Get Adobe Flash player

Miejska Wigilia 2017
Opublikowano: 17  Grudnia  2017

Na dokładnie tydzień przed wigilią Bożego Narodzenia, na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, odbyła się miejska wigilia…

Była to okazja do zorganizowania kilku wydarzeń na raz. Rozstrzygnięto więc konkurs na list do Mikołaja, w którym dzieci prosiły o inwestycje dla miasta. Spośród 120 listów wybrano pomysł Marysi z PSP nr 12, która „zamówiła” od świętego park linowy. W nagrodę stalowowolanka mogła nacisnąć wielki guzik uruchamiający iluminacje na miejskiej choince.

Ważnym punktem programu było odznaczenie medalem „Człowiek Stalowej Woli” osób, które brały udział w walce o zdrowie i życie osób zranionych przez nożownika w Vivo. Gros z nich stanowili przypadkowi klienci galerii, którzy w obliczu tragedii nie zawahali się, mimo zagrożenia, rzucić na pomoc obcym ludziom.

- Celowo wybraliśmy wigilię miejską, bo to również święto miłości i dobroci, święto w którym patrzymy na dobrą stronę życia. Państwo swoją postawą, zachowaniem w trudnej sytuacjia potrafiliście się zachować tak, jak powinno się zachować tak jak podpowiadało serce, jak podpowiadała odwaga- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Nagrodzeni zostali: Dariusz Andreasik, Iwona Bronkiewicz, Dawid Cielepak, Marzena Drąg, Wojciech Dudek, Teresa Figat, Aleksandra Figat, Aneta Koczwara, Jakub Kusiowski, Gabriela Mierzwa, Grzegorz Mierzwa, Tomasz Niemiec, Paulina Olejarz, Andrzej Pławiak, Oskar Przedpełski, Małgorzata Rębisz- Drozdowska, Anna Sawicka, Anna Sołtysik- Stanowska, Lucyna Sulowska, starszy sierżant Piotr Śnios, Renata Środek, Sylwia, Świeca, Joanna Zbyrad.

Statuetki „Złote Stalowowolskie Serce” (dla instytucji, które udzielały pomocy po tragedii w Vivo) otrzymali: Powiatowy Szpital im. PCK w Nisku, Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu, Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamojskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu, Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej, dyrektor SOWiK Katarzyna Rogala, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala w Stalowej Woli Magdalena Partyka- Zając, Maciej Osuch- Koordynator Akcji Ratunkowej.

W imieniu wojewody Ewy Leniart za odwagę podziękowała Kamila Piech.

Przybyłym na plac harcerze wręczyli „Betlejemskim Światełkiem Pokoju”.

Następnie mieszkańcy Stalowej Woli mieli okazję złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Zadbano o oprawę artystyczną. Kolędy na placu śpiewali harcerze i stalowowolskie chóry. Odbyła się też aukcja na rzecz 2 chorych sióstr. Wśród przedmiotów była broszka od Beaty Szydło i pióro od prezydenta Andrzeja Dudy. Atrakcją była żywa szopka i nowa iluminacja, Mikołaj w samolocie. Na koniec można było obejrzeć rewię na lodzie.
 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

@jazda
A co innego ma być słychać w Tarnobrzegu, jak miasto zadłużone po uszy? To samo czeka WSZYSTKICH mieszkańców Stalowej Woli, jeśli pozwolą na dalsze zwiększanie wydatków bez zabezpieczenia dodatkowych wpływów do budżetu na sfinansowanie tych atrakcji.

Twoje miasto? Chyba pomyliłeś rzeczywistość z wirtualną grą. Pytanie o źródło finansowania jest krytyką? Zacznij myśleć samodzielnie, nie łykaj taniej propagandy sukcesu i dojdziesz do podobnych wniosków.
Dodano: 20  Grudnia  2017  16:34:14
@jazda
Świerszcze słychać.
Dodano: 20  Grudnia  2017  09:45:25
@nic
Może o to, że miało to być spotkanie mieszkańców? Świąteczna atmosfera została upolityczniona. Przemawiają funkcjonariusze partyjni, słucha ich grupka Januszy chętnych na darmowy bigos, grupka chętnych na stanowiska w urzędzie, grupka chcących utrzymać te stanowiska i kilku decyzyjnych szwagrów/kumpli jakiegoś posła czy senatorki. Jednym słowem - żenada.
Dodano: 19  Grudnia  2017  19:25:03
~Nic
Na stronie miasta Stalowa Wola wymienieni sa współorganizatorzy i jest tam fundacja Dobro Powraca. Pana Konrada wiec o co chodzi?
Dodano: 19  Grudnia  2017  15:15:24
@Grzegorz
Nie mam powodu do chwalenia prezydenta. Strona internetowa miasta i przepłacony żłobek to mało jak na 3 lata zarządzania. Nie wypaliła miejska stacja paliw, reszta dopiero robiona.
Dodano: 19  Grudnia  2017  15:13:59
~Wigilia
Nadberezny wraz z PIS przywłaszczyli sobie "wigilie miejska" bo to był pomysł DOBRO POWRACA Konrada Meżyńskiego !!!!
Nie ładnie PISowcy, nie ładnie kraść czyjeś pomysły !
Wasze pomysły to spryskiwacze beznadziejne śmietniki inkaski ! Na tyle was stać !
Dodano: 19  Grudnia  2017  15:02:10
~fix
pisowski hejt stoi ciagle przy bankomacie na poniatowskiego za te swoje 9 zl za wpis gdzies te pozyczki musza być wydawane przecież!!!!111
Dodano: 19  Grudnia  2017  13:15:36
~Kokosek
Czemu Pan Walczyna w imieniu policji nie odbierał nagrody w mundurze?
Dodano: 19  Grudnia  2017  12:19:26
~csa
jazda serio? kolejka co nie miara? a podobno to tylko 2 hejterów co nicki zmienia. a może to sami o sobie pisowskie czopki mówicie.umiech
prawdy nie zakrzyczysz. lans i igrzyska. nic twój nadbereżny więcej nie potrafi. a może jeszcze brać kredyty na nas.umiech
Dodano: 19  Grudnia  2017  06:15:26
~aleale
A gdzie informacja o licytacji na rzecz chorych dziewczynek???
Biedne dzieci.
Rodzicom urodziła się chora córka, kilka dni po urodzeniu zdiagnozowano chorobę genetyczną, której prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 25 %. Rodzice decydują się na drugie dziecko - w 11 tygodniu można wykonać test określający czy dziecko będzie zdrowe ... rodzi się kolejne, chore dziecko. A teraz całe to święte miasto składa się na te dzieci...
Dodano: 18  Grudnia  2017  23:34:38
Widać, że była wypłata bod bankomatem. Zresztą dzisiaj tamtędy szedłem i kolejka co nie miara. Wszyscy hejterzy byli w kolejce po 6 zł .
Dodano: 18  Grudnia  2017  23:26:11
~jutu
Zbereźny wyjedź gdzieś na 2 tygodnie bo już się wymiotować chce od twojego lansu.Wigilia z pisem...co to qwa za tradycja.Nawet w święta nie dasz nam spokoju-robisz wszystko aby skłócić mieszkańców tak jak kaczor podzielił Polaków.
Dodano: 18  Grudnia  2017  22:06:59
~Olo
~login ta jego otwartość (zresztą daleka od zapowiadanej) jest funta kłaków warta biorąc pod uwagę jak rządzi miejskimi finansami, jak pomnaża koszty, a otwartość jego bez dziennikarzy i kamer nie istnieje.
Dodano: 18  Grudnia  2017  17:09:05
Wigilia miejska ma dokładnie taki sam charakter, jak dyskusja pod artykułem. Połowa to ujadanie na obecne władze, druga połowa - gdakanie klakierów na opozycję, chociaż tej w mieście nie ma. Kilka procent komentarzy stanowi opinia mieszkańców miasta, które giną w politycznych przepychankach.

Zamiast szukania możliwości porozumienia, szczekają jedni na drugich na polecenie partii. Wigilia też przestała być miejska, a stała się partyjna. Przemawiają oficjele, jacyś chętni na koryto, elektorat czeka na darmowy bigos.

Gdzie tu atmosfera świąt?
Dodano: 18  Grudnia  2017  14:59:57
~Pitto
@ mario300

głupiś jak lewy but,
policja jest tam po to bo to są dzielnicowi i te wizyty na osiedlach kompleksowo problemy są rozpoznawane, wiec czasem taki policjant sie przyda.
A co masz coś na sumieniu?
Dodano: 18  Grudnia  2017  14:25:08
~FAma
Opozycja jedynie co potrafi to hejtować?
Na to wychodzi.
Ale jeśli im się wydaje, że internetową nienawiścią "odbiją" miasto, to chyba srogo się zawiodą, bo ludzie nie mogą już czytać tego ich ujadania.

Każdy artykuł, nawet kompletnie niezwiązany z polityką od razu kończy cię wklejaniem jakichś "przekazów dnia" w ilościach hurtowych przez jedną, dwie osoby. Tylko nicki dla niepoznaki zmieniają, żeby robić sztuczny tłum, ale to tylko głupi uwierzy, że to wiele osób tak pisze.
Dodano: 18  Grudnia  2017  14:23:14
Czy to otwarcie na zwykłych ludzi objawia się tym, że na spotkania z mieszkańcami (pod namiotem) chodzi w obstawie policji ?
Dodano: 18  Grudnia  2017  13:44:56
~login
@ Bezloginu

Niestety, piszesz kompletne bzdury. W historii miasta, a mieszkam tu 50 lat z okładem, bardziej otwartego prezydenta na zwykłych ludzi nie było.
Rozumiem, że może to boleć, jego politycznych przeciwników, ale to jeszcze nie powód do wypisywania głupot w Internecie.
Niestety to do nich jeszcze nie dotarło, i podobnie jak ty "produkują" się z tym swoim hejtem, kłamstwami i opluwaniem.
Dodano: 18  Grudnia  2017  11:34:45
Co niektórzy każą wylewać swoje żale bezpośrednio do Pana L. Niestety możliwości takiej nie ma, gdyż Pań Prezydent nie ma czasu dla zwykłych, szarych obywateli. Przecież przeciętny mieszkaniec miasta nie ma przy sobie kamery i flesz aparatów nie razi...
Wigilia straciła swój urok, poprzednie lata polegały na pomaganiu potrzebującym ludziom, na pospiewaniu wspólnie kolęd, na zacieraniu granic różniących obywateli, zjedzeniu miski bigosu. Niestety, z przykrością stwierdzam, że odkąd rozpoczęła się kadencja Pana L. to wydarzenie przybrało charakter przepychanki politycznej. Przemówienia,lanserstwo, zero świątecznego ducha. Najgorszy jest fakt, że osoby które rozpoczęły ta tradycje nie były miłe widziane podczas MW. Wstyd...
Dodano: 18  Grudnia  2017  10:21:12
~Nic
Gdyby Stalowemiasto wyłączyło mozliwosc pisania komentarzy liczba samobójstw w mieście znaczaco by wzrosła. Sfrustrowane trolle nie poradziły ny sobie z tłumieniem złości umiech
Dodano: 18  Grudnia  2017  08:35:49
~Nic
Że wam się chce tak komentować wszystko umiech
Dodano: 18  Grudnia  2017  08:33:58
~F16
Idą święta,więcej miłości szacunku ,dobroci drodzy mieszkańcy Stalówki.Brawo za wspaniałą szlachetną wigilię.
Dodano: 18  Grudnia  2017  08:20:13
~Patton
Trolle opozycyjne hejtują, ale sami niczego nie zrobili, na wigilii nie byli i nic nie widzieli.

Przecież to żałosne, co wyprawia stalowowolska opozycja. Cała aktywność skierowana na internetowy hejt.
Dodano: 18  Grudnia  2017  08:00:26
~leon
W styczniu lucek będzie chodził po kolędzie z ksindzem a rafał w. będzie za ministranta pukał.To będzie najlepszy lans przed wyborami.
Dodano: 17  Grudnia  2017  23:06:29
Panowie nie śpimy,ktos musi narzekać na to co robi Lucjusz N.Dlaczego nie było na stole wyrobów alkoholowych na tej wigili?
Dodano: 17  Grudnia  2017  22:47:31
~Prawda
Prawda jest taka ze wigilie miejska zapoczątkował Konrad Meżynski a PISlanserzy przejęli ta imprezę tak jak wszystko w tym mieście !
Dodano: 17  Grudnia  2017  22:47:24
jzm tutaj jest wielu, co zgrywają kozaka przez neta i obrażają. Ale nie mają odwagi podejść do prezydenta i mu powiedzieć. Lepiej wyzywać anonimowo, bo nikt im nic nie zrobi. Ale prawda jest taka,że hejterzy nie jesteście anonimowi w necie. Boli was, że prezydent coś robi dla miasta w przeciwieństwie do poprzedniego do pierdział w stołek i zabawy w hotelu stal w romie.
Dodano: 17  Grudnia  2017  22:30:44
~Kikp
Super impreza
Dodano: 17  Grudnia  2017  22:20:07
~Kikp
Super impreza
Dodano: 17  Grudnia  2017  22:20:01
~gekon1
zgadzam się kokosek w 100 %.
Dodano: 17  Grudnia  2017  22:04:07
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe