między innymi kapusty z jagłami, czy barszczyku z krokietem.

Organizatorem II Rozwadowskiego Kolędowania jest Stowarzyszenie „Przyjazna Dłoń”.

Artykuł sponsorowany

Obrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe