Rowerowe patrole policji

Image

W 2018 roku w Stalowej Woli pojawią się policyjne patrole rowerowe. W budżecie miasta zabezpieczono środki na zakup rowerów dla naszych funkcjonariuszy...

- Pewną nowością, która znajduje się w budżecie jest kwota 50 tys. zł na zakup i wyposażenie patroli rowerowych dla policji. W Stalowej Woli mamy taką, a nie inną architekturę, usytuowanie klatek w blokowiskach jest od wewnątrz podwórzy. Patrole, które odbywają się po głównych ciągach komunikacyjnych tak naprawdę nie dostrzegają tego, co się dzieje przy wejściach do klatek na dużych podwórzach- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Policyjne patrole na rowerach w naszym kraju można spotkać w różnych miejscowościach m.in.: w Katowicach, Chełmie, Częstochowie, Kłobucku, Pszczynie czy Tychach. Często pojawiają się w miejscowościach rekreacyjnych, turystycznych. Docierają szybko i sprawnie wszędzie tam, gdzie nie dojedzie samochód, są do dyspozycji obywateli i „mają oko” na wszystko to, co się wokół dzieje, przyczyniają się do bezpieczeństwa i swoim widokiem „odpędzają” przestępców.

Policjanci to nie jedyni przedstawiciele służb mundurowych korzystających z rowerów. W pobliskim Sandomierzu można napotkać straż miejską patrolującą ulice właśnie na tego typu jednośladach.

- Jesteśmy miastem rowerowym. Myślę, że takie rozwiązanie będzie z satysfakcją przyjęte przez naszą Komendę Powiatową Policji- mówi prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Malkontent

To świetny pomysł zdaje się nie zrealizowany przez poprzednika obecnego prezydenta. Ale Policja stalowowolska ma auta osobowe, auta typu furgon-bus i tych używa powszechnie, wszyscy to widzimy są wygodne !
A auta terenowe, {ciężarowe raczej prewencja na masowe imprezy}, motorówki po Sanie, motocykle, quady, gdzie są, Ktoś umie na nich jeździć, poza pokazami, czy są użytkowane na 100%, więc poco policji rowery które będą stały bezużyteczne.
Lepiej zainwestujcie w piesze patrole z psami, i dobre buty do biegania, że by się Was młodzież bała, a nie śmiała. Rowerzystów bez świateł i jeżdżących niebezpiecznie(ręce na smartfonie nie na kierownicy i hamulcu po co zwalniać), można dogonić na motocyklu, quadem i autem, lub pieszo, a Wy Panowie, przysłowiową biedną babcię albo dziadka karacie, jak nie poradnie przez "zebrę" przejedzie zdezelowanym rowerem, zresztą zgodnie z prawem. Wyniki może są, ale cóż z tego skoro po ścieżkach rowerowych na chodnikach pieszych, i na ich zbiegu panuje chaos i bezprawie, prawo silniejszego, brak kultury osobistej jej użytkowników a jeśli tak, to Ktoś musi porządku pilnować !

rst75

gengar-wróć do teraźniejszości. Cofnąłeś się o jakie 10 lat.Zawsze były 2 czynniki: znajomości i pieniądze.Który obstawiasz? A jeżeli coś wiesz,to zawiadom prokuraturę. Będziesz miał jaja i czyste sumienie.
Wesołych Świąt. I nie cwaniakuję. Takie jest życie.

rst75

szok- co do kultury policjantów nie będę się wypowiadał,bo jest bardzo zróżnicowana. Nieważne, czy jesteś K czy M. Jesteś kierowcą i do przepisów trzeba się stosować. Chodzi o kulturę jazdy i bezpieczeństwo ( a z tym jest w Polsce kiepsko).

~szok

rst75 - brakuje mi jaj. Zwłaszcza, że jestem zwykłą "babą za kierownicą". Czy coś w odbiorze zachowania pana policjanta to zmienia? (w Twoim przekonaniu?). Czy zwykłą, ludzką kulturę wynosi się z domu??????????

~Gengar

@rst75 cwaniaczku nie trzeba mieć jaj tylko znajomośći... albo na komendzie, albo w sądzie. Inaczej to możesz wydać i kilka tys na sądzenie sie, a i tak nic z tego nie wyniknie bo jak wiemy wszędzie ręka ręke myje.

~HIK

A ja myślę ,że na rolkach lub deskorolkach też by dali radę.

rst75

do szok. jeżeli uważasz,że policjant nie miał racji, to pokaż charakter, złóż skargę i idź do sądu.Trzeba mieć jaja. Powodzenia.

Niemiec

Sam bym chciał w lecie pracować na rowerze. Fajny pomysł

wopin

Już to widzę jak oni będą jeździć tymi rowerami....

~kop

do wyzwanie kradli już radiowozy to rower to jest pikus!!!!!!111

~wyzwanie

Hej stalowowolscy złodzieje i wszelkiej maści wyznawcy "chwdp". Jeśli macie jaja, to ukradniecie, przynajmniej jeden taki rower.

~hipo

No paru spasionym kundlom,przyda się trochę ruchu. Tylko po co aż tyle wydawać na rowery, nie wystraczą max 2000 zł, za sztukę? No chyba że chcą ich kupić aż 25.

~PIETER

"REPRESJA WOBEC PANA DR.HUBERTA CZERNIAKA" ZA MOWIENIE PRAWDY O SZCZEPIONKACH.!!Masz niepelnosprawne dziecko.Byc moze to przyczyna szczepionek ktore sa w Polsce obowiazkowe...przylacz sie do prostestu.!!!Ludobojstwo Polakow juz funkcjionuje od wielu lat !!wiecej na youtube NTV TO JEDYNA NIEZALEZNA TELEWIZJA INTERNETOWA KTORA ROZGLASZA PRAWDE O TYM CO SIE DZIEJE W POLSCE.!!500 PLUS TO TYLKO PRZYKRYWKA..

~Stefan61

Pozdrawiam tych policjantów jeżdżących za tymi z marginesu społecznego z ramp ze Stalowej tych koło kortów tenisowych, jeżdżą na tych małych rowerach, nazywają je beemiksy nie dogonią takich charpaganów. Policja nie umie skakać na rowerach a Oni wskazują niekiedy na schody...

~Natan

Budżet jak na Tour de France. To chyba jakieś solidne stojaki pod kebabownią niedługo staną.

~Pppp

50 000 na 2 albo 4 rowery? Brawo! Dojna zmiana!

~ks_A_Hajs

kupić im buty i może piesze patrole wrócą

~szok

rst75, a czytałeś ze zrozumieniem? Rondo było w pełni przejezdne. Za zamkniętym szlabanem mieści się kilka samochodów, które w niczym nie przeszkadzają innym użytkownikom. Po rondzie można było jeździć. Jednak bardziej chodziło mi o zachowanie pana policjanta. Na pewno wiedział, że nie ma racji, ale pokazał swoją władzę.

~darek

lepiej Ojca Mateusza sciagnac z Sandomierza do Stalowki rower juz ma a i weszy lepiej od psiarni

rst75

Szok- niestety mieli rację. Przepisy wyraźnie mówią,że nie masz prawa wjechać na skrzyżowanie jeżeli nie możesz go opuścić przed zaświeceniem się czerwonego ( nawet jak jest sygnalizacja świetlna i masz zielone. Oczywiście rondo też jest skrzyżowaniem.). Niestety jest to często spotykane i stoi taka krowa na środku skrzyżowania a ci co dostali zielone na to ciele trąbią. Tak więc czekać,bo nic nie pospieszysz, a to jest wykroczenie karane mandatem. Nie wiem ile, ale chyba 200,-.
Art.25.4. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

~RST

do Szok hehhh żebys ty wiedział z kąd i jakich wichur sa nasi micianci to byś sie nie dziwił tym zachowaniem micianta

~rst

jak teraz beda ugadywac sie z panienkami

~szok

do szok - myślisz, że miły i sympatyczny policjant się przedstawił zgodnie z procedurą? Niestety nie. Nawet umundurowanie nie było pełne. Jeśli pytasz o obowiązek podania stopnia i nazwiska - pan władca nie uznał tego za stosowne.

~do szok

szok, a jak wyglądał (sie nazywał) ten miły sympatyczne kochany pan policyjant?

~szok

Moja historia - niedziela 17.12.2017. Piękne, słoneczne południe. Jadę ulicą Ofiar Katynia, wjeżdżam na turborondo. Kieruję się w ulicę Mickiewicza. Nagle szlaban się zamyka. Dojeżdżam do szlabanu jako trzeci samochód. Pierwszy jest radiowóz. Za mną jeszcze dwa samochody spokojnie wejdą. Wyskakuje dwóch panów policjantów z radiowozu. I słyszę, że prawo zostało złamane, bo szlaban zamknięty, a ja mogę zablokować rondo?????????Jak ja stoję i nikogo nie blokuję. Każde auto od Solidarności może jechać i robić kółka na rondzie. Pan i władca (takie zachowanie policjanta)pokazywał swoją przewagę. Straszył 300-stuzłotowym mandatem i jakimiś punktami. Zdziwiło mnie jedno. W normalnym mieście policjant pomaga, w Stalowej zrobi wszystko, żeby poniżyć mieszkańca. Nie miał racji, ale pokazał zachowanie swoje i kolegów. Dlaczego nie reagujemy? Bo jak zaczną szukać, to zrobią wszystko, żeby coś naleźć. Jak dobrze, że istnieją wideorejestratory.

maszynista

Mysle, ze to beda patrole dla milicjantow ktorzy słabo pracuja i w ramach nagany beda jezdzic rowerem.

~Andri

CYTAT
usytuowanie klatek w blokowiskach jest od wewnątrz podwórzy. Patrole, które odbywają się po głównych ciągach komunikacyjnych tak naprawdę nie dostrzegają tego, co się dzieje przy wejściach do klatek na dużych podwórzach


Jak to nie? u mnie na osiedlu to policja wjeżdzą tym dużym radiowozem WSZĘDZIE! na parkingu miejsca nie ma, ale oni sie pchają, wciskają, nawracają na 10 razy bo im sie zwyczajnie nie chce dupy wysadzać z radiowozu i przejść po osiedlu tylko podjeżdzaja pod kazda klatke i patrza na ludzi z pod byka...

Już widzę tych spoconych brzuchaczy jak na rowerach jezdza w upale...

~2115squaa

w sandomierzu to na motovyklach smigaja nie to co u nas

qsik

a co ma policja do powiatu?

~fix

mamy wypozyczalnie rowerow nie mogą z niej korzystać będzie taniej!!!!!!i serwis nie będzie nas podatnikow kosztowal!!!!11