Kiedy zostanie otwarty basen?

Image

Mieszkańcy od tygodni dopytują, kiedy zostanie otwarty basen kryty. Próbki wody zostały już pobrane przez sanepid, ponownego więc otwarcia pływalni można spodziewać się niebawem...

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji dobiegają końca prace remontowe. W ramach tej inwestycji m.in. pojawiła się nowa stolarka okienna, zmodernizowany został system wentylacji oraz zamontowane zostały pompy ciepła. Zainstalowano 240 kolektorów słonecznych do wspomagania podgrzewania wody w basenie, a także wody użytkowej. Zostało zmienione oświetlenie wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu na bardziej energooszczędne (ledowe).

- Trwają ostatnie prace, które kończą tą wielką modernizację całości bazy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To trudne zadanie, które było prowadzone w bardzo krótkim terminie czasowym. Napotkaliśmy również wiele problemów. To stary budynek, od dawna niemodernizowany. Można już powiedzieć, że modernizacja została ukończona z sukcesem a MOSiR nabrał nowego blasku- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Dzięki realizacji tej inwestycji budynek jest bardziej oszczędny w utrzymaniu, zwłaszcza w zakresie kosztochłonności energetycznej.

- W tej chwili woda do basenu jest już nalana, natomiast zgodnie z procedurą zgody na użytkowanie takiego obiektu, zostały pobrane próbki wody, które w tej chwili, przez okres minimum 14 dni, będą oceniane przez sanepid (czy nie występują tam jakieś bakterie). W momencie, kiedy dostaniemy zgodę na użytkowanie, basen niezwłocznie zostanie oddany do użytku. W najbliższych dniach mała sala i duża hala zostaną oddanego użytku dla wszystkich drużyn- zapewnił Lucjusz Nadbereżny.

Na termomodernizację MOSiR-u miasto pozyskało 8,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość całego zadania to około 12,5 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~2marki

Popieram Jarząbek, jedna zmiana. Na mosir nie ma prezesa tylko dyrektor umiech. Reszta bez zmian. Termodernizacja, że Bareja miał by wspaniały materiał na film.

~jarząbek

łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu , nieeeech żyje nam. To mówiłem ja , jarząbek.

~grot

-"termomodernizacja zakończona sukcesem...." . A co to ?? Termomodernizacja to zawody sportowe ??? Czy zakłady w Lotto.

~sami

No sukces jest, że przy takiej organizacji w ogóle uda się to zakończyć i obiekt nie zawali się. To jest ten właśnie sukces na miarę naszych możliwości i naszych potrzeb. Gratuluje dyrekcji perfekcyjnej organizacji przedsięwzięcia (to szydera - info dla mniej kumatych);)

~fakty

mix pajacu.Bilet przed południem kosztuje 4 zl.Później tez nie wiele więcej...ogarnij sie.

~memo

O co chodzi z tym basenem w lato remont otwartego a zimnie remont krytego mam wrażenie ze chcą zamknąć basen tłumacząc że jest nie rentowny i nie zarabia na siebie.

~memo

O chodzi z tym basenem w lato remont w basenu otwartego a w zimnie remont krytego.Mam wrażenie ze chcą zamknąć basen bo jedynie rentowny i ze nie zarabia na siebie

~Barbara

Dziwi Mnie brak określenia terminu zakończenia prac termodern basenu. Przecież istnieją umowy w których określa się terminy realizacji umów jak również i kary w przypadku nie wywiązania się z nich.

mix

Dlaczego nie można placic kartą?dlaczego nie są chonorowane karty multisport? Sama modernizacja obiektu to zdecydowanie za mało, trzeba iść z duchem czasu.

~TVPis kłamie

PiS to jest rak na organizmie państwa, który trzeba jak najszybciej wyciąć

~Lekarz

@ marek

Jeśli boli tyłek że znowu wyszło, że można, to czopki polecam

~marek

No cóż , medycyna zna takie przypadki jak twój. Naprawdę, szczerze współczuję.

~fakty

Tak marek.Ciebie mam za debila.i idiotę po tym co tu wypisujesz

~marek

No k....a rzygac się chce na to samochwalstwo. Kurwica bierze gdy po raz kolejny się słyszy ,że "nikt nam nie wmówi ,że czarne jest czarne a białe jest białe". Otworzyć na wiosnę to sobie możecie altankę na działce. nowak z preziem, tak naprawdę to macie dobre samopoczucie ? Wszystko OK ? " Termomodernizacja zakończona sukcesem ". No ku.....a mają ludzi za debili i idiotów.

