I Mikołajkowego turnieju szachowego
Opublikowano: 17  Grudnia  2017

W sobotę 16 grudnia został przeprowadzony I Mikołajkowy turniej szachowy Zima 2017 dla zawodników do III kategorii szachowej (ranking PZSZACH do 1600). W zawodach można było zdobyć V i IV kategorię szachową. Rozgrywki szachowe zostały zorganizowane i poprowadzone przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

Partie szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, każdy z zawodników miał na partię 30 minut. W I Mikołajkowym turnieju szachowego Zima 2017 wystartowało – 50 dzieci. Zawodnicy rozgrywali swoje pojedynki szachowe w jednej grupie wiekowej, natomiast końcowa klasyfikacja odbyła się z podziałem na trzy grupy wiekowe. W zawodach szachowych wzięły udział dzieci ze Stalowej Woli, Niska, Turbi, Majdanu Zbydniowskiego, Zbydniowa, Kolbuszowej, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Rzeszowa oraz z Janowa Lubelskiego.

Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 09:15 a zakończone zostały o godz. 13:40.

Młodzi szachiści zdobyli następujące kategorie szachowe: V (12 dzieci) i IV – pięcioro dzieci.

W kategorii wiekowej urodzeni w 2000 – 2004 pierwsze miejsce zajęła Aneta Gemzik Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli uzyskując 5,5 pkt, drugie miejsce zajął Kacper Czech również Katolicki Klub Sportowy Victoria uzyskując 5,0 pkt, a trzeci był Karol Żak z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria 4,5pkt.

W grupie: Juniorzy ur. 2005 - 2008. zwycięzcą został Gemzik Filip uzyskując 5,0 pkt., 2 miejsce zajął Oliwier Bała z Tarnobrzega, 3 miejsce zajął Adrian Toniak z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, zaś 4 miejsce Jakub Białek z Tarnobrzega. W/w zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Z kolei w grupie najmłodszych: Juniorzy urodzeni w 2009 i młodsi zwycięzcą został Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4,0 pkt.) 2 miejsce zajął Mieczysław Kruk – Kida z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4,0 pkt.), trzeci był Tomasz Procnal reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4,0 pkt.).

Zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Wszyscy zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach szachowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki mikołajkowe.

Na zakończenie turnieju i wręczenie nagród przybył Pan Andrzej Gargaś – vice prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Polon
Znać Pana po cholewach....
Dodano: 17  Grudnia  2017  19:12:58
~hehe
...przybył Pan Andrzej Gargaś to raczej już PANISKO
Dodano: 17  Grudnia  2017  10:23:22
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe