Kartoniada na Staszica

Image

W niedzielę 7 stycznia 2018 roku miała miejsce Pierwsza Stalowowolska Kartoniada zatytułowana „Polska jest dla wszystkich”.

Motywem przewodnim happeningu było hasło: „Nie pozwólmy odebrać sobie wolności”. Organizatorzy akcji nie zgadzają się na dyktaturę jednej partii oraz niszczenie demokracji w Polsce. Chcą, aby został przywrócony trójpodział władzy, który w ich przekonaniu został skreślony podpisem Prezydenta RP pod ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym.

- W proteście chcemy zaznaczyć, że Polska jest dla wszystkich. Nie jest podzielona na my i wy, lepszy sort, gorszy sort, tylko po prostu dla nas wszystkich. My wcale się nie odsuwamy od tego lepszego sortu, tylko chcemy, żeby on dołączył do nas, żeby wspólnie wszystko prowadzić, jak to do tej pory było, owszem, nie powielać błędów poprzedniego rządu, których popełnił wiele, ale z tych błędów wyciągnąć wnioski- mówi Jerzy Bednarowicz z grupy Rebelianty Podkarpackie.

Podobne happening odbywają się już od kilku miesięcy w różnych miejscach Polski. Organizatorzy zapowiedzieli, że była to pierwsza i nie ostatnia Kartoniada.

- Zdecydowaliśmy się, że w Stalowej Woli też zrobimy taką Literiadę. Robimy to celowo tu, w okolicach kościoła, w granicach zakończenia mszy, żeby ludzie wychodzący z kościoła zobaczyli, że coś się dzieje. Być może przejrzą na oczy i dołączą do nas- dodaje Jerzy Bednarowicz.

Przewiń do komentarzy








Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
IH8U

Haha ale cyrk umiech Ale dziecinada. Co to miało na celu? Polska jest dla wszystkich, mleko jest od krowy, mężczyźni są z marsa a kobiety z venus 😀

~UWAGA!

Sędzia34, ogier (masz jakieś kompleksy?), dowyborunick, fff, 60lat PRL - chce Ci się tak zmieniać loginy, pisać, oszukiwać samego siebie?
Nie lepiej dobrą książkę poczytać?
Co Ci za to obiecano? Nudzisz się, nie masz chłopa, kobity czy na zmiany klepiecie?

Macie ludzi za głupich? Nie każdy ma klapki na oczach albo jest głupi.

Odpowiadam: Jestem jasnowidzem, wystarczy czy może zabronisz?

Do 22.00 masz dyżur, czy zdążysz napisać jeszcze kilka komentarzy oczywiście z różnych nicków?

~sędzia34

to jakie zmiany będą w sądownictwie to czas pokarze bo tak jak jest do tej pory byc dłużej nie może

~ogier

nowy tydzień nowe możliwości
do dzieła rodacy

~dowyborunick

UWAGA!
przepraszam to sie wiecej nie zdarzy

~fff

ale o co chodzi

~Jury

Uwaga
Czy ty jesteś administratorem skoro znasz ip?
Jak ktoś chce wieczór pisać komendy niech pisze mamy wolnośc
Co do tej akcji to wolno im było a zauważam to za śmieszne to inna sparwa

Mariusz77

Dobrze że wymiera powoli pokolenie milicjantów, UBeków, SBeków i innych czerwonych działaczy . widać to po tłumach na tych "protestach"

~On33

Co ci śmieszni ludzie chcą osiągnąć? Problemy z głowami?

~60latPRL

~UWAGA!
mnie nie mieszaj w swoje domysły

~UWAGA!

Oto 3 głównych opłaconych klepaczy komentarzy, przyklaskiwaczy- po stronie rządzących ooczywiście:

1. Wikary, Wiwat, Olo, itd.

2. vvv, edyp, 123rt, feefe, fffed, itd

3. Wierny, Jacek, Bezpispo, ironialosu, Janosik, 60latPRL i wielu, wielu innych, czy brakuje Ci już pomysłów na loginy? masz końcówkę IP ...6, czy może się mylę? umiech

Chcecie zakrzyczeć rzeczywistość, sztuczny tłum zrobić? Wystarczy mniej błaznować, a wówczas ludzie nie będą Was krytykować i będziecie się mogli zabrać do poważnej roboty.

