Kierowca wjechał autem w 3 osoby

Image

Do potrójnego potrącenia doszło w niedzielę 7 stycznia 2018 roku na ulicy Popiełuszki. Osoby wracały z mszy świętej w konkatedrze…

Do tego zdarzenia drogowego doszło na ulicy Popiełuszki około godz. 17:05. Trzy osoby: kobieta i jej 21- letnia córka i 13- letni syn, przechodzili przez jezdnię na pasach (przejście dla pieszych na rogu kościoła i parkingu przed plebanią), gdy wjechało w nich auto. Samochód marki Daewoo Nubira poruszał się na stalowowolskich numerach rejestracyjnych w stronę ulicy Popiełuszki. Jak powiedzieli nam świadkowie, na jezdnię pierwsza upadła kobieta, chwilę później jej dzieci.

Ulica Czarnieckiego między dwoma najbliższymi skrzyżowaniami została zablokowana. Na miejsce przybyły dwa radiowozy policji, 2 wozy bojowe straży pożarnej i karetka pogotowia. Pierwszej pomocy udzielili poszkodowanym stalowowolscy strażacy. Później akcję przejęli ratownicy medyczni. Dwie kobiety odtransportowano do stalowowolskiego szpitala karetką. Chłopca do szpitala odwiózł jego ojciec.

W miejscu tym niejednokrotnie dochodziło już do wypadków. Kilka lat temu śmiercią tragiczną zginęła kobieta. Przejście jest źle oświetlone i osoby na ciemno ubrane, a przechodzące przez jezdnię są praktycznie niewidoczne. Dodatkowo w niedzielę padał deszcz, widoczność była więc tym bardziej mocno ograniczona. Stojący nieopodal przechodnie głośno dyskutowali na temat złego oświetlenia miasta, zwłaszcza przejść dla pieszych. Latarnie, choć umieszczone zgodnie z przepisami, nie spełniają swojej roli. Na niektórych ulicach zdarza się, że nagle gasną i zapalają po jakimś czasie. Dowodem na to, że oświetlenie nie spełnia swojej roli są liczne ostatnio wypadki z udziałem pieszych prawidłowo przechodzących przez jezdnię. My możemy jedynie zaapelować do wszystkich tych, którzy odważą się spacerować po mieście po zmroku, by nosili kamizelki odblaskowe, zakładali na ręce, plecaki i torebki odblaski, a ubrania, które ubierają nie były w ciemnych kolorach. Jeśli sami nie zadbamy o swoje bezpieczeństwo, nie zrobi tego za nas żadna instytucja…

Materiał video

Przewiń do komentarzy







Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~J23

truckersi Z RST TEŻ POWODUJĄ WYPADKI. NIEMOŻLIWE !!!!!!!!!

~ramses

oswietlenie oswietleniem ciemno i tyle
ale druga sprawa taka ze tam nie da sie przejsc nie ryzykujac a czekanie az znajdzie sie uczciwy kierowca i przepusci pieszego to nie w tym miescie
na policje w tym miescie nie ma co liczyc bo jak by wiedzieli i widzieli nie raz nie dwa jak jada i przed pasami robia cuda to by jednemu czy drugiemu prawko odrazu zabrali
jedyne rozsadne rozwiazanie w stalowej woli to robienie przejsc z sygnalizacja swietlna ( moze byc taka na przycisk a w godzinach nocnych pulsujaca)
tak na marginesie zobaczcie co sie dzieje na tym rondzie koło lidla
jest 2 razy bardziej niebezpiecznie niz było wczesniej piesi maja targedie a ci co chca wyjechac z lidla jak stali tak stoja

pawcio1972ra

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.

2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.

4. Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

~@Widz

Staram się jeździć spokojnie po mieście, ale w takie dni jak dzisiaj,szczególnie po zmroku widoczność kierujących jest ograniczona (deszcz/światła samochodów z naprzeciwka). Myślę, iż każdemu nawet temu jeżdżącemu wg. przepisów zdarzyła się sytuacja gdzie prawie kogoś przejechał bo nie zauważył. Być może jakaś komisja ds. bezpieczeństwa powinna zrobić audyt oświetlenia przejść dla pieszych na miejskich drogach. Może wystarczy zmienić żarówkę czy doświetlić jakieś miejsce...

~kiniaa1991

Tam jest zawsze korek od strony pysznicy a z jana Pawła jada 60/h;/
jak ktoś jest na pasach ( miedzy samochodami które stoja w korku) to nie widzi że coś jedzie...

~Widz

Zd zdjec jednoznacznie widac ze samochod jechal w strone Pysznicy (a nie jak pisza w artukule w przeciwna strone) a ci ludzie wracali z kosciola i zostali potraceni na pasach a to znaczy ze musieli juz przejsc polowe jezdni zanim w nich przypieprzyl. To przestancie czepiac sie pieszych a zacznijcie kierowcow. Dodam tylko ze czesciej jestem kierowca niz pieszym i wiele juz zachowan i jednych i drugich widzialem.

~izza

Nie rozumiem...to jak, idą w ciemno, nie obserwują czy zbliżający się samochód hamuje...???przeciez to czysta bezmyślność ufac komuś a nie sobie...Skoro wlazłam juz na ulice to patrzę co sie dzieje dookoła, czy to nie logiczne??Tak mnie przynajmniej uczyli od dziecka.

~obywatel

niewolno robic swiateł bop to jak to kierowca bedzie zmuszony sie zatrzymac na czerwonym
tragedia normalnie wielka tragedia
trzeba robic rondo za rondem i waska droge za waskoa droga bedzie jeszcze bezpieczniej
załuje ze głosowałem na obeznego prezydenta mysl;em ze zmieni podejscie do dróg w miescie i przestanie budowac ronda na kazdym skrzyzowaniu i wkoncu pomysli o pieszych ze potrzebuaj by ruch był zatrzymany i mozna by przejsc spokonie bez ryzyka i wymuszen

~obywatel

niewolno robic swiateł bop to jak to kierowca bedzie zmuszony sie zatrzymac na czerwonym
tragedia normalnie wielka tragedia
trzeba robic rondo za rondem i waska droge za waskoa droga bedzie jeszcze bezpieczniej
załuje ze głosowałem na obeznego prezydenta mysl;em ze zmieni podejscie do dróg w miescie i przestanie budowac ronda na kazdym skrzyzowaniu i wkoncu pomysli o pieszych ze potrzebuaj by ruch był zatrzymany i mozna by przejsc spokonie bez ryzyka i wymuszen

~obywatel

niewolno robic swiateł bop to jak to kierowca bedzie zmuszony sie zatrzymac na czerwonym
tragedia normalnie wielka tragedia
trzeba robic rondo za rondem i waska droge za waskoa droga bedzie jeszcze bezpieczniej
załuje ze głosowałem na obeznego prezydenta mysl;em ze zmieni podejscie do dróg w miescie i przestanie budowac ronda na kazdym skrzyzowaniu i wkoncu pomysli o pieszych ze potrzebuaj by ruch był zatrzymany i mozna by przejsc spokonie bez ryzyka i wymuszen

~berta

i co tu dodac od dawana mówi sie ze na tym przejsciu powinny byc swiatła na rzadanie
i nic kolejna tragedia

~Basia

7uu - racja , racja , racja !!! Zdecydowanie popieram Twoj wpis. Każdy ma obowiązek zachować ostrożność tym bardziej wchodzac na jezdnie gdzie jezdza samochody.

~rollo

Dalej bezwzględnie egzekwujmy nasze pierwszeństwo na przejściu a miejsc w szpitalu zabraknie. Jakim trzeba być bezmózgiem żeby pchać się pod nadjeżdżający pojazd tylko dla tego że mam pierwszeństwo? Jakim trzeba być naiwniakiem myśląc że kierowca nas widzi i się zatrzyma? W szkole uczyli: głowa w lewo,głowa w prawo,jeszcze raz w lewo i dopiero przechodzimy. Czy to naprawdę takie trudne??

~men

kolejna tragedia i to na blachach RST- wieśniaki atakujecie jak tylko ukarze się artykuł że jechał ktoś na tablicach RNI- wieśniakami Jesteście i takimi zostaniecie- od zawsze to Wam uświadamiałem ale za tępi Jesteście zeby to zrozumieć

~kasiaa

no i powtórka z rozrywki, ahh, no ale przecież mieli pierwszenstwo, więc patrzec juz nie muszą.....

~ministrant

Ksiądz im głupot w kościele naopowiadał i matka już chciała z dziećmi do nieba

~edwart

no jest źle z tym oświetleniem. miasto powinno coś z tym zrobić
na wsiach już jest lepiej bo nad przejściami są mocne lampy. ale za to nie mają takiego pawia...

~60latPRL

~igual
dokładnie tak jest mieszkam koło tego ronda na poniatowskiego co jest wylotówka na pysznice i odkad zrobili tam rondo to naparwde trzeba ostro ryzykowac by przejsc do sklepów zreszta to przejscie co doszło do tej tragedii tez jest niebezpieczne było tam juz i wypadków kilka i potracen od dawna sie mówi ze przydały by sie tam swiatła
niechce krakac ale obawiam sie ze to nie ostatnia tragedia tym przejsciem przechodza dzieci ze szkoły a jak to dzieci róznie bywa i trafi sie jakis ostry kierowca i tragedia gotowa
ta droga w tym miesjcu jest waska plus te wysepki ze znakami plus zero kultury kierowców i sa tragiczne efekty
lepsze oswietlenie przejscia plus swiatła na przycisk i bedzie duzo bezpieczniej

~Kierowca

Prawda jest taka że PIESI łażą jak święte krowy...szczegolnie w stalowej...8/10 wchodzi na pasy bez upewnienia sie czy coś jedzie...kierowcy nie są komputerami a samochody nie zahamują w 2 metry...siądzcie za kierownice i pojeździjcie po stalowej ci którzy najwięcej macie do powiedzenia na kierujących a w życiu kierownicy w rękach nie mieliście i życzę wam kilka wtargnięć na jezdnię...nauczka na przyszłość

~fix

postawcie tam pawia i pociąg to będzie jasno!!!!!!!!anioł już tam stoi i nic nie pomaga!!!!!!!

~fix

postawcie tam pawia i pociąg to będzie jasno!!!!!!!!anioł już tam stoi i nic nie pomaga!!!!!!!

~fix

postawcie tam pawia i pociąg to będzie jasno!!!!!!!!anioł już tam stoi i nic nie pomaga!!!!!!!

~marek

zamiast topic pieniadze w parki linowe zrobic swiatła na zadanie z lepszym oswietleniem przejscia i wyjdzie kazdemu na korzysc

~igual

wychodzi polityka budowy dróg tylko pod kieróców ( zamiast swiateł same ronda)
nastepne w kolejce sa przejscia kołoo szkoły nr4 ulica niezłomnych oraz przejscie koło bgz ( nowowyremontowana droga)
tylo czekac az dojdzie do tragedi a potem bedzie sie pisac za ciemno ze pieszy ubrany na czarno
tego wypadku by nie było jak by tam było przejscie ze swiatłami na zadanie
kiedys ktos powiedział odnosnie latarni co słabo swieca
ze co z tego ze bedzie lepiej swiecic lampa jak pod beretem kierowcy ciemno jak w du...

~7uu

Prawidłowo przechodzący piesi..... A kierowca jechał nieprawidłowo? Odrazu wina kierowcy bo to pasy. Jechał pewnie z niewielką prędkością jak żyją osoby. To jak piesi przed wejściem na pasy rozglądali się na lewo i prawo? i weszli pod samochód jadacy? który ma ograniczoną widoczność. sami też są sobie winni. warunki do jazdy są ciężkie to pieszy powinien być bardziej czujny!!!!! Niż kierowca. Gdyby piesi przed wejściem rozglądali sie to by widzieli samochód z 15 metrów od przejścia i by poczekali aż przejedzie i nie byłby tyle potrąceń w stalowce. Dziwne przyzwolenie państwa na winę kierowców. Gdyby piesi mięli obowiązek ustępować pierwszeństwa to nie byłoby tyle wypadków

~123rt

juz pare dni temu pisałem ze na tym przejsciu dojdzie do tragedii
było to przy wypadku jaki tam miał miejsce

oswietlenie oswietleniem ( do kitu ciemno )
ale mówiłem ze trzeba tam zrobic takie swiatła na przycisk ( szczególnie chodzi mi o dzieci wracajace ze szkoły)
ale jestem daleki od pisania ze to wina tylko oswietlenia uwazam ze wina lezy tez po stronie kierówców( to i inne przejascia)kierowcy sa nie uprzejmi mysla tylk o sobie a piesi mysla ze sa niesmiertelni

~123rt

juz pare dni temu pisałem ze na tym przejsciu dojdzie do tragedii
było to przy wypadku jaki tam miał miejsce

oswietlenie oswietleniem ( do kitu ciemno )
ale mówiłem ze trzeba tam zrobic takie swiatła na przycisk ( szczególnie chodzi mi o dzieci wracajace ze szkoły)
ale jestem daleki od pisania ze to wina tylko oswietlenia uwazam ze wina lezy tez po stronie kierówców( to i inne przejascia)kierowcy sa nie uprzejmi mysla tylk o sobie a piesi mysla ze sa niesmiertelni

~Ja...

No niestety tak to jest jak piesi ubrani na czarno wchodzą na te pasy. Nie lubię tam przejeżdżać, bo nic nie widać a i ludzie wychodzący z kościoła myślą, że już są święci i nic złego ich nie spotka i w ostatniej chwili lezą jak cielęta na jezdnię. Oczywiście, nie wiem jak było w tym przypadku. Współczuję całej rodzinie. Jakby nie było zostali potrąceni na pasach, winny jest wobec tego kierowca.

~adamnoga

wszystko przez lewacka KARTONIADE, ktora rozproszyla prawego kierowce

~adamnoga

wszystko przez lewacka KARTONIADE, ktora rozproszyla prawego kierowce