Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu

Image

Do 13 stycznia br. na skrzyżowaniu ulicy Komisji Edukacji Narodowej z alejami Jana Pawła II w Stalowej Woli wyłączona została sygnalizacja świetlna. Prowadzone są tam prace remontowe. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do istniejącego oznakowania.

W związku z prowadzonym pracami remontowymi sygnalizacji świetlnej w Stalowej Woli na skrzyżowaniu ulicy Komisji Edukacji Narodowej z alejami Jana Pawła II stalowowolscy policjanci apelują o ostrożną jazdę, zachowanie ostrożności i stosowanie się do istniejącego oznakowania przez wszystkich użytkowników ruchu drogowego korzytająych z tego skrzyżowania.

Przypominamy użytkownikom ruchu drogowego hierarchię znaków:

Jeżeli z norm, znaków, sygnałów i poleceń wynika różny sposób zachowania się uczestnik ruchu jest obowiązany stosować się do nich w następującej kolejności:

- do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem,

- do sygnałów świetlnych,

- do znaków drogowych,

- do norm zawartych w przepisach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Maniek

Mało tego wpadasz w pulapke, bo jak widzisz sierotę stojąca na środku a powinna w tym czasie jechać bo jest na pierwszeństwie to ja mam osobiście opory przed nią z podporządkowanej przejechać bo jak ruszy to będzie moja wina.

e2rds

Maniek, oczywiste, że to jest proste, ale jak dojeżdża się do skrzyżowania nie patrząc na znaki, to już jesteś w ciemnej d..., a tak ludzie jeżdżą i takie sytuacje się stwarzają.

~Maniek

Do e2rds
Proste i oczywiste: 4,6,5,123
Wynika to z przepisów ruchu drogowego, objawionych znakami pionowymi i poziomymi, które są doskonałe widoczne z każdej strony.
Moim zdaniem prawo jazdy nie powinno być dożywotnie.

~Pebe

Na górce , to jest dopiero test na prawo jazdy.

~set

Teraz na górce nie ma świateł tez sa jaja jak berety 😀

~DramatNaGorce

Gdzie jest policja do wsparcia kierowania ruchem, zamiast tego skierowana na parkingach do szukania mandatow, a tutaj potrzebna dla bezpieczeństwa. Prosimy o zaangażowanie, wiemy że to ciężka praca ale potrzebna tu i teraz. Taki ruch i brak reakcji. Bardzo ciężko przejechać w jakąkolwiek stronę i brak ostrzeżeń przed, poprawy znaków poziomych, można było to przygotować, podkreślić oznakowania, czy na prawdę to było nie do przewidzenia i zrobienia przy zleceniu?

e2rds

Poprzedni wpis poprawiam, bo winien wyglądać tak. Ulica Okulickiego kończy się na górce i przechodzi w Chopina. Więc, dzisiaj nie działała sygnalizacja na krzyżówce Okulickiego z Al.J.P na górce i stwierdzam, że kierowcy w takiej sytuacji głupieją, nie zwracają w ogóle uwagi na znaki, dojeżdżają do skrzyżowania i klops, kto ma pierwszeństwo. Tam pierwszeństwo mają Al.J.P. i Chopina przy skręcie w prawo na obwodnicę i odwrotnie, Chopina przy skręcie w lewo Al.J.P.. Sytuacja tworzy się taka, czekam na Al. od Rozwadowa na wprost, obok mnie czeka do skręty w lewo dwa pojazdy w Chopina na obwodnicę, na Chopina z obwodnicy czeka samochód do skrętu w lewo, w Al.J.P. mimo że ma bezwzględne pierwszeństwo czeka, po przeciwnej stronie na Okulickiego czeka samochód do jazdy na wprost, na Al. w stronę Rozwadowa czeka samochód na wprost. I wiecie które pierwsze opuściły skrzyżowanie, zaskoczę was. Pierwsze, w winny jechać ostatnie pojechały dwa samochody które skręcały od strony Rozwadowa w lewo na obwodnicę, czarna rozpacz jak ludzie znają przepisy. I jeszcze mam propozycję, niech ktoś poda jak winny pojazdy opuścić skrzyżowanie, to taki test. Powiedzmy, że mój pojazd to 1, obok mnie to 2 i3, an Chopina to 4, na Okulickiego to 5, na Al. J.P to 6.

e2rds

A dzisiaj nie działała sygnalizacja na krzyżówce Okulickiego z Al.J.P na górce i stwierdzam, że kierowcy w takiej sytuacji głupieją, nie zwracają w ogóle uwagi na znaki, dojeżdżają do skrzyżowania i klops, kto ma pierwszeństwo. Tam pierwszeństwo mają Al.J.P. i Okulickiego przy skręcie w prawo na obwodnicę i odwrotnie, Okulickiego przy skręcie w lewo Al.J.P.. Sytuacja tworzy się taka, czekam na Al. od Rozwadowa na wprost, obok mnie czeka w lewo dwa pojazdy, na Okulickiego od obwodnicy czeka samochód do skrętu w lewo, mimo że ma bezwzględne pierwszeństwo czeka, po przeciwnej stronie na Okulickiego czeka samochód do jazdy na wprost, na Al. w stronę Rozwadowa czeka samochód na wprost. I wiecie które pierwsze opuściły skrzyżowanie, zaskoczę was. Pierwsze, w winny jechać ostatnie pojechały dwa samochody które skręcały od strony Rozwadowa w lewo na obwodnicę, czarna rozpacz jak ludzie znają przepisy.

~men

brawo lucek;)

~lucek

i co nie mialem racji mowiac ze w st woli to sieroty i miernoty za kierownica.No ale jeszcze nie dawno to w rekach byly lejce wiec nie dziwota.

~men

upsss światła wyłączone -zmienili drogę z pierwszeństwem i wieśniaki z RST zgłupieli jak jechać - buchahahahaha

~piwko

przejezdzałem tym skrzyzowaniem i mam tylko jedno pytanie
gdzie jest policja????czemu tam jej na tym skrzyzowaniu??

~vrvr

no to zrobiło nam sie nowe pierwszenstwo jada na prosto do i z rozwadowa tylko czekac az bedzie wypadek a duzo nie brakuje

~mieszynasta

jeden wypadek napewno był bo jak przejezdzałem to widziałem jak stali
ci z rozwadowa jada na pałe nie patrza na znaki skonczy sie ze jakis the bestof kierowca wpadnie pod tira

~fvf

co tam sie dzieje
tragedia po 15 to lepiej nich tam policja kieruje ruchem bo sie wybija ci najlepsi kierowcy na swiecie

~irex

nie działaja swiatła na górce (pewnie remont)
tam jest pierwszenstwo łamane kierunek aleje na szopena
juz dzisiaj z tego co mi wiadomo były 2 wypadki
ludzie patrzcie na znaki kto wam dał prawojazdy