PS. Czy kancelaria ma też płacone za pracę w urzędowo dni wolne?

~Staś

Unia stworzyli szkopy by doić inne kraje, takie jak Polska. Trzeba być idiotą by wierzyć że oni nas przyjęli do swego grona by nam coś dawać.

~Pebe

Raczej to betoniada.

~ggg

konstytucja demokracja wolnosc równosc

~mariusz

ale błazenada. na początku myślalem że to dzieci ze szkoły robią przedstawienie świąteczne umiech

~olo

tym wszystkim protestującym komunistą, bardzo tęskno za dawnymi czasami "żeby było tak jak był"

~Borys

Mi sie kartony kojarzą z Hanka z m jak miłość a ona to chyba złe skończyła ....

Prosze Państwa nie idźcie ta droga

~Wikary

ha,ha,ha,ha jest takie stare ludowe przysłowie "uderz w stół, a nożyce się odezwą" Kto inteligentny ten zrozumie.
Czerwone trolle są zbyt tępe, aby skumać.

~olobis

olo idac twoim tokiem chamskiego myslenia to ty jestes zasrana PISowska komunistyczna menda umiech

~Ulala

ANTYUE gratuluje madrości !
albo jestes szczyl ktory nie ma pojecia o niczym bo matka miche napełni gacie wypierze i kołderka okryje albo juz z tych co raczej na ofiar katynia futerał trzebaby zaklepac innej mozliwosci nie ma .Madry myslacy człowiek wie jak było jak jest i jak moze byc jak wyjdziemy z UE.

~forumowicz

no to moze STALOWE MIASTO wytłumaczy jakim sposobem jakis WIKARY ma wgląd w IP ludzi na forum !!! bo cos tu niekaman

~marek

jedni sa w kosciele drudzy na takiej akcji a inni leza na wersalce i patrza na tv
i to jest oznaka ze demokracja i wolnosc w polsce działa i ma sie swietnie

~antyue

5000 dni polski w uni
o całem 5000 dni za długo

~123rt

Wikary to ty masz wglad w ip prywatnych ludzi
niewiedziałem ze tak mozna i ze to zgodne z prawem
jestem w szoku

~Mnich

Wikary, a jak to robisz?
A tak poważnie, to wiadomo, że są w Stalowej Woli sympatycy różnych ugrupowań politycznych. I dobrze, tak powinno być. Jeśli ktoś ma problem, i taką potrzebę to wychodzi na ulicę, poświęcając swój czas. Nikomu to nie powinno przeszkadzać.
Mi się podoba bardziej jak jest obecnie i protestowałem jak było wcześniej.
Przede wszystkim lepiej dzieje się w Stalowej Woli,ale jest to moja opinia. Bo inwestycje są pod moje gusta, zainteresowania. Inni zaś może czują się pominięci, więc mają prawo do głosu. Prawo do protestu. Nie odbierajmy nikomu prawa do sprzeciwu. Na tym polega tfuu... Demokracja umiech

~60latPRL

Wikary
zawsze tak jesti od zawsze i od kazdej ze stron
nie ma co sie dziwic ale wolny kraj wolno im tak jak tym ze zdjec protestowac
dobranoc spokojnej nocy

~feefe

ciekawe czy ci co maja biznesy i banery reklamowe za plecami tych ludzi nie beda mieli za złe ze pod ich nosem taka akcja?

b-real

i bardzo dobrze, trzeba pokazac w tym pisogrodzie ze sa ludzie trzezwo myslacy...

~Wikary

Patrząc na IP to widać że większość tych komentarzy pisze jedna i ta sama osoba, taki płatny opozycyjny troll umiech

~wiwat

Ludzie zaczynają nabierać rozumu, świadczy o tym drastycznie malejąca frekwencja na tych czerwonych demonstracjach.