Zaloguj się !

Tanie OC dla młodego kierowcy?

Opublikowano: 20  Grudnia  2017
Tanie OC dla młodego kierowcy? To możliwe!

Młodzi kierowcy często nie dysponują dużymi zasobami finansowymi, lecz mimo to są obciążeni wysokimi składkami na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Czy da się jakoś oszczędzić na OC? Okazuje się, że tak – i to całkiem legalnie. Poznaj kilka sposobów, dzięki którym polisa dla młodego kierowcy może mieć rozsądną cenę.

Drugi właściciel lub rejestracja na innego kierowcę

Ponieważ młody kierowca jest bez szans na wypracowanie zniżek ubezpieczeniowych, może wspomóc się zniżkami innego kierowcy, który miał czas na ich uzyskanie. Aby z nich skorzystać, drugi kierowca powinien widnieć w dowodzie jako kolejny lub jedyny właściciel. Przepisanie auta całkowicie na niego pozwala uzyskać maksymalnie niską stawkę za OC, podczas gdy zachowanie dwóch właścicieli umożliwia naliczanie zniżek młodemu kierowcy, ale oznacza wyższą cenę. Ponadto należy pamiętać, że w razie wyrządzenia szkody przez jednego z właścicieli zniżki tracą obaj w równym stopniu.

Wybór najtańszej oferty

W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej sprawa jest prosta – kto nie porównuje, ten przepłaca. Tylko znalezienie najtańszej polisy pozwala cieszyć się korzystną ceną. Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, wylicz składkę proponowaną w różnych towarzystwach i wybierz tę najniższą. Zrobisz to poprzez kalkulator OC AC lub u agenta ubezpieczeniowego.

Opłata w jednej racie

Młodych kierowców kusi możliwość opłacenia OC w ratach, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę ich ograniczone środki pieniężne. Z finansowego punktu widzenia rozłożenie składki na raty jest jednak całkowicie nieopłacalne, ponieważ wiąże się z dodatkowymi opłatami, które towarzystwa pobierają z tego tytułu. Jeśli więc możesz sobie na to pozwolić, ureguluj zobowiązanie za jednym razem.

Zbieranie zniżek

Najprostszą, a jednocześnie najdłuższą drogą do taniego OC jest bezpieczna i bezszkodowa jazda. Nie powodując wypadków, stłuczek ani kolizji, po kilku latach wykupywania ubezpieczenia uzyskujesz maksymalne zniżki w wysokości 60%. To się naprawdę opłaca!

Odpowiedni wybór auta

Na tanie OC dla młodych kierowców według kalkulator-oc-ac.auto.pl można liczyć jedynie pod warunkiem, że ubezpieczane auto nie ma dużego silnika ani nie należy do kategorii samochodów sportowych. W przeciwnym razie należy się spodziewać wysokiej składki, która mocno pustoszy portfel.

Dobranie innych ubezpieczeń

Jeżeli bierzesz pod uwagę możliwość dobrania innych ubezpieczeń, dokup je wraz z OC. Nabywając kilka polis w jednym towarzystwie, możesz bowiem wytargować atrakcyjne upusty, które obejmują również obowiązkową polisę.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe