Miasto przyjazne cudzoziemcom?

Image

W Polsce znany jest stosunek obywateli do cudzoziemców, zwłaszcza pochodzenia muzułmańskiego. Tymczasem w St. Woli już przywykliśmy do widoku osób z innych krajów…

Jesteśmy krajem, który nie przyjmuje u siebie uchodźców z krajów arabskich. W odróżnieniu od Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii czy Francji Polska nie ma kłopotów z zamieszkami do jakich dochodzi z powodu zachowań tychże uchodźców. Coraz częściej jednak zapraszamy do siebie naszych sąsiadów. Brakuje nam rąk do pracy, zwłaszcza w budownictwie, sadownictwie, rolnictwie, w zakładach produkcyjnych. Polacy nie chcą już pracować za najniższą krajową, dlatego też szczęścia szukają za granicą. Ich miejsce zajmują mieszkańcy Ukrainy, Białorusi czy Armenii. Również w naszym mieście chętnie zatrudniani są obcokrajowcy.

Według statystyk w ubiegłym roku na terenie Stalowej Woli pracowało 350 cudzoziemców. Tak wynika z liczby składanych przez pracodawców oświadczeń o zamiarze powierzenia im pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Stalowej Woli. Nie są to jednak dane ostateczne ponieważ nie wiadomo ile tego typu oświadczeń składają pracodawcy, mający siedziby firm poza Stalową Wolą w Agencjach Pracy Tymczasowej na terenie całej Polski. Z określonej w Powiatowym Urzędzie Pracy grupy 350 cudzoziemców zdecydowana większość zatrudniona jest w stalowowolskim przemyśle. Jest tak z uwagi na brak sektora rolniczego czy sadowniczego, gdzie duża większość cudzoziemców zatrudniana jest na terenie całej Polski. Osoby podejmujące zatrudnienie w Stalowej Woli pochodzą z 6 krajów: Ukrainy, Białorusi, Rosji, Mołdawii, Gruzji i Armenii. Nieobcy jest też widok Chińczyków, którzy mają w naszym mieście swój biznes.

1 stycznia 2018 roku nastąpiła zmiana przepisów dotyczących zatrudnienia cudzoziemców o czym szczegółowo informują Powiatowe Urzędy Pracy. Czy cudzoziemcy zdominują rynek pracy w Polsce?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
art2deco

Najwięcej zrobiła dla polskojęzycznych przyjezdnych.

~koliii

I super. Jak naszym się nie chce pracować bo pikiety urządzają to niech obcych zatrudniają a tamci i tak bezrobocie z mojego podatku wezmą i będą narzekać.

~memo

Dobra dobra idź umyj podłogi

~emigrant

mało zaglądam pachołku do Stalowej pseudo Polaku umiech

~PIETER

NIECH MIASTO NA POCZATKU ZROBIC COS DLA LUDZI KTORZY TAM MIESZKAJA A NIE CHWALICIE SIE CO ZROBILISCIE DLA OBCOKRAJOWCOW!!MASAKRA CO SIE DZIEJE W TEJ POLSCE !! BUDUJECIE MIESZKANIA DLA LUDZI I TO ZA DARMO,TWORZCIE NOWE MIEJSCA PRACY,SPALCIE DYSKONTY ODZIEZOWE Z UZYWANA ODZIEZA BO TO TYLKO ZWIEKSZA BEZROBICIE I HAMUJE PRZEMYSL ODZIEZOWY W POLSCE.!!

~memo

A piszesz ze mało tu zaglądasz koński zwisie.

~emigrant

naucz się po polsku pisać a dopiero później ćwoku nazywaj się Polakiem umiech

~memi

Bo jestes pomywaczem menelu z pod wzorcowki.Dlaczego sadzisz ze jestem Pis-em.Piszesz ze zarządzasz ludźmi jak ty jestes po gimnazjum.

~emigrant

hehe nic ci nie muszę udowadniać żałosny wypierdku kaczora umiech

~memo

Napisz to samo po angielsku zagraniczny zmywaku i nie korzystaj z tłumacza google😀 Bez takich jak ja zdechł byś z głodu bo nic nie potrafisz

~@memlo

Emigrant nie musi lizać kaczych kuprów a ty bez tego nie egzystujesz przecież.

~emigrant

a zapomniałbym tacy jak ty z kaczorem wspólnie cieszą się, że ukraińcy, których rodzice zamordowali bestialsko Polaków, że znika nazwa wsi Bircza z Grobu Nieznanego Żołnierza panoszyli się w Polsce a wyznawcy pisowskiej sekty im to umożliwiają wypędzając tych co nie chcą żyć w tym bagnie, jest ich już 3 mln, a ilu Białorusinów i innych, niedługo patole będziecie mniejszością umiech

~@emigrant

Dobrze mówisz ale do pismatolow to nie dotrze. Chyba że usłyszą to od kurdupla z drabinki. To ich autorytet. Bo oni tylko dzięki niemu egzystują a on dzięki nim.

~emigrant

zarządzam takimi przygłupami jak ty umiech a zaglądam coraz rzadziej z sentymentu, zobaczyć też jak mogłem skończyć, co moższ potrafić pisać głupoty po necie? nawet nie wiesz jaki jesteś opóźniony bez wykształcenia i porównania jak się żyje normalnie, ty oczywiście nie znając języków i bez wykształcenia tylko mógłbyś tu zmywać, stawiacie Polskę tu za pośmiewisko Europy, najpierw byli zdziwieni, teraz nie wiedzą dlaczego można tak wykańczać się, potem pewnie będą się się śmiać, tacy jak ty to antypolacy ogłupieni przez pisiorstwo do końca

~emigrant

zarządzam takimi przygłupami jak ty umiech a zaglądam coraz rzadziej z sentymentu, zobaczyć też jak mogłem skończyć, co moższ potrafić pisać głupoty po necie? nawet nie wiesz jaki jesteś opóźniony bez wykształcenia i porównania jak się żyje normalnie, ty oczywiście nie znając języków i bez wykształcenia tylko mógłbyś tu zmywać, stawiacie Polskę tu za pośmiewisko Europy, najpierw byli zdziwieni, teraz nie wiedzą dlaczego można tak wykańczać się, potem pewnie będą się się śmiać, tacy jak ty to antypolacy ogłupieni przez pisiorstwo do końca

~memo

Emigrant~Niby po szkole a taki prostak jestes .Skoro wyjechałeś po co zaglądasz do Stalowej przecież tu same patole mieszkają.Kocham swoj kraj i nie chce z ta wyjeżdżać wiec sie bujaj bambusie.Tam jedziesz na szmacie a tu sie wymądrzasz jestem szanowanym pracownikiem i wiele potrafię a ty ćwoku ze zmywaka co potrafisz

~emigrant

n ie wszyscy muszą być mądrzy umiech wegetujesz a poweru do życia daje ci propaganda ubecka. Jedni wolą wegetować a inni żyć i ja nie jestem zwykłym robolem, zresztą nigdy nim nie byłem, jak był czas nauki, to się uczyłem dzięki czemu więcej widzę i nie muszę być takim jak ty. Ja nie jestem masochistą żeby żyć w tym mieście i kraju umiech sam się napij, bo co ci zostało i pooglądaj TVPis żeby usłyszeć przygotowaną papkę dla takich niewolników jak ty, przygłupie umiech

~memo

emigrant~wysrales sie na Polskę i teraz piszesz ze to czyjaś wina ze wyjechałeś.Ja pracuje tu 18 lat i nie wyjechałem za granice jestem zwykłym robolem raz jest lepiej raz gorzej ale jestem tu i żyje.Wiec mi tu nie pitol ze tu sie nie da żyć.Jesteś kolejnym patriota za granica i chcesz żeby bylo po twojemu.Pracuj żyj mieszkaj i dopiero sie wypowiadaj.Plujesz na Ukraińców czy Turków a jestes taki jak oni... Jesteś emigrantem wiec sie zastanów o co ci chodzi.Za panowania POtez ludzie wyjeżdżali wiec nie pierdol i sie napij bo chyba lubisz ten sport

~emigrant

przez pozwolenie na przyjeżdżanie, pracę i osiedlanie się różnych nacji wyrzucają rodowitych mieszkańców poza Ojczyznę z biegiem czasu więzi się rwą i do tego pisowskiego kurwidołka nie chce już się wracać

~memo

UK,Niemcy,Francja.Szwecja pozwolili sobie na to i ukrywali wybryki tych ze ludzi.Wystarczyło pozamykać albo wykopać z kraju ale liczyli na zyski z taniej sily roboczej i sie przejechali. Masowe przyjmowanie nie jest dobre ale po odpowiedniej weryfikacji czemu nie...

~cichy38

CYTAT
i maja sie stosować do naszego prawa.


O tu jest właśnie pies pogrzebany.
Powinniśmy uczyć się na błędach innych.
Muzułmanie nie stosują się do prawa UK, Niemiec, Francji czy Szwecji.
Oni uważają że ich religia stoi ponad prawem.

Tylko skończony idiota uwierzy że w Polsce będą zachowywać się inaczej.

~greg

Bos~ a tego nie wiesz ile zarabia moze mieć większa stawkę

~memo

Jestem katolikiem i muzułmanie mi nie przeszkadzają.Nie każdy jest morderca tak jak nie każdy Polak to pijak i złodziej.Oczywiście nie można pozwolić ze przyjadą i beda robic jak u siebie sa u nas i maja sie stosować do naszego prawa.

~cichy38

Najzabawniejsze jest to że wszystkie te pisowskie młode "wyklęte patrioty" na codzień twierdzą że islam zalewa europę a jak popiją to lecą w te pędy po "kebsa" i nabijają kieszeń arabom.
A mohamedy i aziry liczą siano i ściągają po cichu liczne rodziny.

A za parę lat jak postawią pierwszy meczet w Stalówce nasi "patrioci-idioci" będą przecierać patrzałki ze zdziwienia.

Jak to? Niemożliwe! Toż to katolickie miasto! Do czasu.

~MFW

~Alfons, czy ty wiesz co piszesz?

~opinion

maszynista bo owi mają ohydnie spuchnięte jądra od nadmiaru nauki i pomnażania dorobku naukowego - więc rozmaite PGR owskie mariole uliczne zuzy i kalinki bedą ten nadmiar wiedzy pobierać a i znajdą zajęcie przy kołysaniu jąder tychże pastuchów..umiechumiech

~wladziu

deportować skur...nów tych ciapatych gałganów i resztę patoli obcych!

~Bos

greg - Chyba nie jest do końca kumaty, zapierdziela za 2 a dostaje jedną wypłatę.... umiech

~Bos

greg - Chyba nie jest do końca kumaty, zapierdziela za 2 a dostaje jedną wypłatę.... umiech

~greg

A ja pracuje z człowiekiem z Egiptu i jest naprawdę spoko gość.Zapierdziela za dwóch i jest kumaty nie trzeba mu dwa razy powtarzać szybko się uczy.Nie jednego Polaka by zawstydzil