Wypadek na DW 871. Ciężko ranna 16-latka

Image

W piątek 5 stycznia 2018 roku, około godz. 19:20 doszło do potrącenia 16- letniej dziewczyny. Ciężko ranna piesza odtransportowana została do szpitala…

Do wypadku z udziałem 16- latki doszło na Drodze Wojewódzkiej nr 871 na przejściu dla pieszych, tuż przed wiaduktem. Dziewczyna przechodziła przez jezdnię idąc od strony ulicy Wojska Polskiego w kierunku sklepów na KEN, gdy została potrącona przez kierującego samochodem marki Toyota Yaris na stalowowolskich numerach rejestracyjnych, jadącego ulicą Komisji Edukacji Narodowej w stronę Patrioty.

Na miejsce przyjechały dwa patrole policji. Poszkodowana leżała na poboczu, była przytomna. Miała złamaną kość udową nogi i posiadała liczne obrażenia ciała. Wezwano karetkę pogotowia. Chwilę później na miejsce przybył jej ojciec.

Rannej udzielono pierwszej pomocy w karetce i odtransportowano do szpitala. Wezwano również policyjnych techników. Kierujący samochodem był trzeźwy. Również i do niego wkrótce wezwano karetkę pogotowia, gdyż mężczyzna źle się poczuł.

Na drodze, na której doszło do wypadku często dochodzi do podobnych zdarzeń. To przejście dla pieszych to jedno z najniebezpieczniejszych przejść w mieście. Ulica, zwłaszcza po zmroku, jest mało widoczna, źle oświetlona, a piesi, często ubrani na ciemno, są praktycznie niewidoczni dla kierowców pojazdów. W tym miejscu należy zachować więc szczególną ostrożność.

Materiał video





Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~GIGI

do ~12345. Oczywiście, że to wina kierowcy(ów). Największa tego, który się zatrzymał przed przejściem, żeby przepuścić pieszego. Ile jeszcze musi zginąć pieszych żebyście "uprzejmi kierowcy" zrozumieli, że szczególnie na jezdniach o dwóch pasach w jednym kierunku nie należy przepuszczać pieszego. Właśnie żeby nie powodować takich wypadków. Nie wspomnę już o tym, że kierowca który zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych łamie przepisy bo przed przejściem dla pieszych nie wolno się zatrzymywać. A wszystkim którzy zaraz będą krzyczeć, że cham, że nie uprzejmy, że pieszy nie będzie mógł przejść odpowiem krótko - będzie mógł przejść, może trochę dłużej to potrwa, ale za to będzie żył i do tego żaden kierowca nie będzie miał przesranego życia, nawet ten pirat czy inny głąb. Dziękuję dobranoc.

~prawda

obcy: Odmaszerować kapralu!

~PIETER

UWAZAJCIE!!! NA PASACH NIE JESTESCIE BEZPIECZNI.OBSERWUJCIE CZY NIE NADJEZDZAJA AUTA !!!POWINIEN BYC ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIE POJAZDU BLISKO PRZECHODNIA LECZ NA DRUGIM PASIE.POWOD.!!PRZECHODZIEN MUSI WIDZIEC ZE NIE NADJEZDZA DRUGI POJAZD.GDY POJAZD KTORY SIE ZATRZYMA PIESZY IDAC PRZEZ PASY NIE WIDZI CZY KTOS JEDZIE NA DRUGIM PASEM.!!JESLI CHCECIE MI PODZIEKOWAC TO MOZE BYC REDAKCYJNY KUBEK ....;-)

~Obcy

~prawda. Z takimi bezmuzgami jak ty się nie dyskutuje! Opisują Ci tu świadkowie jak to wyglądało a Ty dalej swoje! Pomyśl logicznie to naprawdę nie boli!!!!!!!!!!!!!!!!!

~pieszokier

Jest prosta zasada: samochody jadą- czekam, mam wolne przejście-przechodzę. Nie pakuję się pod koła. Sama jestem kierowcą i często zatrzymuję się pieszym, ale modlę się żeby ten z drugiego pasa też się zatrzymał, bo aż strach się bać. A tak na serio to usiłowanie zatrzymania się samochodów na kilku pasach jednocześnie jest zagrożeniem dla pieszego. Piesi sobie z tego sprawy nie zdają, nawet nie patrzą czy ten drugi samochód się zatrzymał, tylko przechodzą. Wiele razy, jadąc nie zatrzymuję się, dla bezpieczeństwa pieszego, bo widzę, że ten z boku nie ma zamiaru się zatrzymać. JESTEM ZA ZNIESIENIEM TEGO PRZEPISU.

