Get Adobe Flash player

Na początku roku…zmiany w budżecie
Opublikowano: 10  Stycznia  2018

Nowy rok dopiero się zaczął, a do ledwo co uchwalonego budżetu trzeba było wprowadzić zmiany…

Chyba nie ma samorządu, który realizowałby uchwalony budżet od A do Z. Zmiany wynikają z wcześniej zaciągniętych zobowiązań, wiele zadań realizowanych było już w 2017 roku, a teraz będzie kończonych. Rada Miejska w Stalowej Woli dokonała już pierwszych zmian w nowo powstałym budżecie. Radni zdecydowali o zwiększeniu wydatków w związku m.in. z koniecznością zapłaty za ubiegłoroczne faktury. W roku 2017 realizowane były zadania, do których miasto nie otrzymało refundacji z Urzędu Marszałkowskiego. Są więc dodatkowe wydatki za listopad i grudzień.

- Nie zapłaciliśmy części faktur, które mają termin płatności w nowym roku. 8 zadań nie znajduje się w budżecie 2018, ponieważ one się już skończyły. Żeby móc zapłacić te faktury, musimy te zadania wprowadzić do budżetu- mówi skarbnik miasta Bogusława Gdula.

W puli znalazły się takie zadania jak: budowa parkingu przy ulicy Tołwińskiego (63 tys. zł 714 zł), budowa przystanku rowerowego przy PSP9 w Rozwadowie (7 tys. 960 zł), modernizacja instalacji centralnego ogrzewania przy Popiełuszki 4 (4 tys. 900 zł), montaż windy w tymże budynku (294 tys. 898 zł), przygotowanie dokumentacji do budowy kanalizacji deszczowej (29 tys. 650 zł), budowa oświetlenia ulicy Karnaty (4 tys. 428 zł), przygotowanie projektów do zadań inwestycyjnych realizowanych ze źródeł zewnętrznych (186 tys. 810 zł), kompleksowa termomodernizacja obiektów MOSiR-u (166 tys. 709 zł). Łącznie do budżetu na rok 2018 trzeba było wprowadzić kwotę około 759 tys. 71 zł.

Oprócz tych wyżej wymienionych zadań trzeba było wpisać do puli wydatków dodatkową kwotę na modernizację miejskiego targowiska. Po rozstrzygnięciu przetargu na to zadanie okazało się, że brakuje ok. 645 tys. 123 zł. Najniższa oferta była wyższa od przewidywanej właśnie o taką kwotę. Potrzebne też było uzupełnienie do zadania „Adaptacja pomieszczeń na potrzeby placówek wsparcia dziennego w Stalowej Woli” (100 zł), a także do 2 zadań oświatowych (remont sal lekcyjnych w PSP 5 za 26 tys. zł i remont przykanalika sanitarnego przy Przedszkolu nr 15 za 8 tys. 940 zł).

Budżet miasta na rok 2018 „rozszerzył” się więc o ponad 1 mln 439 tys. zł. Zabezpieczeniem tych wydatków mają być głównie wpływy ze sprzedaży akcji HSW w kwocie 1 mln 275 tys. 312 zł, a także dywidendy od spółek gminy (48 tys. 171 zł), zwrot podatku VAT z modernizacji targowiska (115 tys. 754 zł).

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~mieszko
budowa parkingu przy ulicy Tołwińskiego fajnie, tylko jeszcze niektóre parkingi są nie skończone i nie ma ich w budżecie a minął drugi rok
Dodano: 14  Stycznia  2018  21:02:36
@obserwator
Kto oficjalnie przyzna, że większe wpływy do budżetu z tytułu podwyżki podatków od nieruchomości zostały przejedzone na urzędników?
Dodano: 13  Stycznia  2018  16:26:19
~obserwator
Przykre jest to że rozwój miasta co roku opiera się na jego zadłużaniu , a nie ma programu od kiedy miasto będzie się rozwijać nie na długach a na osiągnietych dochodach. Czas pomyśleć o oszczednościach, czy wydatki na utrzymanie całego magistratu wraz radą nie jest za duży , dlaczego zatrudnienie rośnie z roku na rok.
Wydatki na utrzymanie tego są olbrzymie bo to nie tylko pensje czy diety ,ale inne przywileje , budynki, a w nich biura z komfortem .
Przydało by się pokazać wyborcom jak to się przedstawia w ostatniej kadencji. Ile nas podatników to kosztuje i jaka była tendencja z roku na rok. Jest to bardzo interesujące ,pomimo typowego wytłumaczenia " wzrostu własnych zadań".
Dodano: 13  Stycznia  2018  12:31:03
@resor
Dziś musiałem czyścić buty z błota po spacerze chodnikiem. Jeśli fakty nazywasz hejtem i nienawiścią - nie widzę szans na rzeczową dyskusję.

Typowe gdakanie klakierów o patriotyzmie, o szacunku wobec mieszkańców, o kalaniu gniazda, gra na emocjach, czułe słówka o rodzinie. Zero konkretów i pomysłów na racjonalne zwiększenie dochodów miasta - zamiast tego obietnice wsparcia wszystkiego w momencie rekordowego zadłużenia miasta z perspektywą zamrożenia nadwyżki budżetowej do 2030.

Dodatkowo tracimy jako miasto 3 projekty na poziomie województwa. Pierwszy: modernizację linii kolejowej z Rozwadowa do Przeworska - kasa pójdzie na linię Padew-Mielec-Dębica. Drugi: terminal przeładunkowy na tzw. szerokim torze - "nasz" w Hucie Deręgowskiej nie powstanie, województwo rozwija ten w Hucie Baranowskiej pod... Mielcem. Trzeci: marszałek i prezydent stwierdzili, że most na Sanie i 150 mln zł niepotrzebne, więc zrezygnowali z jego budowy. Dzięki temu środki można było przesunąć na budowę mostu do... Mielca. To wszystko w ramach dobrej współpracy Nadbereżnego z Ortylem.

Gratulacje.
Dodano: 12  Stycznia  2018  15:29:55
~zdziwiony
Szanowni Państwo to co się dzieje w Stalowej to nie tylko naruszenie dyscypliny finansów publicznych ,to Szanowna Pani Skarbnik jest Kryminał Tango, co władze miasta nie wiedzą iż rozpoczynając inwestycję zaczynamy od oszacowania kosztów, przeprowadzenia postępowania wyłaniającego wykonawcę w myśl ustawy o zamówieniach publicznych, a rozpisując przetarg forsa musi być zabezpieczona w kasie na ten cel. Gdzie elementarna wiedza z zakresu finansów publicznych, gdzie znajomość ustaw obowiązujących w samorządzie terytorialnym to się gospodarz Miasta popisał wiedzą i gospodarnoscią no no
Dodano: 12  Stycznia  2018  07:23:27
~Ha ha ha
Ale tu jesteś albo mega zwolennikiem albo mega wrogiem. Masakra. Nie ma wolnej wypowiedzi w temacie.
Serio wydawanie więcej kasy i zadłużenie się jest ok? Brak słów co za ludzie...
Dodano: 11  Stycznia  2018  18:16:23
~wow
No to pani skarbnik jedzie pani po "bandzie" z wydatkami. Wykonaliście zadania inwestycyjne w 2017 roku nie mając na nie zabezpieczenia finansowego? Dopiero teraz pani wprowadza na chybcika "zmiany" w budżecie roku 2018 by zapłacić za roboty z 2017 roku? Przecież to ewidentne naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Co jeszcze pani ma do upłynnienia by łatać dziurawy budżet? Może by pani wystawiła na allegro swojego szefa? Przecież ogłaszanie przetargów, wyłanianie wykonawców a następnie rozliczanie zadań z wystawianiem faktur za roboty bez zabezpieczenia finansowego czym jest pani skarbnik? Pani ma świadomość czego się dopuszczacie z panem Nadbereżnym?
Dodano: 11  Stycznia  2018  17:29:16
~Samunto
Krytyka demolki miasta dokonywana przez pisiakow to nie plucie na nie. Gdzie masz jeszcze problemy ze zrozumieniem rzeczy oczywistych resorze?
Dodano: 11  Stycznia  2018  15:56:28
~1938
A któż ci kazał dać głos szarpaczku ? Idź kiwać jajami swoich przełożonych, do tego jesteś stworzony.
Dodano: 11  Stycznia  2018  14:48:14
~szarpak
mankun ty jestś mieszkaniec haha. ty jestś paż smiech2
Dodano: 11  Stycznia  2018  12:45:20
@zdziwiona
Im więcej parkingów w miejscu dotychczasowych terenów zielonych zbuduje Nadbereżny, tym bardziej miasto będzie zalewane. Tak jest np. na os. Centralnym obok szkoły. Woda stoi, błoto po kolana. Wszystko przez brak myślenia kilkanaście lat do przodu. Kadencja obecnych władz to żywy przykład jak bardzo szkodliwe są krótkowzroczne działania.

