Kartoniada na Staszica

Image

W niedzielę 7 stycznia 2018 roku miała miejsce Pierwsza Stalowowolska Kartoniada zatytułowana „Polska jest dla wszystkich”.

Motywem przewodnim happeningu było hasło: „Nie pozwólmy odebrać sobie wolności”. Organizatorzy akcji nie zgadzają się na dyktaturę jednej partii oraz niszczenie demokracji w Polsce. Chcą, aby został przywrócony trójpodział władzy, który w ich przekonaniu został skreślony podpisem Prezydenta RP pod ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym.

- W proteście chcemy zaznaczyć, że Polska jest dla wszystkich. Nie jest podzielona na my i wy, lepszy sort, gorszy sort, tylko po prostu dla nas wszystkich. My wcale się nie odsuwamy od tego lepszego sortu, tylko chcemy, żeby on dołączył do nas, żeby wspólnie wszystko prowadzić, jak to do tej pory było, owszem, nie powielać błędów poprzedniego rządu, których popełnił wiele, ale z tych błędów wyciągnąć wnioski- mówi Jerzy Bednarowicz z grupy Rebelianty Podkarpackie.

Podobne happening odbywają się już od kilku miesięcy w różnych miejscach Polski. Organizatorzy zapowiedzieli, że była to pierwsza i nie ostatnia Kartoniada.

- Zdecydowaliśmy się, że w Stalowej Woli też zrobimy taką Literiadę. Robimy to celowo tu, w okolicach kościoła, w granicach zakończenia mszy, żeby ludzie wychodzący z kościoła zobaczyli, że coś się dzieje. Być może przejrzą na oczy i dołączą do nas- dodaje Jerzy Bednarowicz.

Przewiń do komentarzy








Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ja nie moge

@bezpispo
dla ciebie walka o wolnosc i demokracje,o konstytucje to karnawał?
Brawo,gratuluje głupoty

~bezpispo

tresci merytorycznej nie bede komentował bo i nie ma co zabardzo
zastanawiam sie nad tym czy nie mogli ubrac sie w jasniejsze i bardziej kolorowe ubrania wkoncu mamy karnawał

~tata

mama i tata -głodnemu chleb na mysli idz lepiej i rusz mame cisnienie ci spadnie bo pier.... głupoty

~urbanik

helka
to ty kłamiesz i to publicznie
nie mam zadnej partii

~tyka

@ddd a co w tym smiesznego?
wczoraj to była kupa smiechu jak mohery w papierowych koronach szły ha ha ha

~urbanik

helka policzyłem na zdjeciu( drugim od konca)

~ddd

jeden gosc ( chyba jakis artysta) skomentował to dosadnie
az sie ze smiechu popłakałem
powiedział ze to sa takie jasełka na swiezym powietrzu

~helka

urbanik-kłamiesz jak cała twoja partia

~gienia

wierny !
byłam i widziałam nikt sie nie śmiał nie kłam ! Sporo osób sie zatrzymało ja z sasiadka tez sympatyczni ludzie,ale nie widziałam i nie słyszałam smiechu.
Jezorek dzisiaj wyastawiałes? rece składa przed figura a diabła ma za skóra !

~jacek

kaczyński powinien im osobiscie podziekowac za takie akcje bo dzieki nim poparcie maja takie jakie maja
niewiemczy swiadomie czy nie ale robia dobra robote dla pis
jeszcze kilka takich akcji i pis ma 50% poparcia na dłuzej a Po wyginie jak dinozaury

~wierny

widziałem to i widziałem ludzi jak na to patrzyli szczerze to musze im podziekowac bo rozbawili ludzi tyle usmiechu na twarzach w jednym miejscu nie widziałem dawno

~ee44

jeszcze dla lepszego przekazu stali koło koscioła by wiecej ludzi zobaczyło ten cos tam itp
napewno zyskali mase poparcia

swoja droga czy na takie cos nie trzeba miec zgody ??

~Mama i tata

Ale pojeb.y

~60latPRL

nie no kaczysnki moze spac spokojnie nie musi nic robic by rzadzic wiecznie wystarczy ze sa tacy ludzie i takie akcje
mozna lubic albo i nie pis i kaczysnkiego ale trzeba przyznac ze jest mistrzem bo nawet opozycja gra na strone pis

~60latPRL

nie no kaczysnki moze spac spokojnie nie musi nic robic by rzadzic wiecznie wystarczy ze sa tacy ludzie i takie akcje
mozna lubic albo i nie pis i kaczysnkiego ale trzeba przyznac ze jest mistrzem bo nawet opozycja gra na strone pis

cdn..

polskojęzyczne kartony dla łatwości przekazu :-/

~dron

Kosmopolici. Flagi Polski nie uważają tylko chorągiewkę UE.

~Ja...

Zakochałem się w Pani, która na ostanim zdjęciu trzyma literkę "K". umiech

~Ja...

Zakochałem się w Pani, która na ostanim zdjęciu trzyma literkę "K". umiech

~do antylewak

facet co ty opowiadasz jestem we Franji od 3 lat,nie widziałam wojska na ulicy,ze wzgledu na ataki terrorystyczne wiecej policji chodzi.
W dupie byłes gowno widziałes osłuchasz sie tychglupot w telewizji Kurskiego ,łojca dyrektora i piszesz,a nie masz pojecia.
Zamilcz jak nie wiesz i nie czepiaj sie ludzi ktorzy cos robia zeby zmienic rzady PIS,nie kazdemu sie podoba nie kazdy sie sprzedał za 500 zł.

~do antylewak

facet co ty opowiadasz jestem we Franji od 3 lat,nie widziałam wojska na ulicy,ze wzgledu na ataki terrorystyczne wiecej policji chodzi.
W dupie byłes gowno widziałes osłuchasz sie tychglupot w telewizji Kurskiego ,łojca dyrektora i piszesz,a nie masz pojecia.
Zamilcz jak nie wiesz i nie czepiaj sie ludzi ktorzy cos robia zeby zmienic rzady PIS,nie kazdemu sie podoba nie kazdy sie sprzedał za 500 zł.

~olaboga

o małpa bezmózga się odezwała

~Ja...

Zakochałem się w Pani, która na ostanim zdjęciu trzyma literkę "K". umiech

~olaboga

@ Men IDIOCI do roboty

~Ja...

Zakochałem się w Pani, która na ostanim zdjęciu trzyma literkę "K". umiech

~jolka

MEN biegnij predziutko na SOR tam ci napewno pomoga,nie takich swirów ratowali

~Ja...

Zakochałem się w Pani, która na ostanim zdjęciu trzyma literkę "K". umiech

~obywatel

antylewak a ty za duzo rezimowej TV sie naogladałes tych głupot typu Stoch wygrał dzieki PISowi -cieny pusty elektorat z papka Trwam,RM i TVPIS

~Men

DZIADY DO DOMU!

~Men

DZIADY DO DOMU!