~Fiona

Nie rozumiem jak w tym przypadku nożna LN bronić. Nie on za to odpowiadał? No to kto? Fajnie że zrobił? No może, ale ważniejsze w jaki sposób a sposób jest żenujący. Całkowity brak organizacji, całkowity brak harmonogramu, całkowity brak informacji o terminach, całkowita olewa mieszkańców, całkowity brak nadzoru nad tą inwestycja. Realizacja to 100 procentowa porażka. Umiejętności w planowaniu i zarządzaniu na poziomie terenowej siłowni. Ktoś tam pisał, że ktos inny takiej inwestycji nie widział. Hehe połowa mieszkańców stalowej miała termomodernizacji swoich bloków z wymianą okien, kanalizacji, elektryki na klatkach, kaloryfer, zrobieniem Mo itoringu itd. I nikt nie musiał się na 4 miesiące wyprowadzić z domu KLAKIERZY Łukowie

~jasio

jak pokazuje tradycja to na 22lipca

~aaa

A kiedy na naszym basenie zacznie być akceptowana karta multisport ? Wstyd żeby na basenie w Stalowej takie coś nie funkcjonował gdzie nawet na wiosce jaką jest tARNOBRZEG postarali się o takie rozwiązanie.

Licht

Spojrzałem na zdjęcie i spodziewam się tytułu: "Wyłowili topielca".

P.S. Wreszcie założyłem konto bankowe:
79 9096 0004 3001 0078 3945 0001
Bank Spółdzielczy w Jarosławiu.
Jeżeli ktoś może mnie wesprzeć (mnie, a więc również moją działalność internetową), to serdecznie zapraszam do wykonania przelewów umiech

manukun

@fakty
Co mogę pochwalić spośród działań prezydenta? Utworzenie nowej grafiki strony internetowej urzędu? Budowę żłobka? Trochę mało, jak na 3 lata "najlepszego" samorządowca. Miał być taki ogromny ruch w inwestycjach, a tu remonty szkół - jak były, tak są. Remonty dróg - jak były, tak są. Zmieniło się tyle,że zamiast uzbrojenia terenu pod inwestycje, budowane są place zabaw i podwórka. Kto tam znajdzie zatrudnienie?

Tymczasem w Nowej Soli - mieście wielkości Tarnobrzega, w ciągu ostatniego roku wybudowało swoje fabryki 7 nowych inwestorów. Miasto zyskało ponad 2 tys. nowych etatów i dodatkowekilkanaście milionów złotych podatku od nieruchomości rocznie.

Co robi Stalowa Wola? Zamiast maksymalnie wykorzystać boom inwestorów i zwiększać dochody miasta, tworzy się jedynie kolorowe prezentacje kolejnego placu zabaw. Od 2014 nie oddano do użytku ani hektara nowych terenów. Bez dodatkowych wpływów miasto do 2030 r. całą nadwyżkę budżetu będzie przeznaczać na obsługę i spłatę kredytu.

W zasadzie możemy zrezygnować z władz na najbliższe 3 kadencje, bo niczego nie zrobią bez brutalnych cięć wydatków.

~jozek

Podeejrzewam a wrecz jestem przekonany ze ci ktorzy tu wypisuja takie brednie albo niemaja pojecia o remoncie albo nigdy w zyciu niewidzieli na oczy jak remontuje sie cokolwiek w mieszkaniu lub jakims obiekcie.Jesli niemacie pojecia to zamknijcie swoje jadaczki.A co do funduszy na ten cel to jestem sw.przekonany ze poprzedni prezydent takich funduszy by nieotrzymal.Dzieki panie Prezydencie za wszystko co Pan robi i prosze isc dalej niezwazajac na to co tu wypisuja Ci ktorym z zasady wszystko sie niepodoba co robi obecna wladza.

~plum

Dobra dobra. Niech będzie że ta porażka to sukces. Nawet niech będzie że ten sukces to wyłączna zasługa miłościwie nam panującego prezydenta. Tylko do cholery ...kiedy otworzą basen??? :( :(

~mors II

do mors:
kiedy dokładnie i gdzie na Pysznicy.

~mors

Pewnie do wiosny poczekają. Zapraszam na Pysznice woda wspaniała.

~Login

Masło maślane . Basen będzie oddany do użytku wtedy kiedy będzie oddany do użytku ! Czyli w dalszym ciągu nic nie wiadomo ! Totalna ignorancja mieszkańców. A to właśnie z podatków stalowowolan te obiekty są utrzymywane i wypłacane są całkiem niezłe pensje dla zarządzających tymi obiektami .Może więc wreszcie zacząć mieszkańców miasta traktować z większą kulturą , a nie jak żebraków , którzy mają tak wygórowane marzenia jak kąpiel w miejskim basenie !

~OpS

Opozycja kwiczy i ujada... cierpi na tym wizerunek miasta. Czy nic do tych trolli nie dociera?

frodo13524

nie jestem obrońca lucka. Mam Go w d..ie. Ciesze się, z basenu i tyle umiech

bwele

Nie jest to na pewno wina prezydenta, tylko raczej ustawy o przetargach publicznych i wyboru beznadziejnej firmy wykonującej prace.
Jednak fakt jest faktem - basen i hale były zamknięte w sezonie gdy najbardziej były potrzebne, więc to nie jest sukces.
No ale dobra, byle już ten MOSiR jak najszybciej otworzyli, bo nie ma gdzie popływać, a oglądanie meczów koszykarzy w szkole to porażka.

~do Fakty

...i zabrzmiał głos obronny z kancelarii prezydenta.

~LUX

I super...!

~LUX

I super...!