Przebudowa drogi zakończona
Opublikowano: 5  Stycznia  2018

Zakończono inwestycję pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1088R Nowy Nart – Stary Nart w miejscowości Stary Nart”.

W ramach zrealizowanego zadania przebudowano prawie 1 km drogi, wykonano ciąg pieszy o nawierzchni bitumicznej oddzielonej od jezdni separatorami ruchu, przeprowadzono renowację rowów oraz utwardzono pobocza. Ponadto wykonano organizację ruchu celem separacji ruchu, która obejmuje m.in.: oznakowanie poziome liniami cienkowarstwowymi, montaż separatorów ruchu, montaż punktowych elementów odblaskowych pryzmatycznych i montaż znaków pionowych.

Zadanie zrealizowano za kwotę 410.949,13 zł, ze środków Gminy Jeżowe oraz środków własnych Powiatu Niżańskiego. Wykonawcami inwestycji byli: Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa oraz Wojciech Kłyza Power Energy 2 z Jarocina.

Zrealizowana inwestycja spowoduje bardziej płynne poruszanie się pojazdów, zwiększy komfort jazdy oraz poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Warto zaznaczyć, że na tym odcinku drogi nie były prowadzone większe prace związane z jej przebudową, przez ostatnie ok. 40 lat. Zadowolenia z realizacji tego zadania nie kryją mieszkańcy Starego Nartu, na co niejednokrotnie zwracała uwagę Danuta Pikor – Radna Gminy Jeżowe.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~mex
Panie Lach trochę elementarnej wiedzy by się zdało !!! . Tak jak pokazano na zdjęciu sposób oznakowania poziomego jest nieprawidłowy . Proszę poczytać jak się montuję ,,peo - kocie oczka '' i separatory
teraz proszę mi odpowiedzieć w jaki sposób będzie odnawiane oznakowanie poziome -chodzi o malowanie !!!! HEHEHE umiech Będziecie demontować wszystko (punktowe elementy odblaskowe i separatory) przed malowaniem czy każdy z osobna oklejać taśmami żeby ich nie pomalować !!!! HEHE!!!!!!!
Dodano: 6  Stycznia  2018  14:20:54
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe