Zamelduj się przez Internet
Opublikowano: 4  Stycznia  2018

Do tej pory trzeba było udać się do Urzędu Miasta przy ul. Wolności by dokonać meldunku. Teraz można to już zrobić bez wychodzenia z domu…

Nikt nie lubi marnowania czasu, chodzenia po urzędach i wypełniania szeregu druczków, by np. móc się zameldować. Czasem okazywało się, że nie zabraliśmy ze sobą jakiegoś ważnego dokumentu, albo że meldunek czasowy kończy nam się dopiero za kilka dni i trzeba będzie pofatygować się jeszcze raz po terminie meldunku (lub wypełnić kolejne druki celem wymeldowania się i ponownego zameldowania), a to już potrafi podnieść ciśnienie. Teraz nie trzeba będzie marnować czasu, a meldunku będzie można dokonać nie wychodząc z domu.

Podobnie jak rozliczamy się z fiskusem przez Internet, tak też możemy skorzystać z możliwości zameldowania się drogą elektroniczną bez konieczności udawania się na ulicę Wolności. Wystarczy wejść na stronę https://obywa(...)miesiace i wypełnić druki. By zweryfikować dane i wykluczyć działania osób trzecich, zalogować się można np. poprzez bankowość elektroniczną. Można także założyć profil zaufany (eGo). To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w Internecie (służy jako osobisty, elektroniczny podpis). Za jego pomocą można łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych.

Wniosek o zameldowanie wysyłamy online do właściwego miejscowo urzędu (odpowiedniego dla miejsca zameldowania stałego/czasowego) – zostanie on automatycznie wybrany na podstawie wprowadzonego nowego adresu zameldowania. Jeśli dołączone zostały wszystkie potrzebne dokumenty, urzędnik zamelduje nas od razu po otrzymaniu zgłoszenia. Może się też darzyć, że zostaniemy poproszeni o dostarczenie oryginały dokumentów. Wówczas niestety, nasza obecność w urzędzie będzie konieczna. Tak się stanie, gdy urząd będzie miał wątpliwości co do ważności skanów naszych dokumentów.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~randka
Poznawaj samotne kobiety i umawiaj się na gorące randki wejdź na randkazmilfem.pl
Dodano: 5  Stycznia  2018  00:30:50

Ja od 2 lat nie jestem zameldowany nigdzie.

Dodano: 4  Stycznia  2018  22:29:52
~hehek
a wymelduj się też można? bo takich spraw z pewnością jest więcej umiech
Dodano: 4  Stycznia  2018  15:01:54
No to super!
Dodano: 4  Stycznia  2018  14:23:50
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe