Miasto wspomoże szpital

Image

Stalowowolski szpital należy do powiatu, ale służy w dużej mierze mieszkańcom St. Woli. Placówka, podobnie jak wszystkie inne w kraju, jest niedofinansowana. Miasto więc wspomoże szpital.

„Dotacja celowa na pomoc finansową udzielaną między jednostkami samorządu terytorialnego na dofinansowanie własnych zadań inwestycyjnych i zakupów inwestycyjnych- dla Powiatu Stalowowolskiego z przeznaczeniem na przebudowę pomieszczeń dla potrzeb Izby Przyjęć Oddziałów Szpitalnych w SPZ ZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli”. Takie zadanie znalazło się w budżecie miasta na rok 2018. Miasto niejednokrotnie już wspomagało finansowo stalowowolską placówkę medyczną. I tym razem tak będzie. W szpitalu prowadzone są ogromne inwestycje z dużym dofinasowaniem z zewnątrz. Dofinansowanie pozwoli na świadczenie lepszych usług mieszkańcom.

- Przekazujemy na rzecz szpitala powiatowego kolejną kwotę, pół miliona złotych, na miejsce, które stanowi jakby pierwszą bramę kontaktu z pacjentem, na odpowiednie doposażenie, modernizację pomieszczeń Izby Przyjęć tak, aby ten pierwszy kontakt ze szpitalem w Stalowej Woli był prowadzony w jak najlepszych warunkach- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Wspierana również będzie działalność Ambulatorium „pod Hutą”, które należy do miasta.

- Zdrowie jest najważniejsze- mówi prezydent.- Samorząd Miasta Stalowej Woli, poprzez wsparcie dla naszej jednostki- Ambulatorium, wspiera działania prowadzone przez wspaniałych specjalistów- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Działania Ambulatorium będą też wsparte za pośrednictwem programów zdrowotnych. Mowa tu między innymi o darmowych szczepieniach przeciwko grypie dla seniorów. Kolejnym pomysłem przewidzianym do realizacji przez miasto w 2018 roku jest zakup za 150 tys. zł 10 defibrylatorów i ich montaż w miejskich autobusach.

- W ten sposób 10 elektrycznych autobusów jeżdżących po Stalowej Woli i całym regionie będzie jeżdżącymi narzędziami ratującymi zdrowie. Do tego oczywiście będziemy prowadzić akcję edukacyjną, jak te urządzenia wykorzystywać, jak nie bać się, jak ratować ludzkie życie- mówi prezydent.

Włodarz Stalowej Woli nie ukrywa, że pomysł z defibrylatorami zrodził się nie bez przyczyny. To wydarzenia z Vivo i napaść z nożem na klientów galerii handlowej było inspiracją do zainicjowania takich działań. Mieszkańcy powiatu są gotowi do niesienia pomocy, nie boją się działać w sytuacjach zagrożenia życia. Do tego będą mieć teraz lepsze narzędzia. Każdego dnia z powodu zbyt późno udzielonej pomocy medycznej, wskutek zatrzymania akcji serca umiera wiele osób. Takie urządzenia ratują życie, są bardzo proste w obsłudze i działają intuicyjnie. Pomoc przedmedyczna bywa na ogół kluczowa w tego typu sytuacjach. Wsparta odpowiednią aparaturą niesie sukces i zapobiega tragediom…

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~klk

A ja na 2 min. zabiegu miałam czekać pół roku , ale jak zapłaciłam to już od zaraz.Gdzie te pieniądze w końcu wychodzą ?

~"gjeotermia"

Martwmy się o grosz dla szpitala a Rydzyk dostaje kolejne miliony od polskiego rządu i kopie, kopie, kopie podobno do piekielnych gorących źródeł daleko mu jeszcze...

~jolka

Jaki jest sens by miasto zaciągało kredyty i przeznaczało je na... szpital powiatowy? Rozumiem, że gdyby były wolne środki to czemu nie dać, ale samemu nie mając kasy czyni się rozdawnictwo z pożyczonych. Może ktoś mi to wytłumaczy bo za cholerę pojąc nie mogę. Od tego jest powiat a nie miasto. Pytam kto po tym facecie będzie sprzątał?

~ILE???

Miasto chce wydać 150 tyś. za 10 urządzeń AED? Wychodzi po 15 000 zł za sztukę!!! Nawet z montażem nie powinno wyjść aż tyle! Gdyby się postarali kupili by 15 urządzeń w tej cenie razem ze skrzynkami.

~woli

Jakie to wsparci jak na laser i ionoforeze trzeba czekac 4 miesice do wiosny to sloneczkiwm sie wylecze a urzazenia stoia bezczynnie

~Pilot

Większość ludzi nie potrafi dobrze wykonać masażu serca i sztucznego oddychania. A tu zamontuja defibrylator. Kto to obsłuży? Nie zawsze to można używać. Czy ktoś ma tam rozum ?

~qwerty

skoro na stal to ja chce na pks, mimo że baby w kasie wredne a kierowcy niezbyt uprzejmi, ale korzystam ile mogę by to nie padło

~Mudd

@ kk2
akurat w ubiegłym tygodniu widziałem taką akcję, koło bazyliki stanął autobus, karetka i te sprawy...

mario300

hmm pół miliona na Szpital. A na STAL ile ?

~kk2

A tak z ciekawości ile osób miało problemy z sercem w autobusie na terenie naszego miasta? Ten zakup i montaż akurat w autobusach jest czymś uzasadnionym czy to tylko taki pomysł który jest bo jest?