Rozwadowskie Kolędowanie
Opublikowano: 22  Grudnia  2017

Na dwa dni przed Bożym Narodzeniem odbyło się II Rozwadowskie Kolędowanie...

Mimo niezbyt dobrej pogody mieszkańcy Rozwadowa przybyli na rynek, by wspólnie spędzić ze sobą czas, „nastroić się na święta” i włączyć we wspólne kolędowanie. Przybyłych ogrzewało ognisko. Panowała miła, świąteczna atmosfera.

- Spotykamy się na II Rozwadowskim Kolędowaniu. Jest to kontynuacja kolędowania z ubiegłego roku. Chcemy żeby mieszkańcy Rozwadowa, na rozwadowskim rynku, w miejscu najbardziej znanym dla mieszkańców Rozwadowa, w ten symboliczny sposób mogli przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia, aby ta tradycja była podtrzymywana- mówi Andrzej Kochan, prezes Stowarzyszenia „Przyjazna Dłoń”.

Podczas imprezy można było usłyszeć wiele pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Edwarda Horoszki, Stowarzyszenia Chóru Lasowiacy przy Miejskim Domu Kultury, Scholii oraz wychowanków środowiskowej Świetlicy „Uśmiech”.

Na mieszkańców czekał poczęstunek. Można było spróbować kapusty z jagłami, barszczyku, piernika i innych słodkich przysmaków.

W miejscu świętowania powstała szopka bożonarodzeniowa. Postacie, które się w niej znalazły zostały przygotowane przez dzieci podczas warsztatów związanych z rewitalizacją rozwadowskiego rynku.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Przyjazna Dłoń”, które aktywnie angażuje się w życie Rozwadowa organizując różne imprezy i wydarzenia skierowane do mieszkańców.

- W przyszłym roku w naszych planach jest kontynuacja biegów ulicznych (Wiosna w Rozwadowie - dop. red), trzecie otwarcie sezonu motocyklowego i dodatkowo nowa impreza dla mieszkańców Rozwadowa- I Festyn Świąteczny (w związku ze Światowym Dniem Sąsiada, który przypada 3 czerwca) - mówi Andrzej Kochan, prezes Stowarzyszenia „Przyjazna Dłoń”.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Anegdota
Klasyk i Żenada w jednym kompie mieszkali
ich dzieci: Zawiść, Chamstwo i mały Medalik.
Na Święta dali innym (przecież tak wypada!)
malutką cząstkę siebie, czyli kupę dziada...
Dodano: 1  Stycznia  2018  16:47:45
~JOHN
...podejrzewam że, taką szopkę byłby w stanie zaakceptować nawet Stalin na Placu Czerwonym...i bardzo chętnie Timermans w Brukseli...Panu BOGU świeczka, a diabłu ogarek...
Dodano: 30  Grudnia  2017  21:25:23
~mariusz
życzę wam wszystkim niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.
Życzę, by Św. Mikołaj przyniósł Wam i mi najpiękniejszy prezent
- dużo miłości!
Życzę wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.
Wesołych Świąt ! umiech
Dodano: 23  Grudnia  2017  14:48:31
~set
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
Dodano: 23  Grudnia  2017  11:45:36
~do żenada
dziekuje za "dziadów" .Twoje słowa to jak "miód na serce" Wreszcie poznaliśmy nasze miejsce w szeregu a tobie Życzę Miłości i Dobroci na Swięta i Nowy 2018 rok.
Dodano: 23  Grudnia  2017  08:16:18
~żenada
Więcej niż połowa tych rozwadowian to "chór dziad" z MDK przecież!
Dodano: 23  Grudnia  2017  00:16:18
Ciufcia do taktu gwiazdała i było fajnie.
Dodano: 22  Grudnia  2017  23:49:33
Brawo Rozwadów !!!
Dodano: 22  Grudnia  2017  22:44:48
~Klasyk
Panie Horoszko! Kończ Waść, wstydu oszczędź z takim poziomem grania na akordeonie i takim brzmieniu chóru.Żenada i amatorszczyzna.
Dodano: 22  Grudnia  2017  22:42:44
~malolata15
czy byl tam Lucek?Wybory niedlugo i trzeba pokazac ludziom ze jest wielki wodz.Teraz pojdzie stanowisko wyzej.
Dodano: 22  Grudnia  2017  22:38:18
~siwy
piękna atmosfera, pełna kultura. nie to co pod Mdk...
Dodano: 22  Grudnia  2017  21:27:24
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe