Dobry rok na rynku pracy

Image

Według statystek stalowowolskiego pośredniaka na dzień 31 grudnia 2017 roku w powiecie stalowowolskim zarejestrowanych było 2668 osób, to o 414 mniej niż rok temu.

W kraju

Jak podaje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w grudniu 2017 r. stopa bezrobocia wynosiła 6,6%.To o 1,6 pkt. proc. mniej niż przed rokiem. W porównaniu z poprzednim miesiącem stopa bezrobocia wzrosła o 0,1%.

W grudniu odnotowano wzrost stopy bezrobocia (w granicach od 0,1 do 0,3 punktu procentowego) w większości województw (najwięcej o 0,3% w województwie opolskim). Wzrost stopy bezrobocia w granicach od 0,1 do 0,2% zauważono w 14 województwach: w 6 (dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim) o 0,2%, w 5 (łódzkim, małopolskim, podkarpackim, śląskim, zachodniopomorskim) o 0,1%. W pozostałych 4 natężenie w odniesieniu do poprzedniego miesiąca nie uległo zmianie (w mazowieckim, podlaskim, pomorskim, wielkopolskim).

W powiecie stalowowolskim

Pod koniec grudnia 2017 r. w stalowowolskim pośredniaku zarejestrowanych było 2668 osób, w tym 1501 kobiet. To o 52 więcej niż w listopadzie. Z kolei 31 grudnia 2016 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy mieliśmy zapisanych aż 3082 bezrobotnych (1644 k), czyli o 414 więcej niż obecnie.

Bez zatrudnienia pozostaje 658 osób (w tym 386 k.) bez kwalifikacji zawodowych, 594 (414 k.) nie ma żadnego doświadczenia zawodowego.

Wśród poszukujących zatrudnienia prawo do zasiłku przysługuje 374 osobom (180 k.), 189 bezrobotnych (107 k.) korzysta ze świadczeń z pomocy społecznej. 2257 osób (1311 k) znajduje się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, z czego: 737 (483 k.) ma 30 i mniej lat, 1291 (805 k.) jest długotrwale bezrobotnych, 747 (279 k.) osób ma 50 i więcej lat, 583 (507 k.) posiada co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia, a 193 (86 k.) osoby są niepełnosprawne.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1492 bezrobotnych (839 k.), Bojanów: 193 (102 k.), Pysznica: 212 (118 k.), Radomyśl nad Sanem: 202 (116 k.), Zaklików: 293 (173 k.), Zaleszany: 276 (153 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Darek

Macie swoją "dobra zmianę"

Za moneyPL

Nic tak nie drożeje jak żywność. Najnowszy raport GUS wskazuje, że ceny jedzenia wzrosły w grudniu średnio o 5,8 proc. O 2,1 proc. więcej płaciliśmy też za mieszkanie. W hotelach i restauracjach ceny skoczyły w rok o 2,8 proc.

W zakresie rekreacji i kultury GUS odnotowuje podwyżki o 1,7 proc., w zdrowiu o 1,8 proc. i edukacji o 1,9 proc.

manukun

Bezrobocie spada, bo wyjechało 4 tys. mieszkańców miasta. Takie efekty rządów partii w mieście - miasto wyludnia się czteroipółkrotnie szybciej, niż za poprzednich władz.

Ale tak już się dzieje, jak władza jeży bardziej zainteresowana własnym korytem niż przyszłością Stalowej Woli. Szczytem osiągnięć jest budowa placu zabaw czy remont kawałka chodnika, a inwestorzy czy strategiczne projekty dla miasta są jak yeti - wszyscy słyszeli, nikt nie widział.

Tracimy 3 projekty na poziomie województwa. Pierwszy: modernizację linii kolejowej z Rozwadowa do Przeworska - kasa pójdzie na linię Padew-Mielec-Dębica. Drugi: terminal przeładunkowy na tzw. szerokim torze - "nasz" w Hucie Deręgowskiej nie powstanie, województwo rozwija ten w Hucie Baranowskiej pod... Mielcem. Trzeci: marszałek i prezydent stwierdzili, że most na Sanie i 150 mln zł niepotrzebne, więc zrezygnowali z jego budowy. Dzięki temu środki można było przesunąć na budowę mostu do... Mielca. To wszystko w ramach dobrej współpracy Nadbereżnego z Ortylem. Gratulacje. Mamy prezydenta, który strategiczne inwestycje zamienia na pudrowanie trupów pozbawionych wpływu na rozwój miasta.

Brawo! Gonimy Tarnobrzeg w stagnacji!

~zadowolony

A ja tam biore 721 na rękę i żyję jak król.

~xyz

Fajnie. bezrobocie spadło o 414 duszyczek, a wyjechało z miasta 720 ( o tyle spadła ilość mieszkańców w bilansie umarł- narodził. Czyli tak naprawdę jest coraz gorzej.

~xyz

Fajnie. bezrobocie spadło o 414 duszyczek, a wyjechało z miasta 720 ( o tyle spadła ilość mieszkańców w bilansie umarł- narodził. Czyli tak naprawdę jest coraz gorzej.

~Waldek

Powiem prawdę.Jestem na bezrobociu od wielu lat.Ponieważ mam rodzinę i nie mam ochoty pracować za 1500-2000zł wyjeżdżam co jakiś czas za granicę do pracy(2 miesiące za granicą po 2500euro miesięcznie na rękę,2 miesiące w Polsce).Za Szlęzaka wracałem zza granicy i rejestrowałem się na bezrobociu i byłem ubezpieczony i urzędnicy w PUP byli spoko.Zauważyłem,że od kiedy Nadbereżny rządzi w Stalowej urzednicy w PUP masowo zaczęli wywalać z bezrobocia.Mnie też wyrzucili ponieważ nie chciałem pracować za najniższą krajową.Przyczyną spadku bezrobocia jest masowe wyrzucanie bezrobotnych i emigracja.Niech się Nadberezny pochwali ile przybyło miejsc pracy.

Licht

@ cccp

Za 20 lat, to Polski nie będzie. A ja będę.

~cccp

Za 20 lat tylko nacht bedzie bez pracy.

Licht

Ja obecnie sprzątam w Urzędzie Pracy w Jarosławiu.
Wcześniej sprzątałem w budynku Starostwa Powiatowego.
Centrum Integracji Społecznej oferuje mi 700 zł na miesiąc + bon towarowy o wartości 100 zł.
A pracę w CIS-ie załatwił mi lokalny Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Licht

Urzędy Pracy masowo, pod różnymi pretekstami, wyrejestrowywują bezrobotnych lub też odmawiają rejestracji.
Na tym polega tajemnica sukcesu.

kruger

W najnowszym "Tygodniku Powszechnym" piszę o tym, co Polacy widzą na co dzień w swoich portfelach (stan na październik 2016 r.). Generalnie nie ma czego specjalnie zazdrościć:
- połowa zatrudnionych Polaków zarabia miesięcznie mniej niż 2,5 tys. zł na rękę (ok. 600 euro);
- tylko 10% polskich zatrudnionych zarabia więcej niż 7,2 tys. zł brutto;
- 17,5% polskich zatrudnionych zarabia mniej niż 1581 zł na rękę (połowa średniej krajowej);
- mężczyźni miesięcznie zarabiają średnio 18,5% więcej niż kobiety;
- wśród 10% najlepiej zarabiających 70% stanowią mężczyźni.

Jest też garść dobrych informacji. W stosunku do 2014 r.:
- mediana wzrosła o 6,7%, a więc bardziej niż średnia (5,8%), czyli nierówności spadły;
- odsetek zarabiających poniżej połowy średniej krajowej spadł o 1,5 pkt. proc. (z 19%), więc tu też nierówności spadły;
- luka płacowa między mężczyznami a kobietami spadła wyraźnie, bo o 2 pkt. proc. (z 20,5%).

~prezio

Tylko,że jest nas sporo mniej w całym powiecie,w samej Stalowej o 720 osób.

~allo

prawda - Prawda to jest w maśniczce takie drewniane kółeczko

~prawda

Stalowa Wola i tak za 20 lat bedzie o polowe mniejsza i wtedy bezrobocie bedzie co roku spadac do 20tys ludzi.

~prawda

Stalowa Wola i tak za 20 lat bedzie o polowe mniejsza i wtedy bezrobocie bedzie co roku spadac do 20tys ludzi.

~prawda

Stalowa Wola i tak za 20 lat bedzie o polowe mniejsza i wtedy bezrobocie bedzie co roku spadac do 20tys ludzi.

~prawda

Stalowa Wola i tak za 20 lat bedzie o polowe mniejsza i wtedy bezrobocie bedzie co roku spadac do 20tys ludzi.

~prawda

Stalowa Wola i tak za 20 lat bedzie o polowe mniejsza i wtedy bezrobocie bedzie co roku spadac do 20tys ludzi.

~spraw

Co wy bzdety opowiadacie ciagle zwalniaj a z urzedu wyganiaj zeby nie bylo zbyt duzej liczby. Smiech propaganda i klamstwo

~Karlay

Ale mnie obrażają takie dane. Dobrze wiecie ze tak nie jest. Mimo liczba bezrobotnych spada to spada to wzroata liczba osób które wyjeżdża !!!

~anka

Prosimy o podanie urząd PUP ilu pracowników zwolnił w związku ze zmniejszeniem o 414 liczby bezrobotnych?