~andrzej

takich wypadków jest w ciągu roku w stalowej woli kilkadziesiąt w ciągu roku a kilka tysięcy w całej polsce ,jak zadzwoniłem kiedyś do urzędu miasta i zapodałem pomysł żeby doświetlić i pomalować drogę przed przejściem dla pieszych bo jest w większości przypadków tam ciemno i kierowca nie ma czasu na planowanie i niekiedy na reakcje ,to usłyszałem taką bzdurę że to jest nie zgodne z prawem. więc jak ktoś z was zostanie rozjechany przez innego uczestnika ruchu drogowego to musicie wiedzieć, że odbędzie się to zgodnie z prawem.

~50 +

Masz rację, kto z wiaduktu jedzie 50 km/h, a niezatrzymanie sie przed przejściem dla pieszych gdy na pasie obok auto stoi przed przejściem to jakaś patologia.

~prawda

Obcy masz iq na poziomie zawodowego kaprala,ale napiszę,że kierowca nie widział pieszej na pasach,bo był mrok,ciemny ubiór poszkodowanej,słabe oświetlenie,deszcz

~J 23

Do ~Obcy - Literówki się czepiasz? Mocne, naprawdę mocne umiechWysil szare komórki.

sylwek37

Przed każdym przejściem dla pieszych powinno być podwyższenie,jak na Poniatowskiego

~Obcy

J23 A wytłumaczysz mi łaskawie co to jest "ograniczone zadufanie" ? Ja takiego pojęcia w Kodeksie Drogowym nie spotkałem.

~J 23

Do ~Obcy Otóż w ustawie prawo o ruchu drogowym nie ma mowy o "świętości". Są tam zapisy o tym jak ruch ma się odbywać. Ale są to tylko zapisy, które nie gwarantują bezpieczeństwa. Ba, są tam zapisy o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz o zasadzie ograniczonego zadufania. Generalnie dopóki piesi będą uważali, że na przejściu są bezpieczni to będzie więcej wypadków.

~J 23

Do ~stw75 Na szczęście dzieci, które przepuszczałeś na przejściu nie zginęły. Niemniej ja bardzo rzadko przepuszczam pieszych tam gdzie jest dwa pasy ruchu w jednym kierunku. Dlaczego? A dlatego, że kierowcy popełniają wykroczenia omijając takie pojazdy, a piesi jak kompletnie zamroczeni wchodzą na przejście nie patrząc czy wszyscy kierowcy reagują prawidłowo. Także, jakbyś się poczuł gdyby te dzieci zginęły? Dlaczego tak trudno pieszym spojrzeć i poczekać do momentu gdy zauważą, że kierowca zwalnia zatrzymując się? Dlaczego wchodzą z chodnika tak beztrosko? Ja powiem przewrotnie obserwując to co wyprawiają piesi i rowerzyści to wypadków jest relatywnie mało.

~Obcy

~moon. Pytam jeszcze raz! Gdzie była ta dziewczynka? Na przejściu czy na chodniku? Poczytaj przepisy dobrze Ci to zrobi.Jeśli była na przejściu i nawet już z niego schodziła to co miała zrobić? Ogarnij się zanim coś wypocisz tu znowu!

~moon

do Obcy: jakoś tej dziewczynce ta "świętość" nie pomogła, naprawdę warto było...??ja wole polegac na swoim rozumie zamiast na przepisach...

~Filon

Progi zwalniające dla buraków.

~Obcy

~prawda. A czy to przejcie jest prawidłowo oznakowane? Pan "kierowca " zna przepisy o ruchu drogowym? Dziewczyna znajdowała się NA przejściu dla pieszych! Pieszy NA przejściu zgodnie z przepisami to "świętość"! Jakieś pytania jeszcze....

~Koko

Zacznijmy od tego ze tego przejscia tam nie powinno byc zarowno z jednej strony jak i drugiej wiaduktu. Obok jest skrzyzowanie a dalej przejsc mozna pod wiaduktem. Kolo bosha przejsvia problem zrobic sa tu nawalone co 50 m. Zlikwidowac to przejscie i po problemie.