Nie mówię tego złośliwie, bo w interesie każdego mieszkańca - w tym mnie - jest sprawny zarząd. Prawda jest bolesna Prezydentowi albo brakuje cohones i spełnia wszystkie zachcianki, albo liczy na ciepłą posadkę w centrali i kupuje głosy wyborców. Dobrym prezydentem nazwać nie można, bo myśli tylko o własnej kadencji.
Dodano: 11  Stycznia  2018  09:32:44
~Ha ha ha
Myślę że masz urojenia. Masz problem z mężem więc spokojnie. Melisa. Kawa. I papieros...
Dodano: 11  Stycznia  2018  09:18:57
~Zdziwiona
@ ha ha ha

Po pierwsze nie "wy z PiSu", bo do tej partii mi daleko.
Po drugie dlaczego obrażać? Napisałeś kłamstwa i głupoty o dziurawych ulicach w środku miasta. Nadal nie podałeś nazw.
Jesteś więc albo kłamcą który sieje fałszywą propagandę albo głupkiem, który nie wie co pisze.
To chyba jest oczywiste?
Dodano: 11  Stycznia  2018  07:19:40
~Ha ha ha
Wy z PiS u to tylko obrażać umiecie. I stawać murem ... bez myślenia.
Ale ok. Jak Ci się podoba to co jest to się cieszę. Tylko napisze tak... ten głupek co piszesz o nim to zapewne ma więcej racji niż Ty... bo nikogo od głupków nie wyzywa. Tylko od nie gospodarczych. Ale ok. Zapewne masz rację. Lepiej się czujesz?
Dodano: 11  Stycznia  2018  07:09:56
~Olo
dyletanctwo nadbereżny, dyletanctwo a mam pytanie kto będzie pracował w UM jak zwolnisz emerytów? przecież nie ci co pozatrudniałeś, bo oni tylko "pracują" umiech
Dodano: 11  Stycznia  2018  06:44:08
~Zdziwiona
@ piket

Zamiast pisać głupoty pod wieloma nickami, odpowiedz na pytanie które to te dziurawe ulice w środku miasta?
A ktoś kto pisze że tak jest, to zwykły kłamca albo głupek. Proste.
Dodano: 11  Stycznia  2018  06:20:00
@zdziwiona. czemu obrażasz prymitywie. pamiętaj głupek widzi w każdym głupka.
Dodano: 10  Stycznia  2018  21:55:08
~Zdziwiona
@ ha ha ha

Które to "ulice dziurawe w centrum"?
Ty głupku chyba ze 3 lata nie byłeś w Stalowej Woli, że wypisujesz takie głupoty...

Oscar za twoją kompromitację
Dodano: 10  Stycznia  2018  21:50:21
~Ha ha ha
A co by w domu zrobił mąż jak by żona powiedziała... trzeba wziąć pożyczkę by spłacić kosmetyczkę... fryzjerskie hop siup i mechanika za rozbity samochód.
Katastrofa to mało powiedziane.
Ulice dziurawe w centrum. Remontujemy ulice Lipowa.
Ciemno jak w zupie u murzynek na nowej ulicy Poniatowskiego... itd. Ale nie... nikt nie zaprotestuje bo to wiadome... takie czasy. Serio . Oscar za obecne rządu i gospodarka kasa.
Dodano: 10  Stycznia  2018  20:01:22
~Ftu
No no ladnie sie zaczyna nowy rok. Dalsze zadluzanie miasta, pewnie a czemu nie przeciez to nie z icj wlasnej kieszeni. Swoja droga cena stojaka calkoem calkiem. Ciekawe jaki znajomy krolika go zrobi
Dodano: 10  Stycznia  2018  16:59:39
~Haiti
A tym którzy rowerów nie przypną przypomnę tylko że na ul Poniatowskiego, (wjazd na osiedle kolo sklepu Justyna) brak przejscia dla pieszych i rowerzystów co jednoczesnie ozn, że pierszenstwo ma autko. Miłego spotkania z karoserią.
Dodano: 10  Stycznia  2018  15:43:49
~DaREK
Ujada ujadacz opozycyjny, co za głupota... Przecież to są normalne sprawy w funkcjonowaniu samorządu. tak było 10 lat temu, jest teraz i będzie za 50 lat. Na tym polega funkcjonowanie miasta...
Dodano: 10  Stycznia  2018  13:35:22
~Kgtyj
Wszystko niedoszacowane czy tam ktoś za cokolwiek odpowiada? Pewniej nikomu włos z głowy nie spadnie za spartolona robotę? !
Dodano: 10  Stycznia  2018  13:07:29
~DRON
Czas najwyższy wymienić te gęby na nowe.Wszystkie decyzje nietrafione .
Dodano: 10  Stycznia  2018  12:36:48
~Kalmar
Stojak na rowery za prawie 8 tys. ? Cyrk
Dodano: 10  Stycznia  2018  12:32:15
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe