PR będzie zarządzać Laboratorium

Image

Politechnika Rzeszowska przejmuje zarządzanie Międzyuczelnianym Laboratorium w Stalowej Woli. Umowę w tej sprawie podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Umowa została podpisana w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, który będzie nowym operatorem laboratorium.

- Ta umowa znacząco zwiększa możliwości naukowo-badawcze naszego wydziału. Aparatura, która jest na wyposażeniu laboratorium umożliwia podjęcie badań w obszarze materiałów metalicznych, tworzyw sztucznych, ceramiki i kompozytów, a także materiałów organicznych i nieorganicznych – mówi dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz prodziekan ds. nauki Wydziału Mechaniczno – Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Naukowo-badawcze Międzyuczelniane Laboratorium w Stalowej Woli powstało w 2014 r. W jego skład wchodzą laboratoria wysoko zaawansowanych materiałów i struktur kompozytowych oraz laboratorium zaawansowanych technik laserowych. Do tej pory operatorem laboratorium był Miejski Zakład Komunalny.

Politechnika Rzeszowska będzie obsługiwała laboratorium w imieniu gminy Stalowa Wola. Do zadań uczelni będzie należało prowadzenie prac badawczych lub rozwojowych z firmami w Stalowej Woli i regionie. Jako instytucja zarządzająca laboratorium, Politechnika Rzeszowska będzie też inicjowała współpracę sektora nauki i przedsiębiorstw, a także starała się pozyskiwać środki na realizację projektów badawczo-rozwojowych z dostępnych źródeł krajowych i zagranicznych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Prawda

@ Prawda1

Szkoda, że nie powiedzieli ci ile milionów poszło przez lata na działalność inkubatora. Co chwilę na sesji jakieś pieniądze przykazywali!

~Prawda 1

Słyszałem w Leliwie ze Szlezak wybudował ten inkubator za 29 mln z czego dofinansowanie unijne wynosiło 25 mln I to są dobre inwestycje Brawo prezydencie Szlezak A Ty biedny Lucjuszu masz siebteraz czym chwalić i masz się gdzie lansować !