~prawda

Obcy to ty jesteś pijany,bo policja stwierdziła,że kierowca był trzeźwy.....nastolatka była niewidoczne o zmroku na tym przejściu( pewnie czarny ubiór i na pewno słabe oświetlenie tego przejścia)

~Pawel1986gosi

Wojny klubowe partyjne oraz miedzy miastami RNI. Oraz RST.Kochani Malce mowi lzami Pawel.Za dziecko i wolny swiat za lzy dzieci nie majacych wspomnien.Za Unie Europejska....Pawel tylko chce zaczac nowe zycie z Gosia.Kocham i przepraszam.Kocham i wspolczuje.ćwiara wódki to za mało dla mojego sumienia.Kocham Cie Gosiu:*

~Pawel1986gosi

Wojny klubowe partyjne oraz miedzy miastami RNI. Oraz RST.Kochani Malce mowi lzami Pawel.Za dziecko i wolny swiat za lzy dzieci nie majacych wspomnien.Za Unie Europejska....Pawel tylko chce zaczac nowe zycie z Gosia.Kocham i przepraszam.Kocham i wspolczuje.ćwiara wódki to za mało dla mojego sumienia.Kocham Cie Gosiu:*

stw75

Niestety cześć kierowców to skończeni idioci. Tydzień temu jechałam i zatrzymaliśmy się przed tym przejściem żeby przepuścić dzieciaki. I to o zgrozo gdy dzieci są na pasach prosto przed nimi mijając nas jedzie de... IL czarnym oplem RST 061... 4 a za nim drugi idiota prowadzący busa z niepełnosprawnymi. Tak jeden jak i drugi widzieli że zatrzymaliśmy się przed przejściem dla pieszych. Policja powinna założyć tam monitoring bo debilom tak się spieszy że łamią wszelkie możliwe przepisy. Drugim takim miejscem jest przejście obok Biedronki na białych domach. Szłam do pracy 5 razy się oglądam zanim przejdę. Tego dnia zatrzymał się radiowóz policyjny a za nim kilka aut wchodzę na przejście i dobrze że mijając radiowóz spojrzałam bo kreatyn ciężarówką minął te auta nie zatrzymawszy się nawet. Dobrze że stała policja więc zaraz na sygnale pojechali za nim. Mam nadzieję że poniósł odpowiednią karę.

~J 23

~kasiaa ma rację. Piesi kompletnie nie zachowują ostrożności i nie stosują zasady ograniczonego zaufania. Ciężko zaczekać chwilkę i upewnić się, że samochód zwalnia i zatrzymuje się przed przejściem?? Niestety ludzie pokroju Lenki32 twierdzą, że piesi na przejściu są bezpieczni... Nie są i nigdy nie będą, bo kierowca może popełnić błąd lub mogą wystąpić inne czynniki zasłabnięcie , awaria itp...

~Obcy

~kasiaa. Co ty bredzisz? To jest tuż przy zjeździe z wiaduktu! To szkoda że się nie zagapił i nie przywalił w drzewo. Siebie by skrzywdził anie dziewczynę.

~kasiaa

naprawdę jadąc nigdy się nie zagapiłeś??nigdy idąc nie potknąłes??no to ci zazdroszczę....jakis gigant z ciebie, nieomylny, bezbłędny

~Obcy

Prawda. To co spał czy był pijany?

~Obcy

~kasiaa. Wyobraź sobie że wiem co mówię bo nie mam 12 lat! Gdyby to "coś" jechało przepisowo i patrzyło na ulice to mogło by np skęcic kierownicą i uderzyć w krawężnik a nie w dziewczynę!

~prawda

przecież jakby kierowca ją widział,to hamowałby wcześniej

~ŁAPAĆ

U uu

~grzeja

Nie trzeba być jasnowidzem żeby stwierdzić, że wszystkie przejścia niebezpieczne są niedoświetlone. Wycina się drzewa i robi się różne nieskuteczne zabiegi. Wzorem innych miast należy nad przejściami bramki z doświetleniem przejść. Takich przejść jest w naszym mieście kilkanaście. Aby poprawić bezpieczeństwo należałoby rozważyć budowę takich bramek. Nie trzeba być specjalistą a tylko mieć wyobraźnię. Słowa te kierują do radnych i naszego Prezydenta.