Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
Opublikowano: 31  Grudnia  2017

Na podstawie art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, za zgodą Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie, Starosta Niżański Robert Bednarz powołał ponownie na okres do 27 grudnia 2022 r., Marię Budkowską na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku.

Maria Budkowska pełni funkcję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku od lipca 1999 roku. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie, specjalistą dermatologii i wenerologii oraz higieny i epidemiologii.

Z uwagi na posiadane kwalifikacje i dotychczasowe doświadczenie zawodowe stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku zostało jej powierzone ponownie na kolejne pięć lat.

Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna sprawuje kontrolę nad warunkami higieny w różnych dziedzinach życia, jednostka ta stoi na straży naszego zdrowia, nadzorując warunki: higieny środowiska, zdrowotne żywności, żywienia i przedmiotów użytku oraz higieniczno-sanitarne, jakie powinien spełniać sprzęt, pomieszczenia, w celu ochrony zdrowia ludzkiego nad niekorzystnym wpływem szkodliwości i uciążliwości środowiskowych, zapobiegania powstawaniu chorób.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~PiS
Prawostronna, jakby była z innej opcji, to by zakończyła działalność.
Dodano: 3  Stycznia  2018  14:24:14
~pytanie
PiSica czy apolityczna?
Dodano: 3  Stycznia  2018  10:15:45
~krzycho
dzieki temu coli nie bedzie w wodzie.przynajmniej na papierze
Dodano: 1  Stycznia  2018  12:15:19
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe