Get Adobe Flash player

Nowe cudo- Lokalny Program Rewitalizacji
Opublikowano: 5  Stycznia  2018

Podczas sesji Rady Miasta w Stalowej Woli mówiono o Lokalnym Programie Rewitalizacji dla Gminy Stalowa Wola na lata 2017-2020. Ten swoistego rodzaju rejestr prac liczy aż 365 stron.

Program opracowany został przez firmę z Lublina i tak naprawdę zawiera jeszcze prognozę planistyczną do roku 2027. To spis działań zmierzających do wyprowadzenia obszarów rewitalizacji ze stanu kryzysowego oraz stworzenia warunków do ich zrównoważonego rozwoju, stanowiący narzędzie planowania, koordynowania i integrowania różnorodnych aktywności w ramach rewitalizacji. Powstał po konsultacjach społecznych.

Program, który został zaakceptowany przez Radę Miasta (wynika z zaleceń ministerstwa rozwoju) zakłada działania rewitalizacyjne na os. Fabrycznym i os. Rozwadów. Dzięki temu, że powstał będzie możliwe ubieganie się o środki zewnętrzne na zamierzone cele. Chodzi tu o dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Ten program to swoistego rodzaju zbiór danych (głównie mowa tu o 2 osiedlach) o demografii, problemach społecznych, które tam występują, bezpieczeństwie, czy nawet komunikacji i zanieczyszczeniach (łącznie 23 wskaźniki). Czy założenia będą realizowane? Trudno powiedzieć, bo na to, by wszystko tam mogło „zagrać” trzeba grubych milionów, a to kolejne wyzwania i kolejne zobowiązania finansowe. Zapewne zrealizowanie osiedli marzeń to bajkowe mrzonki. Coś na pewno uda się jednak dokonać i wypełnić luki powstałe przez lata.

Zagrożenia- i to różnego rodzaju- występują także w innych częściach miasta. Jak tłumaczył Paweł Dryl, prezes Logos, firmy odpowiedzialnej za tworzenie programu, te dwa osiedla pełnią funkcje oddziaływujące na pozostałe rejony Stalowej Woli. Jest tam pewnego rodzaju potencjał istotny dla miasta, potencjał niewykorzystany w pełni (zabytki, kultura, aktywność społeczna, tereny zielone, obiekty). Równocześnie na tych obszarach brakuje wielu czynników rozwojowych. Mieszkańcy mają utrudniony dostęp do rekreacji czy obiektów sportowych.

Całkowita wartość podstawowych przedsięwzięć rewitalizacyjnych ma sięgnąć kwoty 74 mln 252 tys. zł.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~fakty
maszynista......ales ty glupi cwok !!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 5  Stycznia  2018  19:17:06
~1234
Zgadzam sie z maszynista. Nowy york tez wyglądał najlepiej jak biegali po nim indianie. Nie wylewajmy betonu sadzmy czcinę ;)
Dodano: 5  Stycznia  2018  18:47:54
Precz z rewitalizacja-głupota.Wiadomo ze oznacza to tylko jedno wycinke drzew,wiecej betonu pod parkingi,brak trawnikow,styropian i pasteloroza.Dodatkowo na takie zniszczenia trzeba brac kredyt bo z uni nie dadza całosci i to jest oszustko rewitalizacji.Głupi urzednik wymyslił ta nazwe i cala ta robote.Nadberezny przez te rewitalizacje tylko odpycha ludzi od popierania PIS.Trzeba wymienic ta ekipe bo wstyd dla partii.
Dodano: 5  Stycznia  2018  16:16:23
~szok
Lokalny program rewitalizacji Stalowej Woli przygotowała firma z LUBLINA. Toż to szok, jak mawiają w radiu.
Dodano: 5  Stycznia  2018  15:41:26
~hehek
hehe zaakceptowany przez Radę Miasta umiech hehe a zaremba temu też przyklasnął? patologiczne środowisko pis
Dodano: 5  Stycznia  2018  14:55:35
~MĄDRY
Dodano: 5  Stycznia  2018  14:51:02
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe