Get Adobe Flash player

Kolektor w Sandomierskiej w Nisku
Opublikowano: 4  Stycznia  2018

Rozpoczął się remont kolektora w ulicy Sandomierskiej w Nisku. Ta długo wyczekiwana inwestycja cieszy mieszkańców.

Miejski Zakład Komunalny w Nisku w 2017 roku zajmował się między innymi uzdatnianiem wody, wymienił sieć kanalizacyjną w centrum miasta, wybudował kolejne odcinki sieci wodociągowej (przygotowując teren pod modernizację oczyszczalni ścieków i remont kolektora w ulicy Sandomierskiej). Środki wydawane były głównie na remont pomp i wymianę uszkodzonej sieci. MZK uzyskało też wsparcie zewnętrzne na modernizację. W ubiegłym roku dokonano 25 kontroli wodociągów i stacji uzdatniania zarówno w Nisku, jak i Zarzeczu i Nowosielcu. 22- krotnie pobierano próbki do badań. Oprócz tego 3 razy w tygodniu dokonywano badania zlecane przez MZK. Jak wiemy nie wszystkie te zadania są wystarczające dla radnych miejskich. Chciano by kompleksowo zając się kanalizacją. Na to jednak potrzeba ogromnych sum pieniędzy. Pretensje radni w ubiegłym roku mieli m.in. do tego, że od lat odnotowuje się duże straty wody, które sięgają aż 26% (jest to ok. 60 tys. zł rocznie). W Stalowej Woli takie straty wynoszą maksymalnie do 10%.

Dobrą informacją dla mieszkańców Niska jest fakt, że rozpoczął się właśnie remont kolektora w ulicy Sandomierskiej. Do tego zadania przymierzano się już długo, bo też zadanie to nie jest proste. Remont kolektora odbywa się metodą bezwykopową na odcinku od Jednostki Wojskowej do skrzyżowania przy szpitalu (z wyłączeniem 100- metrowego odcinka między tzw. Zielonym Dworkiem a Policją, który był już wcześniej remontowany). Obecnie trwa oczyszczanie kolektora z elementów betonowych, którymi został on pokryty z powodu zapadania się. Kolektor zostanie wkrótce wypełniony żywicą epoksydową. Dzięki temu utwardzeniu nie będzie się już zapadał.

Zakończenie prac planowane jest na koniec stycznia. Inwestycja jest częścią zadania związanego z przebudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Nisku, które kosztować ma łącznie 20 mln zł.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Potrzeba
Trzeba te czerwone chwasty powyrywać!!!
Dodano: 6  Stycznia  2018  14:11:44
~Kaczyński
Ozimek i jego genialne pomysły...
Dodano: 6  Stycznia  2018  14:10:20
~randka
Poznawaj samotne kobiety i umawiaj się na gorące randki wejdź na randkazmilfem.pl
Dodano: 5  Stycznia  2018  00:31:32
~emil
kolejne miliony w szambo wjebane .dlaczego nie poczekac juz na obwodnice i zrobic to raz a dobrze odkrywkowo.juz śp peszek "pompował"w mrozie miliony po drogę
Dodano: 4  Stycznia  2018  17:45:32
~qwerty
przecież pare lat temu też był naprawiany tą żywicą i też miał się nie zapadać i co ?
Dodano: 4  Stycznia  2018  13:03:20
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe