ks. Jerzy już czuwa nad swoim rondem

Image

7 stycznia 2018 roku poświęcone zostało nowe rondo znajdujące się na zbiegu ulic Poniatowskiego i Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymało imię zmarłego nieco ponad 5 lat temu proboszcza pobliskiej parafii…

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, którą odprawiono w kościele pw. Opatrzności Bożej na Porębach, parafii, której świątynia wybudowana została pod okiem ks. Jerzego Warchoła, pierwszego proboszcza i dobrego ducha wspólnoty.

- Przeżywamy dzisiaj zarówno parafialną, jak i miejską uroczystość. Oto za chwilę, po mszy świętej będzie miało miejsce poświęcenie, dedykowanie ronda im. ks. Jerzego Warchoła, pierwszego proboszcza naszej parafii oraz budowniczego naszej świątyni. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność staroście Januszowi Zarzecznemu, Radzie Powiatu oraz prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu i Radzie Miasta za podjęcie i sfinalizowanie tej inicjatywy. Dla nas, mieszkańców tej parafii, tych osiedli jest to bardzo ważny i wzruszający moment, gdyż w ten sposób chcemy oddać cześć ks. Jerzemu, ale również upamiętnić jego posługę w Stalowej Woli- mówił obecny proboszcz ks. Krzysztof Kida.

Ks. Jerzy Warchoł, jak wspomniał proboszcz, nie tylko stworzył parafię, wybudował kościół, plebanię, Kanę, dbał o dobro ludzi, bo w mieście, gdzie znajduje się wiele ulic, budynków użyteczności publicznej, placówek handlowych, ważne jest także tworzenie duchowego i religijnego życia mieszkańców, jednoczenie ich wokół wartości nadrzędnych. Ks. Jerzy jednoczył przez swoje kazania, słowa otuchy i motta, którymi kończył swoje coniedzielne msze święte. Swoich parafian wspierał też finansowo, fundował posiłki dla biednych dzieci w szkole, rozdawał słodycze. Był dobrym pasterzem, który znał swoje owce po imieniu…

Po mszy świętej mieszkańcy Stalowej Woli wraz z kapłanami z pobliskiej parafii, a także władzami miasta i powiatu udali się na rondo. Tam głos zabierali kolejno przedstawiciele samorządu. Nie brakło wzruszenia, bo wspomnienie o ks. Jerzym wciąż jest bardzo żywe w sercach wszystkich tych, którzy go znali.

- Oprócz tego, że był człowiekiem wielkiej wiedzy, był też człowiekiem prostym, nie przywiązującym wagi do rzeczy materialnych. On kochał ludzi. Miałem tę przyjemność być z ks. Jerzym bardzo blisko. Mógłbym o nim mówić bardzo długo, myślę, że jeszcze będą okazje ku temu. Ks. Jerzy znany był z takich mądrości. Jedna z nich mówiła, że dobrych ludzi nigdy się nie zapomina i my dzisiaj pamiętamy o nim, wielkim kapłanie, pamiętamy o dobrym człowieku. Myślimy, że z nieba będzie opiekował się wszystkimi użytkownikami tej drogi. Dziękujemy ci księże Jerzy- powiedział starosta powiatowy Janusz Zarzeczny.

Materiał video

Przewiń do komentarzy























Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ktoś

DO WIES A TY TO CHYBA POCHODZISZ OD MAŁPY NIKT CI NIE KAŻE WIERZYĆ TWOJA WOLA A JAK UMRZESZ T5O MOŻE LEPIEJ JAKBYCIE CO ZEŻARŁO

~kris35

NA zdjęciach same dziadki i mohery. Rondo powinno się nazywać ''dziada i mohera''.

~KAT

Na kartoniadzie 28 (nie liczę mediów) - można na zdjęciach obliczyć, tutaj setki!

~siwy

ile tu było ludzi a ile na kartoniadzie,

~pytający

Pytanie do tych wszystkich, co wyzywają od moherów. Czy swoją mamę lub babcię, ojca albo dziadka też wyzywacie od moherów? Ludzie opamiętajcie się trochę. Pomyśl jeden z drugim zanim coś napiszesz, a jak napiszesz już, to przeczytaj ze dwa razy nim opublikujesz.

~ola

Maszynisto to kolejny lans. Niech no tylko doczekamy wyborow to się tą hołotę przegoni kleczącą na kolanach.

maszynista

Nie wiem po co prezydent i starosta na mszy .To jest mieszanie sie polityki do koscioła.Niech sobie ida na inna godzine ,rozpraszaja wiernych.

~Danuta

Jak masz śmierdzieć to odpowiem. Zamawiam takie skarpetki na necie, muszą mieć w składzie bawełnę z niewielką ilością lycry. Takie są najzdrowsze a dostawa jest do domu za opłatą 10 zl.

śmierdziel

poważnie 100 % bawełny gdzie mozna kupic

~60latPRL

ks warchoł był wporzadku niewiem czy by chciał by nazywac jego imieniem ulice czy rondo
to taka moja opinia

~60latPRL

ks warchoł był wporzadku niewiem czy by chciał by nazywac jego imieniem ulice czy rondo
to taka moja opinia

~flet

Na rynku u Rumunów albo poszukaj jakiejś babci to ci na drutach zrobi

śmierdziel

gdzie w stalowej kupie bawełniane skarpety???

~do kreska

Widzisz pało że mi skrócili słowa!

~mimoza

Do kreska-specjalnie napisałam przez samo h bo z błędem przechodzi wszystko. Po ch...u masz rozeznanie co mimoza zamierza.

~mimoza

Do kreska-specjalnie napisałam przez samo h bo z błędem przechodzi wszystko. Po ch...u masz rozeznanie co mimoza zamierza.

~siwy

lepsze takie imię dla ronda niż rondo pana kaczyńskiego, który nie przyczynił się do rozwoju miasta

~Dzizus

Mocherowe babcie wyznaczaja teraz kierunki rozwoju polski

~mariusz

zobaczcie sobie na filmie jak pięknie pan prezydent mówi. żebyśmy się kochali i byli dobrymi ludźmi... może on powinien być księdzem? mój głos ma w wyborach umiech

hybryda

To rondo ma patrona godnego,zasłuzonego dla miasta,a nie jakies Kaczynskie nieudolne prezydenciny.
Lans prezydenta który to juz w tym roku?
A ci z tymi szarfami? kto to co oni tam robia? jednego znam mieszkał na Siedlance kiedys,plotkarz osiedlowy.

~memo

Ateista~A skąd wiesz jak siedzą skoro do kościoła nie chodzisz.
Wies jestes anty ale jak raka będziesz mial czy dzieci będziesz mial chore to będziesz sie modlil.Jak pisałem znam takich z autopsji nie z opowiesci2

~Ateista1

Wszystkie babcie takie święte,a w kościele w beretach siedzą.Brak słów,zero szacunku

~WIES

Jestem przeciwnikiem kościoła i chcę rozdziału kościoła od państwa. Jak umrę to rodzina wie, że nie chcę pogrzebu z księdzem. Całość jak widzę idzie w kierunku państwa totalitarnie katolickiego.Niestety.

~memo

No i fajnie. Znam wielu przeciwników kościoła ale jak ślub czy chrzest dziecka to ida do kościoła .
I PO CO?!

~Szwed

Ujadanie hejtera musi być bo już 3 lata koryta nie ma i wydoków na powrót...

~kreska

do mimoza: dużo się mądrzysz ale z ortografia to u Ciebie kiepsko

Peters

No i bardzo dobrze. Stalowa Wola pamieta o ks. Jerzym Warchole.

~Dlaczego

Ciekawe dlaczego w rejestrze Ziobry nie ma księży? Tak będzie działał nowy wymiar sprawiedliwości. Dla wybranych !

~wyga

bardzo niejednoznaczna postać, to tworzenie jakiś mitów w które uwierzą głupki i następne pokolenia jak nazwa przetrwa

mimoza

Frekwencja po huju. Gdyby nie politycy kleczący na kolanach przed Kosciołem i kilku moherowych beretow to klapa na całej linii. Gdzie jest młodzież?