Trzej królowie jadą, złoto, mirrę kładą

Image

644 w Polsce i 16 w różnych miastach świata. Orszaki Trzech Króli dominowały dziś na ulicach naszego kraju. W Stalowej Woli królowie wyruszyli z kościoła pw. Opatrzności Bożej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele na Porębach. Przyszło na nie kilkaset osób z naszego miasta.

W ten barwny sposób święto Objawienia Pańskiego świętujemy w kraju 10 już rok z rzędu. Tym razem pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, bo święte Dziecię narodziło się nie tylko dla wybranych, lecz dla biednych i bogatych, wierzących i niewierzących, małych i dużych, dla tych, którzy mieszkają na całym świecie. Stalowowolski orszak zmierzał 6 stycznia do Ojców Kapucynów w Rozwadowie.

Podczas tegorocznych uroczystości organizowanych w Diecezji Sandomierskiej prowadzona była zbiórka charytatywna środków czystości i słodyczy dla Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

Dziś też na drzwiach domów katolicy powinni zapisać trzy litery: C+M+B= 2018, co stanowi skrót łacińskich słów: "Chryste, błogosław temu domowi" na rok 2018 (łac. "Christus Mansionem Benedicat"). Niektórzy błędnie wiążą te trzy litery z imionami Mędrców. Ta interpretacja stała się w Polsce dość powszechna.

Materiał video

Przewiń do komentarzy





























































































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Fun

Zabawa alalala lala bum bum zabawa alalala cyk bum

~Gawiedz

Chalturzenia ciag dalszy. Artysty koscielne sie bawio

~George

Jak bede umieral to nie wezwe ksiedza bo sie boje ze przyjdzie przebrany za kulfona winetou alfa lub jakies inne goovno

~George

Qrva. W kosciele sie tylko bawio. Zabawa. Ludzie zyja powaznie. Kazda decyzja w zyciu cos znaczy a tu instytucja od glupoty i zabaw. Blazenada. Idzcie w pizdu z takim chalturniczym kosciolem. Najlepiej przebiezcie sie za czarownice i inkwizytorow albo za afrykanskie dziurawe kondony

~koliii

C+M+B=2018 ?? Po co te plusy.? Tak poważnie . Skoro to z łaciny to przecież słów nie trzeba dodawać tak jak i w polskim.

~mimoza

Rsta - a ja myślałam że to islamiści zawitali do St. Woli.

rsta

Orszak Trzech Króli to wspaniałe wydarzenie!
Super, że jest w Stalowej i w innych miastach!

~jebus chytrus

SŁOWIANIE SIĘ W GROBACH PRZEWRACAJĄ

~NANA

Dwa tysiące lat totalnej ściemy.. ale teatrzyk ...he ,he

~Cześć

POLECAM PRZECZYTAĆ KSIĄŻKĘ "BÓG UROJONY".

~Szwed

Ujadanie hejtera musi być bo już 3 lata koryta nie ma i wydoków na powrót...

~DRON

Ci w szmaragdowych pelerynach to bojówka z ONR popierani po cichu przez L.N.

~szopka

@jazda !!!
całe zycie słyszec w domu ty ciołku to potem kazdego tak sie wyzywa.
Nikomu nie przeszkadza marsz koronowanych papierowych królików,nawet na golasa latajcie jak czujecie ze do nieba przez te pojdziecie umiech

~pani M

OLO -powiedział co wiedział ha ha ha idz pobaw sie klockami !

~siwy

Jak się Błaszczak dowie że trzej królowie to cudzoziemcy to zaraz wprowadzi zakaz "multi-kulti" ??? umiech

jazda

I co ciołki hejterzy przeszkadza wam, że wczoraj przeszła procesja trzech króli przez miasto. A co wam nie przeszkadza może to napiszcie.

~Olo

baba jaga i zapluty karzeł

~karzeł

ZAMIAST TUCZYĆ CZARNE WIEPRZE,KAZDY NIECH OWSIAKA WESPRZE !!!

podoba mi sie wiec kopiuję i wspieram

~jaga

Pan jezus urodził sie 25 grudnia ,trzej krolowie przybyli do stajenki na drugi dzien po narodzeniu..... cos tu sie chyba nie zgadza nie?
Ale ciemny naród wszystko kupi.

ZAMIAST TUCZYĆ CZARNE WIEPRZE ,KAZDY NIECH OWSIAKA WESPRZE !!!
i takimi czynami macie droge do zbawienia a nie papierowymi koronami.
Czy ktos widział sprzet ufundowany przez koscioł w ktoryms szpitalu? bo ja nie,ale od Owsiaka i owszem i moja rodzina korzystała i dlatego wespre WOŚP
Rydzyka i koscioła nikt nie kontroluje ,a Owsiaka co roku kilka kontroli i co? a no gów... znaleźl,wszystko legalnie i wzorowo.

~taktak

cccp - może to powiedzą, co prof. Religa? nie miał pogrzebu z księdzem tylko świecki. Poczytaj.

~Blaszak

Jak się Błaszczak dowie że trzej królowie to cudzoziemcy to zaraz wprowadzi zakaz "multi-kulti" i nie daj Boże by prezes stwierdził że rózne zarazki przynoszą do nas!

~estel

nie prawdą jest że pisanie K+M+B 2018 jest błędem, bowiem pisanie liter imion mędrców w polskiej katolickiej tradycji (i kilku krajów europy środkowej) ma uzasadnienie w modlitwie jaką wypowiadano w kościele podczas święcenia kredy:
„Pobłogosław, Panie Boże, tę stworzoną przez Ciebie kredę, aby była zbawienna dla rodzaju ludzkiego, i udziel przez wezwanie Twego Świętego Imienia, aby ci, którzy ją zabiorą lub napiszą na drzwiach swoich domów imiona Twoich świętych: Kacpra, Melchiora i Baltazara, przez ich wstawiennictwo i zasługi otrzymali zdrowie ciała i opiekę dla duszy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen”.

~siwy

pięknie umiech bardzo mi sie podobało. tylko za rok sprawdzcie sobie sprzet nagłaśniający

~Grzesiuks

Szkoda że nie zrobiliście zdjęcia ile aut zostało zablokowanych na JPII bo policja nie kierowała ruchem na dużym rondzie, tylko sobie na bombach stała przy spacerowiczach.

~Igi

WTF???

~......?

[b~cccp][/b] Boisz się śmierci? Bo ja nie. Wybacz ale takie szopki nie prowadzą do tzw. "zbawienia". Proponuję Tobie i tobie podobnym lekture Biblii i wtedy możemy porozmawiać. To co mówi jakiś facet w czarnej sukience to są totalne bzdury.

~cccp

Ale kozaki na dole :-) Ciekawe co będziecie gadać na łożu śmierci. A o sądzie ostatecznym nie wspomnę :-)

~Pijak

Przepraszam że pytam , to już jest karnawał że takie przebierańców tłumy?

~Ministrant

@125
Nie obrażaj najlepszego prezydenta ,którego tak naprawdę można nazwać królem tego miasta
Diabeł w tobie siedzi oisAc takie komentarze . Wstydź się i lepiej idź do spowiedzi wyznać swoje grzechy . Kościół stoi otworem dla takich grzeszników

~Ania

Śmietanka katolików wyszła na ulicę manifestować miłość dobroć itd . Hipokryci i obłudnicy. A gdzie wasz Herod lujcjusz ? Pewnie coś zatweetuje